Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Słyszałem o człowieku który to kupił. Już po miesiącu znalazł żonę i dwa słoiki po musztardzie.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Dexdorma310878, ja to kupiłem i zamierzam używać. Nawet mam na karcie pamięci jakieś RAWy z tym kolorowym paszportem. Za niedługo będę w Krakowie, a potem w Chabówce, więc możemy się jakoś umówić na przetestowanie.

Ja używam Lightrooma, ale widziałem w sieci filmik jak używać ColorChecker Passport z Darktable - wychodziło 2 tygodnie klikania na trzy zmiany, żeby stworzyć jeden profil :-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jeżeli ktoś robi fotografię dokumentacyjną dla muzeum to na pewno potrzebuje.
Tu znajdziesz opis i fragment instrukcji https://wzorniki.eu/x-rite-colorchecker-passport
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
Używam z CC Passport dobrze jest stworzyć sobie profile kolorystyczne w LR aparatu - skalibrować, różnica kolorystyczna jest znaczna zwłaszcza w kolorach niebieskich. Odwzorowanie kolorów w porównaniu z profilem osadzonym czy Adobe Standard jest zauważalny znacząco na +. Co do dalszej pracy to balans bieli itd no trochę wydaje się nieporęczny. Ewentualnie tworzenie profili zapycha LR. Jak już wszystko się kalibruje trzeba pamiętać o monitorze również. Okres użytkowania to 2 lata max 4 później podlega wymianie bo traci właściwości.
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
TM_Mich, Candy Dulfer używa ColorChecker Passport?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Kytutr napisał/a:
Candy Dulfer używa ColorChecker Passport?

Nie tyle Candy co Dave Stewart.
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
Kytutr napisał/a:
TM_Mich, Candy Dulfer używa ColorChecker Passport?

a kto tam ją wie :) Może po godzinach dorabia zdjęcia obrabiając :)

Poprawny link:
https://youtu.be/WOYe8vo4q4E
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Skorzystałem z rady i obejrzałem. Całkiem niezłe wykonanie.
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
Marooned napisał/a:
Skorzystałem z rady i obejrzałem. Całkiem niezłe wykonanie.
:-B
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
ColorChecker Passport to bardzo pożyteczna rzecz.
W krajobrazie z rzadka go wykorzystywałem ale bywa, że jest to bardzo przydatne - pozwala dobrze odwzorować kolory zwłaszcza jak natura stwarza je wybitnie trudne.
W portrecie, modzie jest już bardzo pożądany, pozwala dobrze ustawić światła i kontrolować sesję.
W fotografii dokumentacyjnej a zwłaszcza w fotografowaniu eksponatów muzealnych jest już wręcz wskazany.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach