daro  Dołączył: 20 Kwi 2006
Sigma 17-70
Od pewnego czasu próbuje wymienić mój kitowy 18-55 do istadeesa na cos onnego - badziej uniwersalnego (patrz - takie którego nie będę musiał co chwila zmieniać na inny). Początkowo myslałem o sigmie 18-125 ale to szkło ma jedynie miłą cenę. Reszta raczej gorsza od kita. Wpadł mi jednak w oko ten 17-70/f2.8-4.5 - dość długi i dość jasny. Miał byc dostępny w kwietniu - ale jak dotąd nigdzie w naszym kraju-raju o nim nie słyszeli. Ma ktoś moze wiedzę, czy i kiedy będzie w ogóle dostępny? I czy warto go brać...
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Nie wiem, czy już jest w Polsce do Pentaksa.
Canoniarze - jedni chwalą, inni nie bardzo. Ja bym nie wymieniał, a jeśli już to na DA 16-45/4, lub na "jesienny" DA 16-50/2.8... :)
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Witam

Jarek Dabrowski napisał/a:
..."jesienny" DA 16-50/2.8... :)


Czy mógłbyś nieco przybliżyć? Czyżby mi coś z zapowiedzi umknęło? To byłoby to... :mrgreen: . Pytanie tylko: za ile? Czy obędzie się bez dłuuuuuugoletniego kredytu?

Pozdrawiam
Marucha
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
marucha napisał/a:
Witam

Jarek Dabrowski napisał/a:
..."jesienny" DA 16-50/2.8... :)


Czy mógłbyś nieco przybliżyć? Czyżby mi coś z zapowiedzi umknęło? To byłoby to... :mrgreen: . Pytanie tylko: za ile? Czy obędzie się bez dłuuuuuugoletniego kredytu?


Wraz z nową puszką 10Mpix, Pentax zapowiedział kilka nowych szkieł do matryc:
- 16-50/2.8
- 50-135/2.8
- 21/3.2 Limited
- 70/2.4 Limited

Artykuł na Fotopolis

Zoomy są projektowane razem z Tokiną (tak jak DA 12-24/4) - a ile będą kosztować, to nikt nie wie..., no może oprócz Sylwka ;-)
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
a ja strzele: 16-50/2.8 za cos kolo lub ciut wiecej niz 1000 dolkow :-/
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Witam

l_uka napisał/a:
a ja strzele: 16-50/2.8 za cos kolo lub ciut wiecej niz 1000 dolkow :-/


Czyli trzeba będzie wziąć kredyt :-/

Pozdrawiam
Marucha
 
rydzo  Dołączył: 07 Cze 2006
Re: Sigma 17-70
daro napisał/a:
Od pewnego czasu próbuje wymienić mój kitowy 18-55 do istadeesa na cos onnego - badziej uniwersalnego (patrz - takie którego nie będę musiał co chwila zmieniać na inny). Początkowo myslałem o sigmie 18-125 ale to szkło ma jedynie miłą cenę. Reszta raczej gorsza od kita. Wpadł mi jednak w oko ten 17-70/f2.8-4.5.


jakbys zdecydowal sie na P-DA J 16-45mm F4.0 ED/AL to daj znac na priva, mam akurat na zbyciu :mrgreen:
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
l_uka napisał/a:
a ja strzele: 16-50/2.8 za cos kolo lub ciut wiecej niz 1000 dolkow :-/

Obawiam sie, ze masz racje. U nas tez nizej niz 3000 raczej nie bedzie kosztowal. Skoro Nikon AF-S DX 17-55/2.8 w sklepie kosztuje okolo 6000 zl... No ale to bedzie piekne uzupelnienie K10D - i pod wzgledem uzytkowym i pod technicznym ;-)
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
daro napisał/a:
Miał byc dostępny w kwietniu - ale jak dotąd nigdzie w naszym kraju-raju o nim nie słyszeli. Ma ktoś moze wiedzę, czy i kiedy będzie w ogóle dostępny? I czy warto go brać...

tu masz test:
http://optyczne.pl/index....tywu&test_ob=14
 

dialer  Dołączył: 03 Maj 2006
Jedyne skojarzenia jakie mam z sigmą to, to ze Pentax+Sigma = Problemy :-(
(głupiejacy AF, ostrzenie za obiektem, "mydło" przy pełnej dziurze na początku i końcu zakresu ogniskowych)
Ta sigma może jest dobra zamiast kitu Canona bo w porównania do kitu pentaxa to canon to prawdziwy "kit" ;-)

Pozdrawiam,
dialer
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
l_uka napisał/a:
a ja strzele: 16-50/2.8 za cos kolo lub ciut wiecej niz 1000 dolkow

Obawiam się, ze masz racje. U nas tez nizej niz 3000 raczej nie bedzie kosztowal.

Tego się niestety boję... Pociesza mnie właśnie ta współpraca z Tokiną, dzięki której szkła Pentaksa nie są ostatnio tak upiornie drogie jak kiedyś. Może po paru miesiącach jakąś lekką uzywkę za $700 na ebaju się wypatrzy...
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Slava napisał/a:
Obawiam się, ze masz racje. U nas tez nizej niz 3000 raczej nie bedzie kosztowal.

Tego się niestety boję... Pociesza mnie właśnie ta współpraca z Tokiną, dzięki której szkła Pentaksa nie są ostatnio tak upiornie drogie jak kiedyś.[/quote]
Mysle, ze to zasluga nie tylko wspolpracy z Tokina, ale i sytuacji na rynku, gdzie konkurencja ostra.

Cytat
Może po paru miesiącach jakąś lekką uzywkę za $700 na ebaju się wypatrzy...

Tez bym chcial :mrgreen: Ale obawiam sie, trzeba bedzie poczekac dluzej niz kilka miesiecy az sie pojawia uzywki. No ale fajnie sobie pogdybac, trzeba poczekac jeszcze z 4 miesiace i dowiemy sie prawdy.
 

daro  Dołączył: 20 Kwi 2006
no więc mam tą sigmę (1500PLN) mnie kosztowała i była ze mną na wypadzie w Tatrach. Dołożyłem do niej polarek i fotki wyszły jak złotko. Nie pamiętam zasad - czy można podawać linki do innych forów? Udzielam się trochę w jednym i można tam obejrzeć efekt współpracy Sigma-Pentax. Autofokus jest faktycznie wkurzający i lubi się "powiercić". Ale trafiłem chyba w dobry egzemplarz bo ostrość łapie gdzie trzeba, oczywiście w klarownych sytuacjach. Jak tu u Nas zapuszcza się fotki bo mógłbym coś zapodać? Aha - no i mam na zbyciu "kit" Pentaxa - może są chetni.....
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nie marudź, tylko dawaj foty - o ile się ich nie wstydzisz :-P
Ogłoszenie o kicie zaś wal do ogłoszeń.
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
daro napisał/a:
Udzielam się trochę w jednym i można tam obejrzeć efekt współpracy Sigma-Pentax

Dawaj linka do tego wątku bo też bym zamienił kita - ale nie wiem na co. Myślałem żeby zamienić na Tamrona 28-75/f2,8 ale zrobiłem statystykę zdjęć i dużo robię na 18mm - tak więc raczej odpada. DA16-45/f2,8 trochę krótki ja na coś uniwersalnego. Sigma 17-70 była by OK (gdyby jeszcze miała stałe f2,8)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach