kadet  Dołączył: 01 Sie 2012
[K-5] potrzebuje ładowarki (Jerozolima)
Potrzebuję pomocy. Dzisiaj dojechałem do Jerozolimy natomiast moja ładowarka nie. Do końca wyjazdu na pewno nie starczy mi baterii. Mam bardzo ograniczony dostęp do Internetu. Czy ktoś się orientuje gdzie tu można kupić tanio ładowarkę? Minąłem jeden sklep foto ale w nim mają tylko uniwersalną za ~250zl. W czw będę w Tel Awiwie do tego czasu jeszcze powinienem dać rade.
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
kadet, proste to nie będzie ale znając przedsiębiorczość ludzi z Bliskiego Wschodu ...
poniżej masz telefony do autoryzowanych serwisów w Izraelu :

Karat Israel Ltd tel 972-3-9774302
Shimone Group LTD tel 972-3-9250-683 lub tel. 972-3-9250-666

może Ci coś doradzą jeśli się dogadasz . Potencjalnie ( ALE NIE WIEM CZY TAKĄ OPERCJĘ DA SIĘ PRZEPROWADZIĆ ) Wyjście z ładowarki to 8.4V , 400 mA więc może zwykły zasilacz o podobnych parametrach , plus do plusa , minus do minusa i po trochu próbować podładować ?
Jednak tego sposobu nie polecam . Akumulator mógłby eksplodować .
Chyba i tak czekają Cię koszty lub ograniczysz robienie zdjęć do minimum .

P.S.
W tamtych rejonach ceny w sklepach są mocno umowne . Zapewne podali Ci cenę x 5 aby się potargować . Może wynegocjuj samą usługę naładowania akumulatorka .
A jak doszło do tego że nie masz ładowarki ? Zapomniałeś czy zgubili Twój bagaż ?
 
kadet  Dołączył: 01 Sie 2012
Ładowarkę straciłem przez nieuwagę. Myślałem że jest w plecaku żony. Mogła spaść pod łóżko podczas przepakowywania albo dzieci ją gdzieś wywlekły... Zobaczymy ile taktyka na oszczędzanie da. Mam jeszcze jeden nowy akumulator w zapasie. Z 18-55 zrobiłem na jednym aku 4 lata temu 1000 zdjęć. Teraz ten sam akumulator padł po 300 zdjęciach z 16-85. Nie wiem na ile jest to kwestia wieku akumulatora a na ile większej prądożerności nowego obiektywu.
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Cena tej ładowarki uniwersalnej jest nawet wyższa niż ceny podobnych urządzeń w Polsce. Tym bardziej więc bym spróbował ponegocjować, zwłaszcza że to Bliski Wschód. :-)
W ostateczności (jak radzi Kot72,) próbuj poprosić o jednorazowe doładowanie akumulatora. Ja będąc kiedyś sprzedawcą sprzętu foto nieraz ładowałem klientom akumulatory za free. Może i tamtejsi sprzedawcy są tak samo uprzejmi. :-)
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Nie ma tam bazarków gdzie mają wszystko??
Zapytaj w hotelu, może Cię pokierują?
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
A ja proponuję rozejrzeć się za ładowarką podobną.
Akumulatorki do aparatów mają podobną budowę, dziś na przykład "przyszła" ładowarka do NP400 (Minolta A1 BP21) i DLI50 (Pentax K10) sprawdziłem i bez problemu można tą ładowarką naładować akumulator z K5II czyli DLI90.
Oczywiście akumulator nie będzie w niej siedział jak w oryginalnej ale naladować się da, nawet styków nie trzeba było wyginać.

Weź aku który posiadasz i w sklepie przymierz czy styki będą pasować rozstawem, sprawdź zgodność biegunów "+", "-" i oczywiście napięcie. Powinieneś bez problemu dobrać.
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
Z tymi sklepami to tam może być problem ... Trochę poszperałem w necie i niewiele znalazłem . Jeśli kolega pojechał z wycieczką to jedynie popytać innych uczestników czy podobnej ładowarki nie posiadają . Albo tak jak sugerowałem wcześniej zamówić u jakiegoś Alibaby usługę naładowania akumulatorka .
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pełne ładowanie DLI90 to 4 godziny więc może być z tym problem.
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
O ile w jednym miejscu będzie dobę lub dwie to da radę . Cóż ,, gapowe " trzeba zapłacić ;-)
 
wedkarz8  Dołączył: 22 Lis 2009
W porcie lotniczym Tel Awiw - Ben Gurion jest taki ich rtv agd i tam powinny być.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Spróbuj tutaj: http://www.camera-or.co.il/ - serwis foto w Jerozolimie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach