Variv  Dołączył: 17 Lut 2017
Sterowanie zewnętrznymi lampami K-S2 vs K-70.
Witam wszystkich, jestem nowy na forum.

Przechodząc do pytania. Jak wygląda sprawa sterowania lampami zewnętrznymi z body (i wyzwalanie wbudowanym fleszem?) w K-s2 i K-70 ? Tu na forum w jakimś temacie znalazłem informacje ze K-70 lepiej steruje lampami (nie pamiętam szczegółów, nie znam się na lampach). Jednak na zagranicznych forach znalazłem informacje, ze K-70 ma takie same opcje sterowanie lampami jak w K-S2. Pytam bo zamierzam kupić pentaxa k-s2 albo k-70. Bardziej skłaniam się ku k-s2 bo tańszy a jak dla mnie wydaje się wystarczający. Jednak jeśli miałbym mieć w przyszłości mniejsze możliwości sterowania lampami w k-s2 to poważnie rozważę K-70.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 

automaciek  Dołączył: 10 Lis 2010
No cóż. Nie wiem jak K-70, ale K-S2 nie steruje zdalnie lamp P-TTL błyskowo. Jedyna możliwość to Acon + lampa z P-TTL ( yongnuo, shanny, pentax itp.). No i pozostaje YN560TX + kompatybilne lampy manualne.... Daje rade!
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Variv napisał/a:
Tu na forum w jakimś temacie znalazłem informacje ze K-70 lepiej steruje lampami (nie pamiętam szczegółów, nie znam się na lampach)

Nie wiem skąd ta informacja. Oba nie mają możliwości sterowania lampami w Wireless P-TTL za pomocą lampy wbudowanej i konieczna jest lampa błyskowa z funkcjonalnością master do tego.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
K-50 to potrafi zrobić wbudowaną lampą a tu postęp przez sztuczne okrojenie ;-) Wycieli trochę kodu w firmware co by się lepiej ich lampy sprzedawały ? :evilsmile:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach