zidam  Dołączył: 04 Wrz 2014
Kompakt z ekranem uchylanym do dołu
Potrzebuję porady w kwestii zakupu kompaktu do pracy - fotografowania dokumentów. Bardzo zależy mi na ekranie uchylanym do dołu aparatu, tudzież do tyłu. Chodzi o to, żeby sobie siedzieć przy biurku z papierami i obrócić ekran do dolnej krawędzi aparatu, tak, żeby bez wstawania i pochylania się móc swobodnie zrobić zdjęcie leżących na tym stole dokumentów, trzymając aparat dokładnie nad nimi. Wiem, skomplikowane :mrgreen:

Tu widać takie położenie ekranu od 57 sekundy:

https://youtu.be/aYaUlxwh4bk?t=57


KP też może wychylić wychylić ekran do dołu, ale nie pod kątem 90'

https://pentaxrumors.com/wp-content/uploads/2017/01/Pentax-KP-DSLR-camera5.jpg


Większość kompaktów, które oglądałem w sklepie ma ekran wychylany w górę albo całkowicie do przodu, żeby ułatwić zdjęcie z poziomu ziemi czy strzelić sobie selfie - a to zupełnie mnie nie interesuje. Znalazłem, że takie funkcje mają Nikon Coolpix A900 i Fujifilm X30, ale one są dość drogie, a X30 ma mały zakres ruchu ekranu. Kojarzycie inne aparaty z taką funkcją? Albo jakiś kompakt z takim gibanym i okręcanym ekranem w stylu tego z K-70? Interesuje mnie też jakość zdjęć na dość wysokim ISO, nie będę mógł niestety korzystać z lampy, ani statywu. Pomożecie? ;-)
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Można użyć aparatu z ekranem podnoszonym do góry, trzymając go do góry nogami, a zdjęcie odpowiednio odwrócić po wykonaniu. ;-)
 

dakozlo  Dołączył: 28 Sty 2014
KP raczej nie należy do kompaktów. Może spróbuj, za przeproszeniem, Nikon Coolpix P7700? Na popularnym portalu aukcyjnym wisi...
 

zidam  Dołączył: 04 Wrz 2014
dakozlo - ten KP to był jedynie przykładem ekranu, tak zamotałem opis, że wolałem dać fotkę ;-) Dzięki za info, poczytam o tym Nikonie.


bakulik - a wiesz, że też o tym myślałem? :mrgreen: Ale wciskanie przycisku migawki kciukiem lewej ręki mi nie wychodzi, trenowałem na K-50 ;-)
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
zidam, Canon G12?
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Zobacz co potrafi ekran EX-1 !!!
 

zidam  Dołączył: 04 Wrz 2014
Dzięki za podpowiedzi, muszę to wszystko przemyśleć. Akurat kolega z pracy zdecydował się na tego Nikona A900, to go sobie pooglądam i podejmę wtedy decyzję ;-)
 
allthatshewants  Dołączył: 05 Cze 2017
zidam, sam miałem Fuji HS10. Dość starawy model, ale posiada to, czego oczekujesz (tak mi się wydaje). Do tego spoko ceny. Z tym, że... Nie jest aż tak bardzo kompaktowy :)
 

zidam  Dołączył: 04 Wrz 2014
Dzięki za podpowiedzi, chwilowo wstrzymam się z zakupem, bo rzekomo mamy dostać coś firmowego. Pewnie możliwie najtańszy kompakt, ale zawsze to lepiej dla kręgosłupa niż focić papiery K-50. A dla mojego portfela jeszcze lepiej ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach