valdi.s  Dołączył: 09 Lut 2017
  Pentax da 560mm f5.6
Witam wszystkich. Jestem nowy i mam na imie Waldemar. Pozdrawiam goraco.
Jestem szczesliwym posadaczem pentaxa, dwie puszki i kilka obiektywow.
Chce zaczac fotografowac ptaki ale brakuje mi tele a nie chce zmieniac systemu i stad moje pytanie:
Co sadzice o da 560mm f5.6. Dodam ze bede uzywal go z K3 lub z K1.
Wszystkie opinie mile widziane, dzieki.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
valdi.s, uwielbiam Pentaxa, ale nie jest to system przyjazny ptasiarzom. Za połowę ceny DA560 możesz kupić Tamrona 150-600 wraz z Nikonem D750 ;-)
Jak już się jednak uprzesz na Pentaxa, to zainteresuj się również FA 150-450. Tylko tutaj też sytuacja nie wygląda tak różowo w porównaniu z innymi systemami, gdyż w cenie tego obiektywu można mieć Tamrona, którego wcześniej podałem wraz z nowym korpusem Nikona D7200.
 
valdi.s  Dołączył: 09 Lut 2017
Wielkie dzieki za szybka odpowiedz. To prawda cena to mocny argument, ale moge miec go w cenie bardzo zblizonej do FA 150-450 i temu interesuje mnie od strony technicznej i szybkosci.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Możesz jeszcze kupić Pentaxa 250-600mm f/5.6 ED IF SMC P-FA na eBayu
 
valdi.s  Dołączył: 09 Lut 2017
Tak, ale moge miec 560mm w dobrej cenie i niewiem czy warto. Dodam ze nowy.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W wątku z PPD w Supraślu były jakieś fotki z niego, ale czy są jeszcze dostępne nie wiem.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Na pewno było selfie z niego ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dada też wstawiał, ale wszystkie jego zdjęcia z tamtego wątku poznikały.
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
valdi.s napisał/a:
Chce zaczac fotografowac ptaki


Nie jestem pewien czy na początek ten obiektyw jest dobrym wyborem . Mam nadzieję że wiesz jakie to szkło ma parametry typu waga i odległość ostrzenia .
Może napisz konkretnie jakie zdjęcia chcesz robić bo fotografia ptaków to dość obszerne zagadnienie .
 
valdi.s  Dołączył: 09 Lut 2017
Rozumiem ze jest to dosc cezki obiektyw ktory niezbyt nadaje sie na spacery. Mam kilka miejsc odpowiednich na czatownie ale musze sie liczyc ze zdjecia beda robione ze znacznej odleglosci wiec zainteresowalem sie tym obiektywem no i tez z powodu okazyjnej ceny.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Może lepiej dfa 150-450 i konwerter 1.4x o ile masz zamiar używać k-3 bo konwerter nie kryje pełnej klatki więc do K-1 się nie nada.
 
valdi.s  Dołączył: 09 Lut 2017
Tak ale z konwerterem przy maksymalnej ogniskowej to f8, choc af dziala dobrze to troche ciemno no i ff odpada.
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
Ja nic mądrego nie doradzę . W rękach nie miałem . Zapewne niewielu posiada to szkło . Ogniskowa jest O.K. Jeśli jesteś zdeterminowany i masz już plan na wykorzystanie takiej armaty to czemu nie ?
 
valdi.s  Dołączył: 09 Lut 2017
Dziękuję bardzo za chec pomocy ale chyba sie zdecyduje. Musze sie jeszcze przespac z ta mysla.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
valdi.s, jak już go kupisz to proszę wrzucaj jakieś sample na forum, przydadzą się dla kolejnych użytkowników którzy będą się zastanawiać czy warto go kupić.
Pozdrawiam i życzę świetnych kadrów :-D
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
Jeszcze nie tak dawno temu , czytałem że polecanym zestawem na ptaki ( dla początkujących ) był Canon 7d +400 f5.6 . Na chwilę obecną trendy się zmieniły bo Tamron wypuścił pod bagnety C i N , długie zoomy . Dobrze by było abyś mógł wypożyczyć ten obiektyw chociaż na jeden dzień . Musisz sprawdzić jak szybko i sprawnie działa AF , jaki obrazek generuje , zdaje się że to nie jest gwiazdka a tylko one miały powłoki z górnej półki . Bez sprawdzenia ja bym się nie zdecydował . No chyba że cena jest wyjątkowo atrakcyjna . Generalnie prześpij się z tematem . Taka ogniskowa ułatwi i zarazem utrudni fotografowanie . Podstawa to jakość obrazu i sprawność i celność AF-u .
 
valdi.s  Dołączył: 09 Lut 2017
Wlasnie ze wzgledu na te pytania zaczalem ten temat. W necie jest sporo sampli wygladajacych swietnie ale opinia uzytkownika jest bezcenna. Nie jestem pewien czy bede go mogl przetestowac przed kupnem, ale sprobuje. Jezeli bede mial jakies foty napewno wrzuce na forum.
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Jeśli cena atrakcyjna, bierz, odsprzedasz gdy ci nie przypadnie.
 
valdi.s  Dołączył: 09 Lut 2017
Wlasnie ta cena kusi.
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Jeśli Cię stać, dlaczego nie, pobawisz się i zdecydujesz, czy zostawiasz czy nie.
Pozostaje kwestia gwarancji sprzedawcy? Może umów się z nim na jakiś okres na testy?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach