Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
tref - dziękuję :-) . Miałam przez jakiś czas Ks2 i hałas jaki generował, w niektórych sytuacjach uniemożliwiał użytkowanie (straszył szczenięta, zwracał uwagę ludzi na ulicy).
 
rororo  Dołączył: 20 Lut 2014
Czy w KP jest sens wkładać szybszą kartę SD niż UHS-I? Wg specyfikacji to max co obsługuje...
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Ja używam Sandisk Extreme Pro SDXC 64 GB 95MB/s V30 UHS-I U3 i nie czuję potrzeby włożenia szybszej. Nie wiem, czy szybszą obsłuży i czy ktoś może tego potrzebować - mnie to wystarcza.
 
rororo  Dołączył: 20 Lut 2014
Dzięki tref, zakupiłem używanego KP a w zakamarkach torby w której przyszedł znalazłem kartę Sandisk Extreme Pro SDXC 128 GB 95MB/s V30 UHS-I U3, więc dylematu jaką kartę kupić już nie mam:).
Przeszedłem z Pentaxa K-01 - więc mega przeskok jeśli chodzi o szybkość, zwłaszcza AF - nie ma do czego się przyczepić. Ergonomia też mi bardzo odpowiada - KP waży zdecydowanie więcej ale z lekkim obiektywem foci się bardzo fajnie. Przyciski z grubsza pokrywają się z K01, a dodatkowe 2 i 3-cię kółko bardzo ułatwiają dobór paramentrów. Dzięki wizjerowi jakoś lepiej mi się fotografuje stałką 50 f1.8;) - zoom nożny lepiej działa niż przy "zombi':)
Wg mnie KP to puszka idealna do limitedów. Jedyny minus w stosunku do k01 to bateria - jak narazie około 300fotek, ale dużo bawiłem się nowym nabytkiem więc do przyjęcia.
Nie działa mi jeszcze opcja robienia zdjęć zdalnie przez image Sync - parametry mogę zmieniać ale poglądu na żywo brak.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Pomacałem dzisiaj KP i jak dla mnie jest dziwna ergonomia tego aparatu ni jak idzie trzymać w rękach. Jak biorę K-5IIs do ręki wszystko w porządku a w KP nie. Zdjęcia robi ładne ale obsługa niewygodna, ciekawe jak się ma sprzedaż tego aparatu.
Ten model chyba miał być jakąś tam konkurencją do bezluster bo mały ale wyszło to bynajmniej dziwnie. Wrażenie było jakbym trzymał jakiegoś mało wygodnego Fuji albo Olka a nie Pentaxa. A może dłonie mam za duże :mrgreen:
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
foto, lepiej na temat KP nie wypowiadaj się w tak obraźliwym tonie bo się narazisz ...

:lol:
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Cytat
bo się narazisz ...

Dozorca w Chabówce :mrgreen:

A korzystając z okazji, czy to ktoś z forum sprzedaje na allegro KP z uszkodzonym SR?
Jak to tylko stabilizacja to fajna cena.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
ZbyszekB napisał/a:
foto, lepiej na temat KP nie wypowiadaj się w tak obraźliwym tonie bo się narazisz ...

:lol:


Pewnie bym się po jakimś czasie przyzwyczaił :-D
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
espresso, :-B :mrgreen:
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
To nie jest wątek o tanim Nikonie do intensywnej eksploatacji ;-)
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
espresso napisał/a:
Jakiś użytkownik na Allegro wystawił nikosia którym zrobił 290 tyś migawek.


Co się dziwisz, jedne wakacje na Teneryfie i już licznik przekroczony :mrgreen:

Znałem kiedyś gościa, co jak poszedł na spacer rodzinny w Gorce, to w ciągu tego JEDNEGO DNIA zrobił prawie 1000 zdjęć.

Nie, nie pomyliłem się. I ja też nie mogłem w to uwierzyć.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
chyba zaczynam rozumieć po co ludziom "filmowanie" w aparatach
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Paffcio napisał/a:
Znałem kiedyś gościa, co jak poszedł na spacer rodzinny w Gorce, to w ciągu tego JEDNEGO DNIA zrobił prawie 1000 zdjęć.

Jeśli fotografował źwjeżontka, to nic w tym dziwnego. Walisz serią i liczysz na to, że jedno albo dwa zdjęcia będą OK. Jak dobrze pójdzie. 8-)
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Kerebron napisał/a:
Paffcio napisał/a:
Znałem kiedyś gościa, co jak poszedł na spacer rodzinny w Gorce, to w ciągu tego JEDNEGO DNIA zrobił prawie 1000 zdjęć.

Jeśli fotografował źwjeżontka, to nic w tym dziwnego. Walisz serią i liczysz na to, że jedno albo dwa zdjęcia będą OK. Jak dobrze pójdzie. 8-)


On serią walił nawet po krokusach :mrgreen:
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
:mrgreen: :mrgreen:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Przecież wiało - 2 km/h
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
espresso napisał/a:
Jakiś użytkownik na Allegro wystawił nikosia którym zrobił 290 tyś migawek

Nikona D810, czyli maszynę roboczą. Co w tym zaskakującego? Jeśli zarabia na reportażach, reklamie, fotografii produktowej, itp. Jak ktoś samochód dostawczy kupi, to też jego przebiegami się mamy podniecać, bo my swoim tylko wokół komina jeździmy?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jakiś czas temu rozmawiałem ze znajomym Canonierem - wśród "Piątek" normą były przebiegi 500.000, padnięta migawka, wymiana tejże i dalsza eksploatacja. To tylko narzędzie - każdy pracuje tak, jak mu wygodnie - wszakże liczy się efekt końcowy. Sam jestem zwolennikiem ograniczenia naciskania spustu, ale mam świadomość, że są różne światy.
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
espresso, w innym wątku pisaliśmy o tym, że drzewiej też nie było kontemplacji kadru. Taśmy leciały metrami.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
espresso, jesteś jedynym znanym mi człowiekiem, który potrafi na podstawie samego tylko przebiegu migawki aparatu ocenić pracę fotografa. Naprawdę jestem pod wrażeniem.
espresso napisał/a:
Bardzo trafne. Bez przemyślanej logistyki najeździ się jak głupi.

I na podstawie jedynie stanu licznika samochodu, nie znając wykonywanych tras, wiesz, że kierowca ma problem z logistyką. Czapki z głów.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach