piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
TomaSzSz, nie można też wykluczyć, że któryś z akumulatorów jest uszkodzony. Ale najpierw poczekaj do tego magicznego full i wtedy zobacz, jaką pokazuje pojemność.
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
Ja po 3 dniach się zdenerwowałem, widać muszę od nowa refreshować. Ech ta technika
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W najlepszym wypadku potrzebne są dwa cykle rozładowanie - ładowanie. W przypadku akumulatorów 2000mAh daje to około 60 godzin pracy ładowarki.
 
MCsubi  Dołączył: 27 Paź 2009
Sorry za szczerość, ale BC 700 to szrot. Wiem, bo mam. Czujniki temperatury to te badziewne blaszki, a delta V działa kiepsko. W większości ogniw AA przy prądzie 200 mA nie wykrywa naładowania i grubo przeładowuje ogniwo.

Jedyna rada na to, to ładować ogniwa AA prądem 500 mA.

Dla Eneloop to żaden problem, wg testów śmiało można ładować je nawet prądem 2A bez wpływu na trwałość. Prąd dziesięciogodzinny w tym przypadku nie ma sensu. Także odświeżanie nie daje zwykle więcej niż kilka procent pojemności, a jednak zabiera kilka cykli. To nie są ogniwa Ni-Cd i realna trwałość to 200 - 300 cykli. Podsumowując - odświeżanie nie ma sensu poza szczególnymi przypadkami (typu: bateria leży 2 lata nieużywana).

Do sprawdzenia można dać tryb test na 500 mA, co trwa max. dobę.

Efekt pamięci został wykryty w szczególnych ogniwach Ni-Cd na orbicie okołoziemskiej, gdzie nakładały się na siebie setki identycznych cykli częściowego ładowania i rozładowywania. Podchwycili to marketingowcy, reklamując ogniwa Ni-MH jako pozbawione efektu pamięci. Gdy pojawiły się ogniwa Li-Ion, to dziwnym trafem Ni-MH nabrały skłonności do efektów pamięci. A to też oznacza, że odświeżanie sprawnych ogniw to lipa. W sprzęcie o tak dużym poborze prądu, jak lustrzanka z pełna odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że jeżeli widać efekt odświeżania, to baterie nadają się już do wymiany.
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
MCsubi, jaką więc lepszą ładowarkę polecasz? Jakaś bardzo tendencyjna ta Twoja wypowiedź.
 

martino  Dołączył: 06 Paź 2009
MCsubi,nie ma,powtarzam, nie ma alternatywy dla BC 700 w cenie ok. 100 pln.
Dobrym wyborem jest MH-C9000,niestety cena 2x taka,poza tym powoli staje się trudno dostępny.
To o czym piszesz to prawda,ale nie do końca.
Niezbyt poprawne wykrywanie naładowania przy małym prądzie,tak,zdarza się ale...... (o tym zaraz).
Ładowanie 500mA,kiedyś byłem bardziej niecierpliwy,gotowe baterie (zwłaszcza w terenie na wyjazdach) w kilka h bardzo mnie cieszyły,tak wykończyłem naprawdę sporo kompletów akumulatorów BC700 i ładowarką Sanyo 600 mA.
Reasumując ładowanie na minimum mimo wad,przynosi jednak więcej korzyści,moje obecne 4 komplety aku 2x eneloop,1x zwykłe sanyo i 1x gp wytrzymują długo,znacznie dłużej niż wcześniej (czasami trafiały do kosza po 150 max 200 cyklach).
Zapytam o to samo co Bruinen,zaproponuj coś lepszego i taniego :?:
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
Może nowszy model BC-900? http://www.allegro.pl/ite...technoline.html
Taką właśnie mam, torba + adaptery na paluszki zmieniające je w R14 lub R20. Szukając ładowarki do aparatu jakieś 3 lata temu właśnie ta była najlepsza pod względem cena/osiągi.
 

Zybi_S  Dołączył: 26 Sty 2009
Witam

Dla ładowarki MH-C9000 też zaleca się ładowanie nie mniejszym prądem jak 0.33C (1/3 pojemności ogniwa).
Powód jest dość prosty - Im większy prąd ładowania tym DeltaV (czyli większy przyrost napięcia gdy akumulator jest już naładowany, od typowego przyrostu dla normalnego procesu ładowania) jest większa.
Dla prądów ładowania 100 - 200 mA przyrost napięcia (DeltaV) jest bardzo mały, i znacznie trudniejszy do wykrycia niż przy większych prądach ładowania.

Nie zauważyłem aby MH-C9000 mi kiedykolwiek przeładowała jakiś akumulator. Może dla tego że nie ładowałem mniejszym prądem jak 400mA.

Wydaje mi się że więcej można stracić przeładowując akumulator, niż gdy ładujemy go większym prądem.


Pozdrawiam
 
Grigor  Dołączył: 14 Kwi 2010
Witam

Planowałem zakup dobrej ładowarki i zdecydowałem się na BC-700, jednak musiałem zmienić swoje plany, ponieważ zależało mi na możliwości ładowania baterii przez złącze samochodowe 12V (przy użyciu panelu słonecznego Sunlinq 12W), a w BC-700 takiej możliwości nie ma (dowiadywałem się mailowo w sklepie batimex.pl).

Widzę, że jest taka możliwość w MH-C9000, ale aż takie cudo mi nie jest potrzebne, a jest drogie.

Czy możecie polecić jakąś dobrą ładowarkę czterokanałową (w przystępnej cenie) z możliwością ładowania przez złącze samochodowe 12V?
 

grzegorzgr  Dołączył: 13 Lis 2009
 
Grigor  Dołączył: 14 Kwi 2010
grzegorzgr, ta z linku nie jest zła, ale....na forum jednak wszyscy polecają czterokanałowe, więc jednak pytam się o taką.
 

gilotyna  Dołączył: 13 Lut 2009
ja mam juz ponad rok bc-900 i jestem bardzo zadowolony, żadna inna ładowarka mi tak nie naładowała aku jak bc-900, do tego mam 3 komplety eneloopów i nic wiecej mi nie trzeba :) pradu nigdy mi nie brakło, a aku o dziwo sa bardzo zywotne, dawniej na zwykłych róznych ładowarkach potrafiłem zarżnąc w 3 miesiace komplet aku. A tu juz ponad rok i nadal jest wzorowo.
ładując daje zawsze rozładowanie 250mA gdzie po rozładowaniu ładuje sie juz samo 500mA.

Stary komplecik bodajze GP zarżniety stara ładowarką, odswieżyłem i mam 90% tego co powinno miec w nowym.
tak czy siak POLECAM!
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
Mam problem z zestawem BC 700 :->

Nie ładuje wystarczająco jednego akumulatorka, pozostałe ładuje po 8-10h. Kończy ładowanie po godzinie, ale po naładowaniu trzech wkładam ten niedoładowany w inny kanał i po ok 8h mam już komplet :roll:

Miał ktoś może taki problem?
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
rey, Miałem trochę podobnie.
Po mniej niż godzinie aku 3 i 4 dostawały jedynie prąd dołądowania (jakieś 15 mA)
Wymienili ładowarkę od ręki.

Obecnie na jednym z kompletów eneloopów podczas ładowania jeden teoretycznie (wiem że to nie jest miarodajne) dostał 1025mAh podczas gdy pozostałe od 300-do 400mAh.
Zacząłem zapisywać te wartości w exelu, podobnie jak ilość fotek cykniętych na poszczególnych kompletach. Zobaczymy czy pozwoli to na znalezienie tego siadniętego akumulatorka.
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
Po dzisiejszym ładowaniu niedoładowująca cela, która działała przez ok godzinę ładuje już 12h, kiedy to pozostałe zakończyły pracę prawie 4h temu :->
Czyli szykuje się zwrot gwarancyjny :roll:
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
mam zamiar zakupic bc-700 + 4x eneloop 2000,
mozecie poleciec jakiegos sprzedawce np na allegro?
co bym mogl uniknac problemow z tym ze dostane jakas trefna.
rey, JackDeJack, skad braliscie swoje?
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Digital W-wa Nowy Świat - troszkę daleko na jazdę.
Ale bezpośrednio u zaufanego sprzedawcy
https://www.hurt.com.pl/?o=shpc&i=276
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
mam pytanko do opcji refresh. poki co wszystko idzie jak trzeba ale wiadomo ze moze sie zdarzyc sytuacja ze prad na jakis czas przestanie plynac do gniazdek. czy wtedy ponownie bede musial uruchomic tryb refresh i wszystko zacznie sie od poczatku, czy ladowarka w jakis magiczny spoosob zapamieta ktory cykl robila ?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Raczej od początku, potraktuje akumulatory jak świeżo włożone.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
zauwazylem do tej pory jedna wade (moze to usterke) mojej ladowarki, baterie wciaz w trybie refresh (srody), po pierwszym zakonczonym cyklu wartosc naladowania pozostaje niezmienna (reszta wartosci: czas, prad ladowania, V , ulega caly czas zmianie) i wynosi kolejno: 2,08Ah, 2,05Ah, 2,09Ah, 2,06Ah.
czy fakt ze ta wartosc sie nie zmienia-dyskwalifikuje ladowarke i zmusza mnie do odeslania jej do serwisu?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach