cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Sorge napisał/a:
Co ciekawe, rośnie mi czas na wskaźniku zamiast maleć... Chyba dłuuugo poczekam na to rozładowanie. :mrgreen:
Spokojnie - wyświetlacz pokazuje czas jaki upłynął od rozpoczęcia danej operacji. Skoro dałeś discharge to będzie rósł, do momentu przejścia na ładowanie. Wtedy licznik się wyzeruje i zacznie mierzyć czas ładowania.
 

Sorge  Dołączył: 11 Lut 2011
A, cha... Dzięki za informację.
Swoją drogą to trochę mało logiczne rozwiązanie konstrukcyjne, bo nieprzydatne do niczego. Ale cóż... za to coś miga na wyświetlaczu. ;-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Możesz przełączyć na napięcie, lub prąd. Ja przełączam na napięcie, wiem mniej więcej wtedy, jak poszczególne aku są naładowane.
 

Sorge  Dołączył: 11 Lut 2011
Ta ładowarka nie przestaje mnie zadziwiać. Mimo, że wyraźnie świeci się napis Discharge (rozładowanie) to ona ładuje. 30 minut temu stan był na poziomie 685 mAh, a obecnie 811 mAh. :shock:

Pozostałe dane utrzymują się na w miarę stałym poziomie:
chwilowe napięcie 1,12- 1,10 V
Prąd ładowania 252-257 mA.
Czas rośnie.
Ktoś zaobserwował u siebie w ładowarce takie zjawisko? To normalne? Czy mam walnięty sprzęt i pora się zastanowić nad reklamacją? :-/
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Sorge napisał/a:
Prąd ładowania 252-257 mA.
Nie ma takiego prądu ładowania ! To jest prąd rozładowania. Jest wszystko prawidłowo. Skąd wymyśliłeś , że to ładowanie ? Wartość mAh pokazuje, ile wyładowała z aku.

Jak przełączy się na ładowanie, wtedy pokazywać będzie ile władowała. Wartość mAh zawsze będzie narastać, niezależnie od trybu pracy.
 

Sorge  Dołączył: 11 Lut 2011
Ufff...
Uspokoiłeś mnie. Dzięki! :-B

Dada napisał/a:
[ Skąd wymyśliłeś , że to ładowanie ? Wartość mAh pokazuje, ile wyładowała z aku.

Z instrukcji...
Piszą: "Current (mA) -prąd ładowania". O rozładowaniu nic. A wartość rośnie zamiast maleć więc się zasugerowałem. Generalnie ta instrukcja jest do d....
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jak ma wyświetlać prąd ładowania w momencie rozładowywania?
 

Sorge  Dołączył: 11 Lut 2011
plwk napisał/a:
Jak ma wyświetlać prąd ładowania w momencie rozładowywania?


Walnąłem byka, gdy odpowiadałem koledze Dada.
Chodziło mi o wskazanie mAh, a nie mA.
Parametr mAh przy rozładowaniu (Discharge) rósł. Zdaje się, że powinien maleć?
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Sorge napisał/a:
Parametr mAh przy rozładowaniu (Discharge) rósł. Zdaje się, że powinien maleć?
Rósł, bo pokazywał ile zostało rozładowane. To chyba logiczne, nie? ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Sorge napisał/a:
Parametr mAh przy rozładowaniu (Discharge) rósł. Zdaje się, że powinien maleć?

Musi całkowicie rozładować aby stwierdzić ile było początkowo.
 

Sorge  Dołączył: 11 Lut 2011
cube007 napisał/a:
Sorge napisał/a:
Parametr mAh przy rozładowaniu (Discharge) rósł. Zdaje się, że powinien maleć?
Rósł, bo pokazywał ile zostało rozładowane. To chyba logiczne, nie? ;-)

Logiczne? Dla mnie logiczne by było, gdyby urządzenie pokazywało stan napięcia w Aku, a nie ile samo włożyło pracy - naładowało lub rozładowało. Cóż... lepszy rydz niż nic.

Grunt, że ładowarka działa bez zarzutu: rozładowała, naładowała i wyłączyła się gdy akumulatorki były pełne. Reszta to drobiazgi. :-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Sorge napisał/a:
Dla mnie logiczne by było, gdyby urządzenie pokazywało stan napięcia w Aku

Pokazuje na bieżąco tylko trzeba przełączyć ;-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Sorge napisał/a:
gdyby urządzenie pokazywało stan napięcia w Aku
Przecież pokazuje, tylko trzeba sobie przełączyć.
 

Sorge  Dołączył: 11 Lut 2011
Dada napisał/a:
Wartość mAh pokazuje, ile wyładowała z aku.

Jak przełączy się na ładowanie, wtedy pokazywać będzie ile władowała. Wartość mAh zawsze będzie narastać, niezależnie od trybu pracy.


:mrgreen:

No, to koledzy może się zdecydujcie, co pokazuje parametr mAh. Stan w aku czy tego co zdołało naładować / rozładować urządzenie. Bo to jednak nie to samo. A opcje wyświetlacza są tylko cztery.

Dla każdego kanału są wyświetlane na wyświetlaczu LCD informacje o:
1. napięciu V
2. prądzie ładowania/rozładowania mA
3. czasie ładowania/rozładowania h
4. ilości nagromadzonego/rozładowanego ładunku elektrycznego mAh

Odnośnie punktu 4 - pytanie gdzie? Bo jeśli w aku to w przypadku procesu rozładowania wartość wskazania powinna maleć, a nie rosnąć. A rośnie!
Wychodzi na to że w urządzeniu ładowarki. Wskazuje ile prądu wytworzyła lub pobrała sama ładowarka.
Dla jasności dodam, że cały czas mówię o opcji "Rozładowanie" i ewentualnie "Ładowanie", a nie "Testowanie".
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Sorge napisał/a:
Stan w aku
Ładowarka nie jest wróżką i nie jest w stanie pokazać ile JEST w aku. Może pokazać jedynie ilość energii przepływającej pomiędzy aku, a ładowarką (w dowolnym kierunku). I to pokazuje. Chyba wyraźnie to napisałem w tym fragmencie, który cytujesz wyżej.
Instrukcja też zresztą mówi o rozładowanej energii, a nie o energii w aku.
 

Sorge  Dołączył: 11 Lut 2011
Dada napisał/a:
Sorge napisał/a:
Stan w aku
Ładowarka nie jest wróżką i nie jest w stanie pokazać ile JEST w aku. Może pokazać jedynie ilość energii przepływającej pomiędzy aku, a ładowarką (w dowolnym kierunku). I to pokazuje. Chyba wyraźnie to napisałem w tym fragmencie, który cytujesz wyżej.
Instrukcja też zresztą mówi o rozładowanej energii, a nie o energii w aku.


Wyraźnie też napisałeś

Dada napisał/a:
Sorge napisał/a:
gdyby urządzenie pokazywało stan napięcia w Aku
Przecież pokazuje, tylko trzeba sobie przełączyć.


Więc mieszasz kolego Dada. Mieszasz... Podobnie jak plwk wyrażając się mało precyzyjnie.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Nic nie mieszam. Stan (wartość napięcia mierzona w V) jest czym innym, niż ilość energii mierzona w mAh. Możesz przełączyć na pomiar napięcia na wyjściu aku, albo ilość energii. Wartość napięcia przy rozładowaniu maleje, przy ładowaniu rośnie. Ilość energii przepływającej zawsze rośnie. Podstawy elektrotechniki.
 

Sorge  Dołączył: 11 Lut 2011
Dada napisał/a:
Nic nie mieszam. Stan (wartość napięcia mierzona w V) jest czym innym, niż ilość energii mierzona w mAh. Możesz przełączyć na pomiar napięcia na wyjściu aku, albo ilość energii. Wartość napięcia przy rozładowaniu maleje, przy ładowaniu rośnie. Ilość energii przepływającej zawsze rośnie. Podstawy elektrotechniki.

Czy ta zawiła i tradycyjnie niejednoznaczna wypowiedź z "podstawy elektrotechniki" znaczy, że ładowarka jest jednak wróżką, bo wie ile napięcia jest w samym AKU? Mnie ... ignorantowi tematu wystarczy prosta odpowiedź: "tak" lub "nie".

 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Patrzysz na butelkę i od razu widzisz jaki jest poziom (napięcie [V]), ale nie wiesz ile jest litrów (pojemność [Ah]) póki nie wylejesz całości do miarki (rozładowanie) oraz nie nalejesz z miarki (ładowanie).

W skrócie: do zmierzenia napięcia wystarczy ułamek sekundy; do zmierzenia pojemności trzeba czasu by rozładować/naładować i mierzyć ile to trwało i jakim prądem.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
A moja ładowarka odmawia przełączania wskazań - tak jakby środkowy guzik nie działał. :-(

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach