diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
zaczyna mnie zastanawiac czy moje postepowanie jest wlasciwe...
laduje akumulatorki, robie zdjecia dopoki sie nie rozladuja, znowu laduje, znowu robie zdjecia...
hmmm.... :roll:
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
Też tak robiłem, ale poszedłem o krok do przodu ;-)
Naczytałem się ile inni robią na jednym komplecie fotek i teraz mam tyle samo, ale tylko po DRUGIM doładowaniu :mrgreen:
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
rey, Tu ewidentnie chyba coś z ładowarką.
U mnie czasem przy ładowaniu komora druga, lub trzecia ładuje dłużej, potem pierwsza i trzecia - nie ma specjalnej reguły.
Aku mam ponumerowane i wkładam zawsze do tych samych komór.
"TEST" nie daje powodów do stresu.

:idea:
Jakąś opcją jest zapodanie DISCHARGE - po rozłądowaniu aku naładują się od zera.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
JackDeJack napisał/a:
Tu ewidentnie chyba coś z ładowarką.

Ktoś ten problem opisywał. Przy używaniu ładowania 200mA w zasadzie nie powinna poprawnie pracować ze względu na tolerancję czujników czy coś w tym sensie. Pewność poprawnej pracy jest dopiero w trybie 500mA.
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
plwk, Może tak jest.
Zwykle ładowałem prądem 500mA i aku jakoś nie padały. Grzały się trochę ale nigdy tak by ładowarka zatrzymywała ładowanie by studzić aku.
Dopero dołożenie 700mA zaczynało grzać aku.
Firmowe ładowarki Sanyo ładują prądem 250mA dlatego od jakiegoś czasu zacząłem używać 200, ale może niepotrzebnie dmuchamy na zimne biorąc pod uwagę obecne ceny eneloopów.

[ Dodano: 2010-08-13, 08:17 ]
BTW.
Nowe Eneloopy z oznaczeniem HR-3UTGA wg producenta powinny trzymać 75% pojemności po 3 latach :shock: :mrgreen:

I jeszcze do
diplodok napisał/a:
laduje akumulatorki, robie zdjecia dopoki sie nie rozladuja, znowu laduje, znowu robie zdjecia...
To jest jak najbardziej ok. Instrukcja (str 14) mówi że nie powinno się doprowadzać do pełnego rozładowania Eneloopów (Over-Discharge).
BC-700 rozładowuje chyba do bezpiecznego poziomu. Moment kiedy musimy używać triku ze spinaczem lub podładowywać aku w innej ładowarce by BC je zobaczyła może świadczyć że skracamy im życie.
 

maxis72  Dołączył: 15 Cze 2010
Moje eneloopy mają już ponad 2 lata. Ładuję je prądem 500 czasem 700.
Zazwyczaj używam opcji rozładowanie żeby uzyskać pełną pojemność ogniwa.
Po naładowaniu ładowarka wskazuje pojemność akumulatorów między 2000 a 2100.
Także nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń do baterii eneloop czy ładowarki bc-700 (teraz mam bc-900 bo tamta się zepsuła i na gwarancji ją wymienili za drobną dopłatą)
 

Premislaus  Dołączył: 28 Paź 2008
ja zwykle swoje energizery ładuje 100 ( mam ich trochę :mrgreen: ); co jakiś czas rozładowuję i ładuję, a co rzadszy czas robię im generalny remont. Wracają wtedy do dajmy, zadowalającej pojemności.
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
Tu jest coś co może pomoże w dokonaniu wyboru:
http://www.fotografuj.pl/..._baterie/id/114
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
chyba zepsula mi sie ladowarka :-/
laduje aku i po naladowaniu pokazuje mi pojemnosc ponad dwa razy wieksza niz nominalna
np eneloopy maja ok 3000 a male aaa zamiast 750 ok 1500
niestety nie idzie za tym dluzsze dzialanie, na eneloopach lamapa robi mi z 10 -30 blyskow i pada :evil:
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
diplodok napisał/a:
chyba zepsula mi sie ladowarka
Reklamuj, masz gwarancję? :shock:
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
juz niestety po gwarancji :-/
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
Cytat
juz niestety po gwarancji
To przykre, ale jeszcze testuj...
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Pojawiła się w sieci mała recenzja ładowarki BC-900 : TU
 

Raynold1987  Dołączył: 24 Mar 2010
 
Ostatnio zakupiłem bc-700 i 8 eneloopów 2000 kolorowych - edycja limitowana
Porobiłem na nich zdjęcia k-x'em aż się rozładowały...
Następnie ustawiłem rozładowanie 100 i ładowanie 200
I...
Eneloopy o pojemności 2000 ładują się w granicach 2300-2500 a rekordowo 2750 !!! (2 sztuki)
Czy to normalne ?
Jeśli tak to jestem mega pozytywnie zaskoczony :mrgreen: :shock:
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Za mały prąd ładowania.
 

berd  Dołączył: 08 Sty 2010
Dada napisał/a:
Za mały prąd ładowania.


ale precyzyjna odpowiedz ;) napisz ile, skoro 200 za maly, 2 A czy moze od razu pod siec i ile roznicowka wytrzyma :P

ja na swej BC900 Eneloopy przewaznie laduje pradem ca. 200

ale ladowalem tez pradem 1000 i poza skroceniem czasu i lekkim nagrzaniem sie ogniw nic sie nie dzialo. Nastawiam przewaznie na noc, zatem predkosc ladowania jest drogorzedna sprawa.
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
chodzi o to że jak ładujesz za małym to ładowarka ma problem z zauważeniem delty, czytaj nie wie kiedy akumulatorki już są naładowane, przez co je przeładowuje... Dlatego przy większym prądzie jest to łatwiej jej zauważyć, nie przeładować.
 
daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
darkduch napisał/a:
jak ładujesz za małym to ładowarka ma problem z zauważeniem delty, czytaj nie wie kiedy akumulatorki już są naładowane, przez co je przeładowuje...

Czy aby na pewno :?:
Zalecany prąd ładowania wszelkich akumulatorów to 0,1xpojemność.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
daśko napisał/a:
Czy aby na pewno

Podobno czułość czujnika jest zbyt mała przy ładowaniu 200 mA. U mnie też na 200 w jednym gnieździe przeładowuje a na 500 jest OK.
 
daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
Nie będą się sprzeczał.
Tylko dziwi mnie jedno. O maksymalnym pradzie prawidłowego ładowania akumulatorów wiadomo od wielu lat. Ładowarki np. BC-700 są stosunkowo nowe. Akumulatorki o większych pojemnościach też są stosunkowo nowe. To dlaczego czujnik prądu ładowania ma mieć zbyt małą czułość.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach