plastyk  Dołączył: 30 Sie 2007
K-5 II i K-5 IIs
Być może już ktoś gdzieś założył podobny temat, ale nie znalazłem. Podaję ciekawe linki do tych nowości: http://www.dpreview.com/n...low-pass-filter
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Oficjalnie ze strony Pentariko.

K-5 II | K-5 IIs

Wg opacznych: http://www.optyczne.pl/51..._i_K-5_IIs.html

Specyfikacje: K-5 II | K-5 IIs
 

boober  Dołączył: 28 Wrz 2009
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Czy K-5 miał wykrywanie facjaty?
 

czach  Dołączył: 19 Sty 2008
Pentagram napisał/a:
Czy K-5 miał wykrywanie facjaty?

Przy włączonym LV ma. ;-)
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Rewolucji nie ma a wolta z tym filtrem to chyba za modowym, marketingowym ciosem. Foveon nie ma, bo wiadomo, X-Pro 1 pro nie ma, bo inny układ pikseli, D800E nie ma choć zwykły bajer, bo wiadomo ma pierdylion pixeli i po usunięciu filtra wyciąga jeszcze więcej ale wiemy na co się piszemy - znamy wady wynikające z braku filtra AA. A nowa kapiątka? Nie ma kosmicznej rozdzielczości a matryca to zwykły cmos. Noo nie wiem na co to komu.

Zaś jeśli idzie o wersję z nowym AF, to w sumie stara k-5 ma doskonały, moim zdaniem.
Dotychczasowy K-5 to najlepszy aparat z jakim miałem do czynienia (tylko dlaczego 90%zdjęć robię tym dziadostwem pt: Sigma DP haha?)
 

papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
To tylko znaczy, że możemy zapomnieć o nowym FW dla K-5 i niedoskonały AF w trudniejszych warunkach taki pozostanie.
Swoją drogą to Pentax po raz pierwszy puszcza nowy korpus, który według opisów jest tylko lekko poprawioną poprzednia konstrukcją...
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
papcio napisał/a:
Swoją drogą to Pentax po raz pierwszy puszcza nowy korpus, który według opisów jest tylko lekko poprawioną poprzednia konstrukcją...
E-e.
*istDS(2), *istDL(2)

Wśród analogów też trochę tego było.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
K100d i K100d Super.
 

korniszon  Dołączył: 02 Mar 2012
Liczyłem na to, że dodadzą ruchomy wyświetlacz. No cóż pozostaje przelać pieniądze na lokatę i czekać na realizację zachcianki w K-3 :-/ :evilsmile:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
645n i 645nII

67 i 67 II

:evilsmile:
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
Ciekawe, na ile lepszy w praktyce jest nowy AF i czy punkty AF zostały zmniejszone. Ogólnie, wymiana K-5 na nowszą wersję nie ma raczej sensu, ale rozwój idzie w dobrym kierunku. Ricoh zakasał porządnie rękawy :)
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Jak wyjdzie K-5 II za 1300$ => 1300 euro korpus, to cena zwykłej K-5 jeszcze podskoczy do góry zamiast spaść!

Jarek Dabrowski napisał/a:
papcio napisał/a:
Swoją drogą to Pentax po raz pierwszy puszcza nowy korpus, który według opisów jest tylko lekko poprawioną poprzednia konstrukcją...
E-e.
*istDS(2), *istDL(2)

O właśnie, mogli nazwać nowe korpusy: *ist HD K-5 II oraz *ist HD K-5 II s :-|

Czuję się zawiedziony, głównie ceną, bo K-5 mi się bardzo podoba i podoba mi się również kwestia wypuszczenia poprawionego modelu z tą samą ilością Mpix. Inna sprawa, że możliwe, że cena jeszcze się zmieni do dnia rzeczywistej premiery na rynku.

Nie podoba mi się również zmiana w nazewnictwie powłok na obiektywach (choćby nie wiem jak poprawionych), dla mnie SMC to był Pentax, HD to może mieć byle jaki monitor czy telewizor LCD.
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
gebi napisał/a:
Jak wyjdzie K-5 II za 1300$ => 1300 euro korpus, to cena zwykłej K-5 jeszcze podskoczy do góry zamiast spaść!

Nie sądzę, skoro jedynie dwie rzeczy, która różnią K-5 od K-5 II to nowy SAFOX i wyświetlacz. Reszta jest niezmieniona, więc dlaczego cena miałaby iść w górę?
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Choćby właśnie dlatego, że K-5 i K-5 II niewiele różni. W USA niektórzy już kupowali K-5 sporo poniżej 800$ a teraz cena sugerowana za K-5 II ma być 1200$, więc kto im kupi to K-5 II? Sprzedawcy zawsze mogą podnieść cenę na stary model, który jest prawie tak samo dobry jak nowinka.

Ps. Ale starczy tych dywagacji, bo to w końcu nie plotki, niepotrzebnie temat zacząłęm - poczekajmy aż pokaże się w sprzedaży.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
rbucz napisał/a:
Ricoh zakasał porządnie rękawy :)
IMO na razie nie widac specjalnych efektow, jesli chodzi o puszki... jest nowy ksztalt body (K-30) i nowy (stuningowany?) AF w K-5 II/s
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
A ta nowa K-5 II ma focus peak i filmy kodowane AVCHD ?
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Markus napisał/a:
A ta nowa K-5 II ma focus peak i filmy kodowane AVCHD ?
2x nie.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
To szkoda że trzymają to do premiery K-6 / K-3.
Jak nawet amatorskie K-30 ma takie bajery....
 
MT 01  Dołączył: 21 Gru 2011
papcio napisał/a:
Swoją drogą to Pentax po raz pierwszy puszcza nowy korpus, który według opisów jest tylko lekko poprawioną poprzednia konstrukcją...

oj baaardzo lekko poprawiona konstrukcja; gdzie pelna obsluga kart UHS-I :?: :evil:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach