SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Gosia Jurasz, to w takim razie napisz coś o stylizacji. Czy wymyślasz to wcześniej, czy działasz "na gorąco"? Ile w tym postprocesu? Na co zwrócić największą uwagę? I co Ci tam przyjdzie do głowy. :-D
 
Pajda  Dołączył: 13 Wrz 2016
M.K napisał/a:
Zwroty na forum w stylu: ja jestem z czasów, gdzie sie myślało, gdy robiło sie zdjęcie; albo ja robie bez af, af jest do niczego nie potrzebny; albo jeszcze lepsze, ze fotograf to ktos, kto od razu uzyska super hiper efekt w aparacie, a ci co robią fotoszop to.....nie będę ciągnął tego wywodu. Przeciez to wszystko ma na celu emancypacje jednostki, ze jaka to ona nie jest genialna. Ja w to nie wierze. Widzę tylko zadufanych w sobie jegomości, co popisują sie przed światem, a wszystko jest gra nastawiona perfidnie na zysk.

Dobrze powiedziane.
Dlatego nie trawię tekstów
Gosia Jurasz napisał/a:
i w zasadzie gdy po latach znam prawie wszystkie zasady to łamie je bądź naginam dla celów uzyskania ciekawszego kadru
Może jakby Fafniak czy Michu to napisał, ale i tak miałbym to ostro na uwadze. Kto tak o sobie pisze? Nawet co poniektórzy odcieli se ucho, aby zobaczyć więcej.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Pajda, nie oceniaj Gosi tak surowo. Chyba nie chciała nic złego powiedzieć.
 
Pajda  Dołączył: 13 Wrz 2016
M.K napisał/a:

Pajda, nie oceniaj Gosi tak surowo. Chyba nie chciała nic złego powiedzieć.

OK, Pewnie tak jest jak mówisz.

[ Dodano: 2017-04-22, 19:32 ]
Ale i tak nie trawię takich tekstów.

[ Dodano: 2017-04-22, 19:51 ]
Ja dużo widzę, mniej potrafię zaprezentować. Patrząc na takie fotografie jestem lepki i miałki.
Kto się uważa za bóstwo w fotografii , ten nie docenia piękna ukrytego w innych osobach. To go dyskredytuje, wręcz dyskwalifikuje.
http://35photo.ru/genre/
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Pajda, :) bierz ludzi przez pryzmat dobra. Wtedy jest łatwiej.
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
M.K, :-B :-B :-B :-B :-B :-B
 
Pajda  Dołączył: 13 Wrz 2016
M.K, jesteś niesamowity. Dziękuję.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Chłopaki dajcie spokój. Nic wielkiego nie powiedziałem.
 

0bleblak  Dołączyła: 15 Cze 2011
Pajda, dzięki za link, nie znałam tej strony, a jest tu mnóstwo pięknych fotografii. Jest też Gosia: http://35photo.ru/rating/best2016/158/.
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Pajda napisał/a:
Gosia Jurasz napisał/a:
i w zasadzie gdy po latach znam prawie wszystkie zasady to łamie je bądź naginam dla celów uzyskania ciekawszego kadru

Może jakby Fafniak czy Michu to napisał, ale i tak miałbym to ostro na uwadze. Kto tak o sobie pisze? Nawet co poniektórzy odcieli se ucho, aby zobaczyć więcej.


Dla mnie Gosia broni się zdjęciami, dawno na forum nie było osoby o tak wspaniałym warsztacie, a czepianie się wypowiedzi, czy wytykanie przecinków obnaża tylko małostkowość czepialskich. Pokażcie lepsze wersje Jej zdjęć, i wtedy krytykujcie.
Jak dla mnie Gosia jest wielkim odkryciem na forum, nie zraźcie jej tym swoim zazdrosnym krytykanctwem.
Zresztą, czy brak Jej obecności na naszym forum jej zaszkodzi, myślę że nie. Nam może bardzo.

Kilka lat temu, na forum pokazał trochę zdjęć kolega robiący tylko kitowym obiektywem (aparatu nie pamiętam), takie B&W autoportrety w oddali na polach z balami słomy, ktoś kojarzy? Jak szybko się pojawił tak znikł. Bo przecież kitem nie da się robić zdjęć.
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Pajda napisał/a:
[ Dodano: 2017-04-22, 19:51 ]
Ja dużo widzę, mniej potrafię zaprezentować. Patrząc na takie fotografie jestem lepki i miałki.
Kto się uważa za bóstwo w fotografii , ten nie docenia piękna ukrytego w innych osobach. To go dyskredytuje, wręcz dyskwalifikuje.
http://35photo.ru/genre/


Nie rozumiem tej wypowiedzi.
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
dybon, czy Ty aby nie masz na myśli Arkadiusza Makowskiego "maka133"?
http://www.fotoferia.pl/p...?folder_id=1661
Jak robił kitem to dla fanu i żeby pokazać, że się da, bo to pan pokroju Gosi właśnie. Swoją drogą kiedyś pisał, że jak Pentax zrobi FuFu to wróci do Pentaxa. Ciekawe co tam u niego :-P
 
Pajda  Dołączył: 13 Wrz 2016
dybon, nie będę drążył tematu. Nie napisałem, że Gosia robi słabe zdjęcia. Robi dobre zdjęcia, jednak gorzej z czytaniem mi idzie.
0bleblak, nie ma sprawy.
 

0bleblak  Dołączyła: 15 Cze 2011
dybon, :-B
Pajda, celowo podlinkowałam z tej strony, którą dałeś, bo tam Gosia została wybrana jako jeden z 35 najlepszych fotografów 2016 r. w kategorii portretu.
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
:mrgreen:
 
Pajda  Dołączył: 13 Wrz 2016
0bleblak, widziałem i doceniam.
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Królowa jest tylko jedna :evilsmile:
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
przesadzacie, nie do wszystkich ta estetyka fotoferii trafia, na dłuższą metę to nudne ;)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Fakt, że dla wielu duża część tych zdjęć to taki "cukiereczek w moczyczku" ;-)
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
pszczołowaty napisał/a:
estetyka fotoferii
:?:
Nie wiem czy można tam dostrzec jakąś wspólną estetykę. Przynajmniej ja nie dostrzegam.
W każdym razie link załączyłem tylko, żeby spytać czy o to chodziło dybon'owi
dybon napisał/a:
B&W autoportrety w oddali na polach z balami słomy

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach