mYchacz  Dołączył: 18 Cze 2007
  Instrukcja PL do MZ 50
Witam

Jak w temacie poszukuję instrukcji w języku polskim do MZ-50. Mam pełno angielskich wersji ale z tej fotograficznej angielszczyzny to rozumiem tylko NO/OFF :mrgreen: ... no i jeszcze focus :roll:
Jestem zielony jak ogórek a ten aparat będzie moim pierwszym telefonem z tak zwaną "lufą" :mrgreen: . Więc sami rozumiecie jak w takiej sytuacji jest ważne porządne zaplecze teoretyczne :-) .
Może ktoś zrobi jakieś skany albo zdjęcia cyfrówką i wyśle na jakiś zapomniany przez świat serwer :-P

Dziękuje i pozdrawiam
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
mz50 jest prosta jak budowa cepa. w zasadzie masz tylko przelacznik do programow (oznaczonych tak jak w kazym innym penaksie np k100d). dasz rade! :-)

PS. mam oryginal po niderlandzku jakby Cie to ratowalo ;-)
 

mYchacz  Dołączył: 18 Cze 2007
Nie nie, wystarczy mi obcojęzycznych instrukcji :-) dziekuje bardzo Będe się posiłkował polską instrukcją do MZ 60 ;-)
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
mYchacz, PiotruśP ma moja kserowke instrukcji do mz-50, mial ja skanowac wiec moze cos poradzi...
 
GrzegorzQ  Dołączył: 20 Lut 2007
mYchacz napisał/a:
Nie nie, wystarczy mi obcojęzycznych instrukcji :-) dziekuje bardzo Będe się posiłkował polską instrukcją do MZ 60 ;-)


A o resztę dopytasz na forum...

Nie wpisałeś skąd jesteś - jak z Wa-wy to na giełdzie w Stodole bywały kserówki instrukcji, ewentualnie można nielegalnie zanabyć na Allegro.

Najgorsze jest to że po przeczytaniu instrukcji i miesiącu używania MZtki stwierdzisz że ta instrukcja jest niepotrzebna ;-)
 

mYchacz  Dołączył: 18 Cze 2007
Dziękuje wam bardzo że podtrzymujecie mnie na duchu :-D

No ale cóż muszę was zawieść, wstyd się przyznać ale ... :oops: ale po długich perturbacjach wybór padł na MZ 60 :oops: i dostane w komplecie nawet instrukcje 8-) 8-) 8-) porostu rozpusta (trzeba będzie zaklejać styki)
To wszystko nie zmienia jednak faktu że problem braku polskich instrukcji jest nadal aktualny. Przeszukując google spotkałem wielu maruderów poszukujących polskiej instrukcji do MZ 50. Może skorzystają ma moim temacie:)

PS. Ody moderator nie krzyczał :roll:
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
mYchacz napisał/a:
Jak w temacie poszukuję instrukcji w języku polskim do MZ-50

Mogę udostępnić do przeczytania czy coś, jeśli jeszcze potrzebna. Mam ksero, na którym średnio widać "fotki", ale da się przeżyć. OIDP to ksero to był "standard" - znaczy "normalnej" instrukcji nie było tylko właśnie jakaś taka kserówka. Nie to, co z kasetką ;-)
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
milo napisał/a:
mial ja skanowac...
Nawet ją zeskanował dawno temu, ale nie miał czasu obrobić skanów ;-) . Instrukcja do MZ-50 znajduje się

TUTAJ

Dobrze byłoby gdyby ktoś wstawił tę instrukcję na bardziej trwały serwer. Na wyslijto plik jest przechowywany tylko tydzień chyba. Instrukcja to 73 strony w rozdzielczości 150 dpi. Rozmiar pliku ~8,4 MB.

Pozdrówka
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
 

mYchacz  Dołączył: 18 Cze 2007
NO... wspaniale... pięknie o to mi chodziło teraz tylko ukrecić PDF-a nawewt bez poprawiania tekstu :-)

Jesteście wilecy ;-)
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
Jarek Dabrowski napisał/a:
Już jest tu:
W imieniu swoim oraz całej Internetowej społeczności mówię senkju :).
 
danielk  Dołączył: 09 Kwi 2008
mógłby ktoś to ponownie udostępnić? z góry dzięki
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
danielk, wyslij mi na e-mail lub pw swoją @ to prześlę Ci ten pliczek.
 

TomaSzSz  Dołączył: 04 Lip 2007
To ja też bym poprosił instrukcję :D chelenger(Małpa)op(kropka)pl
 

qnio  Dołączył: 20 Sie 2008
W razie jakby ktoś jeszcze szukał a nie dał rady ściągnąć z w\w linków to wrzuciłem na serwer gdzie podobno ma być już wiecznie :-) tak przynajmniej obiecują na stronie.

http://odsiebie.com/pokaz/472439---9b84.html

Niestety instrukcja jest trochę słabo zeskanowana ale da się znieść. Wszystko w formacie JPEG.
A tak przy okazji witam wszystkich i pozdrawiam
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
qnio, witaj! Dzięki za wrzucenie na serwer - na pewno się przyda. Co do jakości to niestety skanowałem kserówkę ;).
Pozdrówka
 

qnio  Dołączył: 20 Sie 2008
PiotruśP napisał/a:
qnio, witaj! Dzięki za wrzucenie na serwer - na pewno się przyda. Co do jakości to niestety skanowałem kserówkę ;).
Pozdrówka


Niestety nie widziałem Twojej wersji bo nie dałem rady ściągnąć a chciałem zobaczyć czy nie jest lepsza od mojej. Wstawiłem swoją wersję którą kiedyś "kupiłem" za :-B :-B od kolesia na necie. Gość miał tego sporo do różnego sprzętu i albo wymieniał na inne instrukcje albo brał jakąś drobną kaskę na :-B za fatygę :-)
Chociaż jest straszna jakościowo to można się raczej doczytać. Zainteresowani dadzą sobie radę. Jak ktoś chce to spróbuję przerobić na pdf'a
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
qnio napisał/a:
Niestety nie widziałem Twojej wersji bo nie dałem rady ściągnąć a chciałem zobaczyć czy nie jest lepsza od mojej. Wstawiłem swoją wersję którą kiedyś "kupiłem" za :-B :-B od kolesia na necie. Gość miał tego sporo do różnego sprzętu i albo wymieniał na inne instrukcje albo brał jakąś drobną kaskę na :-B za fatygę :-)
Chociaż jest straszna jakościowo to można się raczej doczytać. Zainteresowani dadzą sobie radę. Jak ktoś chce to spróbuję przerobić na pdf'a
qnio, podaj proszę namiary na tego cwaniaka. To jest ta sama instrukcja, którą ja skanowałem, ale nie brałem za to ani złotówki (bo i niby za co?). Porównaj co pisałem w starym poście o rozmiarze dpi i wielkości w MB.
Wku...łem się teraz :!: :!: :!:

Za fatygę brał kasę, echhh ... :-/
 

Throwend  Dołączył: 26 Kwi 2007
Wystarczy poszukac jakiejś instrukcji. Ostatnio szukałem do Zenita (oj co? ;-) ) i trafiłem na kilka 'ogłoszeń'. Prawdopodobnie to ten sam gość, który ogłasza się na większości forów od kilku lat...
 

qnio  Dołączył: 20 Sie 2008
PiotruśP napisał/a:
qnio, podaj proszę namiary na tego cwaniaka. To jest ta sama instrukcja, którą ja skanowałem, ale nie brałem za to ani złotówki (bo i niby za co?). Porównaj co pisałem w starym poście o rozmiarze dpi i wielkości w MB.
Wku...łem się teraz :!: :!: :!:

Za fatygę brał kasę, echhh ... :-/



Koleś w sumie to znalazł chyba pomysł na swój biznes i dobrze się mu kręci.
Jak znajdę namiary to wrzucę Ci na PW ale nic nie obiecuję.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach