robert7704  Dołączył: 13.03.2015
  [szkło] Sigma A 50-100 F1.8 DC HSM Cytuj
Czołem,
Ta Sigma ma zakres ogniskowych i światło idealne do moich potrzeb..... tyle że nie ma jej pod K.
Jest jakaś przejściówka żeby np wersję Nikon podpiąć pod nasz bagnet ??
Ewentualnie - może jakiś pomysł co w zamian o podobnych parametrach (światło, zakres)
Z góry dzięki :-B

R

jedrus68  Dołączył: 03.07.2008
Najtańsza opcja to przejściówka zamontowana w korpusie wraz z wizjerem, elektroniką i ekranikiem. Ma nawet AF ;-)
coś jak tu: http://www.euro.com.pl/lu...mm-czarny.bhtml
:-B
p.s. wersja pod C jest 3 stówki tańsza ;-)

unbreakable  Dołączył: 16.10.2012

plwk  Dołączył: 21.04.2006
Jest tam kluczowe zdanie.
Cytat
3| Czy mogę zmienić obiektyw na dowolny system mocowania?

Tak, jeżeli obiektyw o docelowym systemie mocowania został już wprowadzony do sprzedaży przez Sigma.

dzięki za podpowiedź - wysłałem do nich zapytanie, (pomimo punktu 3) :evilsmile:

Misztu  Dołączył: 19.03.2007
robert7704 napisał/a:
dzięki za podpowiedź - wysłałem do nich zapytanie, (pomimo punktu 3) :evilsmile:

Ktoś z fejsowej grupy wysyłał pytanie o inne szkło. Odpowiedź była oczywista - jak nie było pod K, to nie da rady.

Jak coś to podziel się informacją na forum ;-)

Grzenio  Dołączył: 02.04.2015
robert7704, a można zapytać do jakich potrzeb to szkło jest idealne? Tak nie bardzo przychodzi mi do głowy pod jakie zastosowania jest zrobione to szkło.

Grzenio napisał/a:
robert7704, a można zapytać do jakich potrzeb to szkło jest idealne? Tak nie bardzo przychodzi mi do głowy pod jakie zastosowania jest zrobione to szkło.

IMHO to prawie odpowiednik 70-200 2.8 na FF 😎

komisarz  Dołączył: 09.05.2011
Grzenio napisał/a:
można zapytać do jakich potrzeb to szkło jest idealne?

Wybacz, ale trochę wyobraźni - to 50/1.8, FA77/1.8, 85/1.8 w jednym, dodatkowo jaśniejszy odpowiednik da70/2.4, dfa 100/2.8 (tylko bez makro) + kupa pośrednich ogniskowych.

osobiście wolałbym (tworzę) 50-135/2.0, ale od momentu zapowiedzi, poprzez testy, choruję na ten obiektyw.

Przecież to idealna spacer-portretówka, zwłaszcza dla fotoamatorów z dziećmi, tylko ta cena.

ZbyszekB  Dołączył: 27.09.2010
robert7704 napisał/a:
IMHO to prawie odpowiednik 70-200 2.8 na FF 😎
Dokładnie :!: Kąty widzenia i GO w przeliczeniu będą jak dla 75-150/2,4 na FF, czyli dość blisko 70-200/2,8 :-> Czasem nachodzi mnie ochota zmienić system. :evilsmile:

Ale tylko czasem. :-P

Grzenio  Dołączył: 02.04.2015
Wybaczcie ale do odpowiednika 70-200mm na FF to mu jednak sporo brakuje. Zoom 70-200 dla FF to rozumiem - sport i reporterka. Jednak 50-100mm na APS-C to trochę mała krotność zoomu jak na sport czy reporterkę. Jeszcze zrozumiałbym, żeby do koncertów go wykorzystywać gdzie nie bardzo jest możliwość zoomowania nogami ale słaba praca pod światło chyba raczej go dyskwalifikuje. Pozostają portrety a do nich to IMHO lepiej będzie sprawdzała się jakaś stałka. Raz, że lżejsza a dwa, że zazwyczaj stałki lepiej pracują "pod słońce". Zoomu na planowanych sesjach raczej nie potrzeba. Ewentualnie mogę zrozumieć sens tego wielkiego szkła jak ktoś chce przyoszczędzić i zamiast kupować kilka stałek mieć jednego zooma. No chyba, że jestem w błędzie.

komisarz napisał/a:
Przecież to idealna spacer-portretówka, zwłaszcza dla fotoamatorów z dziećmi, tylko ta cena.

No fakt. Do biegających dzieci mogłoby się sprawdzić bo zoomowanie nogami czasem słabo wychodzi jak pociechy są szybkie. Z drugiej strony aby zrobić trafioną fotkę na f/1.8 to dziecko raczej nie może biegać a kupować taki obiektyw aby robić zdjęcia na przymkniętej przysłonie to też trochę mija się z sensem.

cube007  Dołączył: 12.03.2009
komisarz napisał/a:
Uhm, szczególnie te 1,5kg (plus body) jest idealne na spacer z dziećmi ;-)

darkduch  Dołączył: 29.06.2008
Dla mnie to było by idealne szkło :-( Niestety zmiana systemu tylko dla niego mało się opłaca, no jak już bym zmieniał to też na model FF :-P

Niestety FOTO-SERVICE potwierdza:
"Poniżej wymieniony model obiektywu dedykowany jest tylko do Canona, Nikona i Sigmy.
Nie ma opcji konwersji."

a mogłoby być tak pięknie ;))))

[ Dodano: 2017-03-21, 18:46 ]
No to wracam z potwornym pytaniem:

'Ewentualnie - może jakiś pomysł co w zamian o podobnych parametrach (światło, zakres)
Z góry dzięki :-B '

[ Dodano: 2017-03-21, 18:47 ]
Pierwotnym miało być :evilsmile:

komisarz  Dołączył: 09.05.2011
sprawa jest prosta (powiedzmy):
- pentax 50-135/2,8
- tamron 70-200/2.8 (stary)
- sigma 70-200/2.8 - niby jest do pentaksa, ale w praktyce nie ma
- używana sigma 50-150/2.8 (prawdę mówiąc, mimo, że pisałem, że nowa sigma 50-100 jest idealna, to jednak chyba wolałbym ze względu na zakres nową wersję tej starej)

Czyli z zoomowatych nic o świetle《2.
Pozostają stałki, które Komisarzu przytoczyłeś wcześniej.

Swoją drogą to niezła lipa, że Pentax nie 'dogadał' się z Sigmą na całą linię Artów. Było by to z pożytkiem dla obu firm, że o wdzięczności użytkowników systemu Pentax nie wspomnę. Taka oczywista oczywistość....

Szczerze to zastanawiam się jak bardzo różni się wewnątrz ten sam obiektyw z poszczególnych systemów. Czy naprawdę jest to problem wypuścić pod P. mając już opracowany korpus, optykę, napęd jest HSM, komunikacja Sigma Dock, zamontowanie naszego bagnetu. Ile soku jest w soku.

x4rd  Dołączył: 07.03.2012
robert7704 napisał/a:
'Ewentualnie - może jakiś pomysł co w zamian o podobnych parametrach (światło, zakres)

Z góry dzięki

Nie ma :)

robert7704 napisał/a:
Swoją drogą to niezła lipa, że Pentax nie 'dogadał' się z Sigmą na całą linię Artów. Było by to z pożytkiem dla obu firm, że o wdzięczności użytkowników systemu Pentax nie wspomnę. Taka oczywista oczywistość....

Wyjaśnij mi proszę jaki to wielki pożytek miałby Ricoh z obecności firm trzecich w systemie ;-)

unbreakable napisał/a:
Szczerze to zastanawiam się jak bardzo różni się wewnątrz ten sam obiektyw z poszczególnych systemów.

Niczym, chodzi tutaj o inżynierię wsteczną komunikacji AFów poszczególnych producentów, a to jest już bardzo kosztowne.

cube007  Dołączył: 12.03.2009
unbreakable napisał/a:
Szczerze to zastanawiam się jak bardzo różni się wewnątrz ten sam obiektyw z poszczególnych systemów. Czy naprawdę jest to problem wypuścić pod P. mając już opracowany korpus, optykę, napęd jest HSM, komunikacja Sigma Dock, zamontowanie naszego bagnetu. Ile soku jest w soku.
Cala konstrukcja domykania przesłony jest inna, ze względu na archaiczny popychacz - być możne KAF4 z czasem zmieni podejście Sigmy...

http://www.imaging-resource.com/news/2014/04/02/sigma-qa-part-i-ceo-kazuto-yamaki-explains-why-so-few-pentax-mount-lenses napisał/a:

KY: Pentax still uses mechanical parts to control the aperture. So, mechanically, it's totally different from other mounts, even though it uses the same optics. Making a Pentax mount means we have to use special parts just for Pentax mounts.

DE: It's a whole different aperture mechanism that you have to use. Ah, that's very interesting.

KY: Yes. So, we'd like to make as many lenses for Pentax as possible, but with very small demand we cannot make them frequently. For such a lens, the long back-order times are a big problem for us.

W skrócie - inna konstrukcja obiektywu w połączeniu z małym popytem powoduje takie, a nie inne, podejście Sigmy do Pentaxa.

Skocz do: