M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
wariat133, wiec tak. Epson ma pewniejszy sposob montażu kartridży. U canona to jest dobrze rozwiązane, ale dobrze działa tylko z oryginalnymi pojemnikami. Jak kupisz trefne to możesz uwalić drukarkę w pierwszym dniu. Poza tym cześciej łapią powietrze. Jesli faktycznie pojemniki epsona sie resetują same to nawet nie bedziesz musiał ich wyjmować, otworzysz korek dolejesz tuszu i wio. Poza tym na plus dla użytkownika niedoświadczonego to fakt, ze epson robi trwalsze głowice. Papier - chcesz miec premium kup połysk 270. 240 tez jest swietny, ale 270 to jest klasa. Tusze możesz mieszać. Ale wtedy nie masz do nich profilu. Kupuj oryginalne w pojemnikach epsona i bedzie klasa. I tak zaoszczędzisz. A przy tym zaoszczędzisz tez ewentualnych nerwów.
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
W przypadku Epsona L130 trzeba uważać z grubymi papierami. 270 jeśli bardzo sztywna może zostać odrzucona.
 

wariat133  Dołączył: 29 Mar 2012
Cytat
Papier - chcesz miec premium kup połysk 270. 240 tez jest swietny, ale 270 to jest klasa

Rozumiem, że tak dobry papier nie będzie miał wpływu większego na jakość zdjęcia w porównaniu z zalecanym od epsona?
Jeśli idzie o papier to wolę mat lub satynę zamiast połysku. Papier epsona jeśli to dobrze rozumiem dzięki mikro porom lepiej zabezpieczenia przed wyblaknięciem i promieniami UV. Jeśli nie będę korzystał z papieru epsona wystarczy sprey UV do zdjęć?
Skłaniałem się ku canonowi. Znalazłem dla niego nawet uszczelki pod kartridże i wkłady samoresetujace się
uszczelki
kartridże
A co z tym kartridżem koloru czarnego do dokumentów , jest to istotna przewaga?

A nie lepiej do epsona od razu zamówić profile ICC i kupić polecane tu tusze barva kosz 90ml to 70zł?
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
270 jest gruba, ale nie jest sztywna. Przede wszystkim ma niezwykły połysk oraz dużą lepliwość warstwy wierzchniej. Papiery bez powlekanej warstwy wierzchniej wciągają się do drukarki bardzo źle, wystarczy kilka stron i wałek już nie chce pobierać papieru - oczywiście mówimy tu o papierach tanich, ale jakościowo dobrych. Natomiast satyna i jej warstwa wierzchnia ułatwiają pobór papieru, ale na nieco niższym poziomie niż papiery z połyskiem. Do tego satyny mają zafarb minimalnie zielonkawy. Są mniej kontrastowe, jednocześnie wcale więcej szczegółów nie pokazują. Na pewno są o klasę niżej niż papiery z połyskiem - wciąż mówimy o papierach z jednego źródła.

Co do ilości tuszy - canon tutaj wygrywa. Ma szary tusz i czarny foto oraz czarny pigmentowy do dokumentów, który nie bierze udziału w druku fotograficznym, ale w czasie drukowania coś tam z niego schodzi żeby się nie zapchały głowice. Jest duża szansa, że fotografie cz-b będą cz-b. Jak to rozwiązali nie wiem. Natomiast ich głowice potrafią uzyskać mniejszą kroplę od Epsona i tutaj być może wystarczy jeden szary i jeden czarny żeby mieć wydruki monochromatyczne. Nie wiem tego na 100 procent, bo nie miałem tego canona. Szary tusz na pewno będzie też pozwalał na więcej odcieni w kolorze. Generalnie jeśli chodzi o jakość wydruku to canon powinien dać jakościowo lepsze odbitki.

O Canona trzeba więcej dbać, minimalna przerwa w dostawie tuszu i szanse na spaloną głowicę są bardzo duże. Oczywiście nie ma co się stresować, bo jeśli miałaby to być rzecz która wywołuje u nas stres to do rowu z nią i żyj szczęśliwie. Próbuj. Uszczelki ok. Kartridże chyba też ok.

Wydruk tekstu na pigmencie jest wyższej jakości niż na barwniku, zwłaszcza na zwykłym papierze to widać. Poza tym dysza do tuszu pigmentowego jest zazwyczaj dwa razy większa od pozostałych i druk tekstu trwa o wiele krócej. W tych Canonach co miałem to potrafiły w jednym przebiegu drukować tekst na szerokość około 3cm.

[ Dodano: 2019-02-04, 07:54 ]
Acha - autoreset jest fajny pod tym względem, że nie ruszasz w większości przypadków kartridzy - tusz dolewasz otwierając koreczek i za pomocą strzykawki z tępą długą igłą uzupełniasz brak. Natomiast na użytkownika spada obowiązek kontrolowania poziomu tuszu w kartridżach. Jeśli drukarka zasygnalizuje, że w jakimś tam kolorze tusz się skończył i wtedy uzupełnimy to całkiem spoko, lecz są takie pojemniki co się resetują przy każdym włączeniu i wyłączeniu drukarki i wtedy masz wciąż pełen poziom. W takiej sytuacji kontrola poziomu tuszu w pojemniku jest męcząca i stresująca zwłaszcza dla początkującego. Dużo trzeba obserwować i wiedzieć mniej więcej ile możesz wydrukować. Żeby być szczerym to takie pojemniki co wciąż są pełne mam w Epsonie 3880 - ale też chipy w tych Epsonach są nie do zmapowania i w nich są rozwiązania polegające na połączeniu oryginalnego chipa z chipem modyfikującym odczyt. Prawdopodobnie jeśli chodzi o tego małego Canona to chipy będą pokazywały stan tuszu - zakomunikują brak i bez wyjmowania po restarcie pokaże się pełen pojemnik. Może też być taka opcja, że jednak pojemnik będzie trzeba wyjąć z karetki. Ponieważ są to rozwiązania nie pochodzące od producenta nie ma reguły. Trzeba po prostu się na coś zdecydować i pogodzić na ewentualne niedogodności.

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Drukowałem znajomemu coś na sztywnym papierze, którego drukarka nie chciała pobierać. Musiałem podginać krawędź na szerokości około 5 mm i wtedy sobie radziła.
 

wariat133  Dołączył: 29 Mar 2012
Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi. Jak kupię drukarkę to dam znać, wezmę canona. Od razu zamówię kartridże od majfrendów (1 miesiąc czekania na wysyłkę). Pierwszy miesiąc potraktuję jako testowy dla papierów, ustawień itp. Jak będę miał jakiś pogląd wynikający z praktyki to wio pojadą tusze, profile. Oczywiście podzielę się tutaj na forum wynikami, bo szczerze mówiąc ciężko jest coś znaleźć konkretnego na temat drukarek pod kontem foto w sieci.Ten temat jest wyjątkiem. Na pewno przyda się innym użytkownikom.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Jest jeszcze obszerniejszy tutaj na forum wątek o drukarkach. Nawet więcej niż jeden bo jeszcze o l800 jest.

 

wariat133  Dołączył: 29 Mar 2012
M.K, tak jak piszesz czip z oferty resetuje się po wyjęciu z drukarki i pokazuję stan tuszu. :-)

[ Dodano: 2019-02-04, 08:51 ]
M.K napisał/a:
Jest jeszcze obszerniejszy tutaj na forum wątek o drukarkach

Jeśli chodzi o ten z sześcio kolorowymi, to ten uważam za bardziej merytoryczny.
 

Bubsztyk  Dołączył: 07 Sty 2014
M.K, mam do Ciebie kilka pytań. Kupiłem Canona ip7250 i jak na razie jestem z niej bardzo zadowolony. Na razie testuje kilka papierów również przez Ciebie polecanych na oryginalnym tuszu. W najbliższym czasie będę chciał kupić wieczne kartridże do tej drukarki. Czy masz jakieś sprawdzone? Czy te:
https://atramentowka.com/Wieczne-Nano-Kartridze-Canon-Pixma-IP7250?ceneo
mogą być czy szukać czegoś innego? Czy trzeba kupować te podkładki, a jeśli tak to gdzie ich szukać?
Jeśli chodzi o tusze do napełniania kartridży to co byś polecił?
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Bubsztyk, nie wiem jakie Atramentówka ma te pojemniki. Zadaj im pytanie: jak resetują się pojemniki - automatycznie przy każdym włączeniu drukarki czy po teoretycznym "opróżnieniu" tuszu w pojemniku. Jeśli to drugie to bierz. Jeśli pierwsze - szukaj takich co resetują się automatycznie po wyczerpaniu. To będzie moment kiedy będziesz je uzupełniał do max.

Podkładki trzeba kupić wtedy, i zastąpić oryginalne, gdy drukarka będzie łapała lewe powietrze na którymś z kolorów i pomimo tuszu w pojemniku będą przerwy w dostawie do głowicy. Bardzo niebezpieczne dla głowicy. Ale i pojemniki są coraz lepiej zrobione. Wystarczy porównać wysokość pojemników z oryginalnymi pojemnikami i po zamontowaniu zobaczyć czy siedzą szczelnie i nie można ich łatwo poruszyć. Jeśli jest luz to można zacząć szukać podkładek grubszych. Musisz poszukać ich sam - do nie dawna były dostępne tylko na ali…..

Atramentówka ma tusze w porządku. Produkcji ukraińskiej. Przede wszystkim jako jedyni dołączą Ci rękawiczki lateksowe i strzykawki z tępymi igłami do napełniania. Bardzo porządna firma.
 

Bubsztyk  Dołączył: 07 Sty 2014
Dzięki.
 

wariat133  Dołączył: 29 Mar 2012
Więc drukarka kupiona :) Canon MG 7750. Na razie jestem zadowolony. Jeśli chodzi sprzedawcę (re_druk_pl) z alledrogo, uczciwy. Dostałem pierwszą drukarkę która miała problem z pobieraniem papieru a4 zwykłego. Jeden telefon i wysłali kolejną bez narzekania itp. Czekałem też jeden dzień, poprzednią drukarkę zwróciłem bez własnych kosztów. Teraz szarpie papier jak reksio szynkę :mrgreen: Wieczne kartridże zamówione, uszczelki też wszystko z aliex. Koszt to ok 67zł za uszczelki i kartridże. Mam pytanie w kwestii profilowania drukarki. Skąd robić wydruk arkusza testowego z lightrooma, czy z pod apki od canona z ustawieniami ich papieru itd. ? Ten arkusz wyślę do firmy się tym zajmującej.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na stronie firmy masz instrukcję. Drukujesz ich arkusz testowy z wyłączonymi wszelkimi ustawieniami wspomagającymi wydruk.
 

wariat133  Dołączył: 29 Mar 2012
plwk napisał/a:
Na stronie firmy masz instrukcję. Drukujesz ich arkusz testowy z wyłączonymi wszelkimi ustawieniami wspomagającymi wydruk.

dziękuję :-B
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
W Chabówce Piotr pokazał kilkanaście wydruków z L130. Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony jakością.
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Ma swoje narowy ale ogólnie bardzo ok.

[ Dodano: 2019-12-03, 13:24 ]
Oczywiście drukarka a nie Piotr :oops:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
tref napisał/a:
kilkanaście wydruków z L130

To jest L310, ale to praktycznie to samo, tylko nowszy model.
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
Trochę odświeżę temat, bo ostatnie wpisy na forum są sprzed 2-3 lat, a technika idzie do przodu. Otóż noszę się z zamiarem zakupu drukarki z funkcją foto (mam na myśli plujkę) i po przeczytaniu wypowiedzi Kolegów z forum, stwierdziłem, że niezłym sprzętem były Epsony, zarówno 4 jak i 6 atramentowe, ale niestety polecane/używane modele nie są już dostępne. Pojawiły się natomiast fajne rozwiązania Epson ecotank w różnych modelach - zwykłe 4 atramentowe z funkcją druku foto jak np. EPSON L1250 EcoTank lub 6 atramentowe jak L805 EcoTank. Ten drugi model zarówno szybszy i jest to sprzęt dedykowany do wydruków foto i następca polecanego modelu L800.
Proszę Kolegów o opinie i uwagi, ewentualnie inne propozycje do rozważenia na podstawie własnych doświadczeń ze sprzętem drukującym.
Pozdrawiam.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Mam na stanie l805.
Co będziesz drukował? Kolor? Ok. Cz-b - oprocz tego, że będzie zafarb co jest do przyjęcia, to może być on nieregularny w różnych miejscach na zdjęciu co już jest nie do przyjęcia.
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
M.K, nie da się wymusić używania tylko czarnego tuszu?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach