Pogromca  Dołączył: 28.06.2016
  [korpus] Pentax k-3 prośba o poradę Cytuj
Witam, nie wiem czy to dobry dział ale nie znalazłem własciwszego.
Mam okazję kupić K-3 za małe pieniądze ale sprzedający twierdzi że gwint statywu był nalewany w serwisie i gwintowany na nowo bo się wyrobił od częstego uzywania. Możliwe to? opłaca się za 2100 zł z przebiegiem 40 tysi? (gratis jakies stare szkło pentaxa af 35-80)

metall1000  Dołączył: 14.05.2010
Witam ,jeśli wszystko jest ok to cena jest atrakcyjna.Gwint może się wyrobił ale to naprawdę musiał być bardzo wiele razy wkręcany a może krzywo był wkręcony co uszkodziło gwint.

Dziękuje za opinię, a czy możliwe jest żeby gwint został urwany przez upadek ze statywem? aparat może nie mieć śladów obicia bo np zaliczył glebę na trawę. Sprzedający twierdzi że wszystko działa w 100%. Boję się bo robię krajobrazy więc wiadomo gwint będę używał często. Trochę dziwi mnie właśnie "wyrobienie gwintu".

unbreakable  Dołączył: 16.10.2012
Widzę że FB żyje równolegle z forum.
Nie wiem czy planujesz korzystać z grip-a czy nie będzie problemów z wkręceniem i stykiem na złączu. Jeżeli chodzi o statyw to raczej nie powinno być problemów jednak nie wiadomo jak dobrze to zrobili i przy ciężkim obiektywie czy nie fiknie.

Sam gwint nie ma wpływu na wnętrze aparatu i zdjęcia chyba że w jakiś sposób mogła się do środka dostać wilgoć.

Grzenio  Dołączył: 02.04.2015
Pogromca napisał/a:
opłaca się za 2100 zł z przebiegiem 40 tysi?
Moim zdaniem to średnio atrakcyjna oferta szczególnie zważywszy na to, że za 2760zł możesz mieć nowiutki z gwarancją: http://www.srsmicrosystem...amera-body.html

Dzięki za porady. Czyli rezygnuję i szukam dalej.

Grzenio  Dołączył: 02.04.2015
Żebyś mnie tylko źle nie zrozumiał - nie wiem czy to dobra oferta jeśli chodzi o polski rynek bo nie śledziłem cen używanych K-3 w Polsce. Piszę tylko, że osobiście wolałbym raczej dołożyć kilka stówek i mieć nowy z gwarancją. W Polsce ceny nowych są oczywiście o wiele wyższe. Po prostu oferta z UK jest bardzo atrakcyjna.

andyspring  Dołączył: 21.11.2011
Moim zdaniem za 2100 40 tys. to średnio opłacalny interes. Zwłaszcza, że sprzedający narobił tego przez dwa lata - więc eksploatowany aparat był sporo...
Sam kupiłem z przebiegiem ok 9 tys za 2300. I w podobnej cenie z podobnym przebiegiem widziałem.

Skocz do: