maxbor  Dołączył: 01 Lut 2009
600 zł na kompakt i dylemat
Witam szanownych Forumowiczów.

Myślę nad sprawieniem sobie świątecznego prezentu w postaci kompaktu do 600 zł. Nie zawsze człowiekowi chce się dźwigać lustro z szklarnią. Tak więc mam nadzieje, że poradzicie mi coś "kieszonkowego" w ww cenie. Czego oczekuję: dobrej jakości zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych (wiadomo, że jakość adekwatna będzie do ceny ;-) ), filmy w HD zależy mi też na dobrym chwycie czyli aparat, który poczuję że mam go w ręku (choć nie jest to warunkiem). Tak więc typowy (jak dla mnie) aparat i na spacer i na imprezę.

Mam kilka propozycji i prosiłbym Was forumowicze o naprowadzenie co i za ile ;-) :

Tak więc myślę o:
SAMSUNG seria WB : 550, 600, 650. Ciekawie to wygląda, jednak obiło mi się o uszy z problemem ostrości w prawym rogu kadru.
Panasonic DMC-F3 bądź wyższe modele Panasonic Lumix DMC-FS10 lub DMC-FS30
Canon Power-Shot SX120 IS

A może coś z Fuji...właśnie ciągle te może, może i nie mogę się zdecydować. Liczę więc na waszą pomoc

A na koniec jeszcze jedno rozwiązanie: Puszukać używanego Lumixa TZ7 lub TZ10. Jakiś czas temu miałem okazje kupić ten pierwszy za 350 zł w bdb stanie i przegapiłem.

Edit: A może SONY DSC-H20 używany w stanie idealnym komplet plus 4GB za 520 zł?
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Re: 600 zł na kompakt i dylemat
maxbor napisał/a:
SAMSUNG seria WB 650

Całkiem niezły i super wyświetlacz amoledowy.

maxbor napisał/a:
Panasonic DMC-F3

No co Ty? Trochę ubogi - nawet stabilizacji nie ma...

maxbor napisał/a:
bądź wyższe modele Panasonic Lumix DMC-FS10 lub DMC-FS30

Dodałbym jeszcze FS11, FS33 - spokojnie za 600zł kupisz.

maxbor napisał/a:
Canon Power-Shot SX120 IS

Albo raczej jego młodszy braciszek SX130 - zoom u niego zaczyna się od ekwiwalentu 28mm.

maxbor napisał/a:
A może SONY DSC-H20 używany w stanie idealnym komplet plus 4GB za 520 zł?

Eeee, jak za używany to za dużo. No i szerokiego kąta brak...
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Re: 600 zł na kompakt i dylemat
maxbor napisał/a:
Czego oczekuję: dobrej jakości zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych (wiadomo, że jakość adekwatna będzie do ceny ;-) )

Jesli jakosc ma byc adekwatna do tych 600zl, to niestety bedzie marna...
 

maxbor  Dołączył: 01 Lut 2009
cube007 jakość będzie adekwatna do ceny a mam świadomość że kwota nie jest wygórowana. Swym postem nie pomogłeś mi w niczym. ;-)
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
Za ta cene to bym poszedl w F80EXR / F200EXR (to chyba ta sama matryca). Ma jakis tryb specjalny do wysokiego iso (laczy informacje z sasiednich pixeli). Nie wiem jak z video.
 

maxbor  Dołączył: 01 Lut 2009
zy, właśnie też przeglądałem te modele. Mam sentyment do Fuji. Miałem 5600...super hybryda. Może ma ktoś inne propozycje?
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
zy napisał/a:
F80EXR / F200EXR (to chyba ta sama matryca).

Chyba a nawet na pewno to nie ta sama matryca :roll:
F200 ma większą matrycę, imho lepszą niż F70/F80.
 

maxbor  Dołączył: 01 Lut 2009
schwefel, dokładnie F80EXR ma 1/2 cala a F200EXR ma 1/1.6 cala.
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
F200EXR nie dostaniesz za 600 zł i nie ma HD. To bardzo dobry aparat (choć brak prawdziwego prioryt. A bardzo mnie wnerwia) No ale nie ta cena i nie te filmy
 

maxbor  Dołączył: 01 Lut 2009
F200EXR to koszt około 1000 zł czyli mój budżet znacznie przekroczony :/ Myślałem jeszcze nad Canon PowerShot A2100 IS
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
maxbor, noo taniej ceneo chyba pokazuje - niecałe 800. Ale jak rozważałem zakup dla dziewczyny to był jeszcze fajny panas FX500, sony H55 może tanio by był - widuję nieco pow. 600 i ma HD.
 

maxbor  Dołączył: 01 Lut 2009
Ekajana, ceneo pokazuje w wynikach google od 722 zł ale kiedy już wejdziesz na stronę porównywarki cena pokazuje się od 949 zł podobnie na skąpcu :/
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Hmmm Dziewczynie udało się go kupić za 750 w warszawskim saturnie. Ale to był krótki dołek cenowy
No to może to:
http://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/927418

Eldreda dziewczyna ma - popytaj o wrażenia. Widziałem sample i są ok jak za tę cenę to na pewno. Nie jest zły a ponoć znacznie lepszy od samsungów WB. Canona nie znam.

Panas Lz10, (kolega ma )bez HD ale naprawdę dobre zdjęcia. Jeden z forumowiczów pisał o nim też dobrze.

Ja bym rozważył canona ale chyba skłaniał się ku sony.
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
ja wybierałbym samsunga WB, panasa FX albo casio h10/15
 

maxbor  Dołączył: 01 Lut 2009
Casio odpada. Tak więc chyba pozostaje na placu Samsung WB, Sony H55 lub Canon A2100IS
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
maxbor napisał/a:
Casio odpada.


ponieważ?

porównaj tutaj Wb z H:
http://www.dpreview.com/r...zoom/page11.asp
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
w tej cenie trudno o cuda - trzeba sobie ustalić priorytety i wybrać mniejsze zło ;-) casio jest fajny, ale tylko na niskich czułościach, na wyższych odszumianie daje efekt, jakby się patrzyło przez foliowy worek, fuji są bardzo fajne o ile będzie się korzystać z rozdzielczości o połowę mniejszej od tej, którą deklaruje producent (max. rozdzielczość deklarowana, co pokazałem w sąsiednim wątku dotyczącym fuji f70, to interpolacja), tańsze canony i sony to generalnie niezłe aparaty, ale też na niższych czułościach, a i tu - szczególnie w przypadku sony - daje się we znaki odszumianie.
każdy wybór w tej klasie cenowej ma swoje minusy. jeśli miałbym coś radzić, jeżeli praca na wysokich ISO nie jest najważniejsza, to wybrałbym aparat, który jest najszybszy (szybko się uruchamia, szybko reaguje na polecenia, ma szybki AF). A który z nich jest najszybszy? Nie wiem :-P
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
W neonet widzę WB 600 za 500 zł i jedno pewne - świetnie leży w dłoni. Ale powtarzam: Eldred rozważał H55 i WB, porównywał i twierdzi, że jakość obrazu wyraźnie lepsza u sony.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
z tych dwóch to też chyba bym brał Sony - oba aparaty zachowują się podobnie jeśli chodzi o kombinację odszumiania i wyostrzania (choć nie robiłem nimi zdjęć i moge mówić tylko o tym, co widziałem w testach), ale na niższych czułościach optyka Sony wydaje się pracować dużo lepiej niż w Samsungu. No i do tego bajer w postaci panoram (córka ma sony hx1 i fajnie się to spisuje) oraz dobrej jakości filmy.
 

maxbor  Dołączył: 01 Lut 2009
Ekajana, ta cena to fikcja. WB był ale za 500 zł przez dwa dni a w sklepach były po 2 sztuki tak więc bardzo szybko się rozeszły

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach