skwara  Dołączył: 16 Sie 2007
Co nowego zamiast GX20 (K20D)
Aktualnie posiadam GX20 i pomalutku myślę o jego zmianie. Oglądałem trochę aparaty i wyszło mi że następcami GX20 by była seria jedno cyfrowa np. K-3. Jest jednak mały problem, a mianowicie cena. GX20 kupowałem bodaj że 2009 roku za nowego dałem 1500zł w tym czasie K20D kosztował bodajże 2500zł jak nie mniej, a teraz taki K-3ii to jedyne 4000zł. Strasznie te aparaty podrożały.
Więc może półka niżej K-2S czy K-70 tylko że oglądając zdjęcia brakuje mi kilku przełączników, których używam w GX20, a mianowicie: CAF SAF, pomiar światła (punktowy czy inny), autofokus (punktowy czy inny). Czy w tych tańszych aparatach K-2S czy K-70 da te opcje jakoś szybko zmieniać?
Oczywiście K-70 też ma kilka fajnych bajerów np. wifi, filmy z opcją AF, obrotowy ekran i środek (matryca, wizjer itp) też nie odstaje od K-3II tylko ta ergonomia ....

Co byście polecili?
Dodam że używam też często aparatu z obiektywami manualnymi starymi np takumar 135mm 2.5 bayonet.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jeśli nie straszny ci używany to za około 1600 kupisz K-5 II.
 
skwara  Dołączył: 16 Sie 2007
Generalnie nie jest mi straszne, ale chyba chciałbym coś ze sklepu.
Dodam jeszcze że czym większe używalne ISO tym lepiej, dobre ostrzenie przy słabszym świetle i też mam nagrać od czasu do czasu jakiś film.
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
plwk, dobrze radzi .
Jakie posiadasz systemowe obiektywy ?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
No i ile chcesz wydać?
 
skwara  Dołączył: 16 Sie 2007
Kot72 napisał/a:
plwk, dobrze radzi .
Jakie posiadasz systemowe obiektywy ?

To jakieś podchwytliwe pytanie? :)

Oj niewiele, kita 18-55mm i niedawno kupiłem długiego kita 50-200mm.

plwk napisał/a:
No i ile chcesz wydać?

Generalnie czym mniej tym lepiej.
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
Z kitowymi obiektywami szkoda Tobie celować w aparat za 4 K . Szukaj czegoś z rodziny K5 . Najlepiej K5II lub K5IIs . Takie jest moje zdanie . Na pewno będziesz zadowolony :-)

Opcja nr 2 . Zostawić to co jest a do obiektywów manualnych dokupić bezlusterkowca . Coś z Fuji lub Sony .
 
skwara  Dołączył: 16 Sie 2007
Co do obiektywów to tak jak pisałem mam kilka manuali.

Opcję 2 po części zrealizowałem kupując olympus pl6 i jestem średnio zadowolony.
Co do FUJI i SONY to nie mają stabilizacji co jest konieczne dla mnie.

Co do ceny to kusi mnie nawet K-2S. Według optyczne.pl ma bardzo dobrą stabilizację, pytanie tylko na ile można w te testy wierzyć?
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
A może k-3? Niewiele droższy od k-s2, a na pewno lepszy aparat.
 
skwara  Dołączył: 16 Sie 2007
3000zl cena fajna szkoda ze w Polsce takich nie ma.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Po tyle widuję K-3 we wtórnym obiegu.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
W opisywanym przypadku śmiało celowałbym w używane sztuki - K-5II albo K-3. Ten drugi można jeszcze kupić z gwarancją i niewielkim przebiegiem. Sam kupiłem K-3 za 2400 zł. Wybór między nimi uzależniałbym od wymaganej rozdzielczości, tudzież prędkości komputera...
Z pewnością K-5 i K-3 ergonomicznie są bliższe GX-20 niż K-S2, a to może być ważne po tylu latach przyzwyczajeń. Poza tym w praktyce może się okazać, że żywotność migawki w używanym K-3 będzie większa niż w nowym K-amatorze.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
skwara, a zabrania Ci ktokolwiek zakupów w Anglii?
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Miałem GX-20 , później K-50 a teraz mam K-70.
Nic lepszego , w mniejszych pieniądzach chyba nie ma w systemie Pentaxa ?
Kupisz go za ok. 3000 zł sam korpus , obiektywy już masz.
Gwarantuje Ci że jakość obrazu zaskoczy Cię in plus.
Między GX-20 i K-70 jest przepaść , szczególnie na wysokim ISO 3200 itp.

 
skwara  Dołączył: 16 Sie 2007
Kuba Nowak, migawki to bym się nie przejmował bo znowu tak dużo zdjęć nie pstrykam
kojut, nikt mi nie zabrania, ale liczyłem na zwrot vatu
Markus, Jak już wspomniałem to pewnie technicznie by mnie K-2S zadowolił tylko jak jest z tymi przyciskami, czy da się te rzeczy o których wspomniałem jakoś dać pod przyciski by można je szybko zmieniać (CAF SAF, pomiar światła (punktowy czy inny), autofokus (punktowy czy inny)) ?
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
W K-70 da się zrobić własną tablicę ustawień pod przyciskiem info.
Wrzucasz tam w dowolnej kolejności parametry które Cię interesują i je często zmieniasz.
Pod przyciski też da się podpiąć niektóre funkcje.
Wyświetlacza górnego niestety ale nie ma...
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
plwk napisał/a:
Jeśli nie straszny ci używany to za około 1600 kupisz K-5 II.
Wygląda to na znakomity stosunek jakości do ceny. Do tego jeszcze jakaś stałka plastik-fantastik i w okolicach 2 tysięcy zrobisz sobie iście rakietowy upgrade :-D
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
Ja tam na K-S2 nie narzekam, poza dostępnością tanich-używanych obiektywów (z AF), których na rynku praktycznie nie ma.

W grudniu była K-S2 za 2150 nowa i to była racjonalna cena za sprzęt. Obecnie kosztuje 2450 i tyle to ja bym nie dał.
Jak nie potrzebujesz odchylanego ekraniku, - dla mnie to funkcja priorytet - to bierz spokojnie K5II lub dołóż 300 zł i K3 kup.
Niestety dużego wyboru nie będziesz mieć w wyborze w używanym sprzęcie.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
iwasherebefore napisał/a:
Niestety dużego wyboru nie będziesz mieć w wyborze w używanym sprzęcie.

Dodatkową atrakcją w systemie pentax'a jest polowanie - satysfakcja gwarantowana w przypadku sukcesu łowieckiego ;-)
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
Kuba Nowak napisał/a:
iwasherebefore napisał/a:
Niestety dużego wyboru nie będziesz mieć w wyborze w używanym sprzęcie.

Dodatkową atrakcją w systemie pentax'a jest polowanie - satysfakcja gwarantowana w przypadku sukcesu łowieckiego ;-)


Tak, bardzo duża satysfakcja (ironia).
Wiedz, że marnuje za dużo czasu na szukanie obiektywów. :-) I nie moge na nic trafić.
Od 4 mc poluje na 50 1.4 i znalazłem tylko 2 w dobrej cenie jedna za 670 druga za 810 - poszły w trymiga.
Obecnie kosztuje 1090 używka, - a za tą cene u konkurencji bym kupił nówke. :-(

Pominę Heliosy, które zdrożały o 250-300%. :-P

Na pocieszenie w grudniu widziałem K5-II albo (s) za 1950 prawie nówke z przebiegim 500 parę zdjęc na gwarancji rocznej. :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach