plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie wiem, szedłem w chmurach i tylko pod słońce zaczęło się przejaśniać.

Tak jest na Tarnicę.

A tak w stronę Wołosatego.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
pszczołowaty napisał/a:
plwk, na Bukowe Berdo od przełęczy goprowców też jest takie cudo? Dawno nie byłem Biesach.

Tak. Jak myśmy byli 2 lata temu, to właśnie budowali.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
mygosia, :-( tak lubiłem to miejsce szczególnie jesienią, chyba jedno z najpiękniejszych w Bieszczadach
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
IMO to kolejna fatalny pomysł Winnickiego.
Dużo by gadać.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
mygosia napisał/a:
kolejna fatalny pomysł

Nie tylko rodacy mają pomysły. Ponoć w zeszłym roku Słowacy na Rysy walnęli schodostradę.
Choć przyznam w Bieszczadach ma to swoje uzasadnienie.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
rychu, byłem tam niedawno, widziałem... ale estetycznie, krajobrazowo nie boli.. nie wrzyna, wwierca.. się to tak w mózg jak te cuda w Bieszczadach ;)
Czy w BPN nie znają innego sposobu na błotniste szlaki i ludzi rozłażących wszystko dookoła ( bo o to zapewne chodzi)
Wyłożenie kamieniami? no nie wiem.
Słynna ceprostrada z MOka na Szpiglasa to przy tym pikuś
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Na bydło jest elektryczny pasterz :-/ kwestia napięcia.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
pszczołowaty napisał/a:
Wyłożenie kamieniami?

Obawiam się, że kamienna ścieżka też by spływała. pionowe elementy stopni musiałyby być wykonane tak jak obecnie.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Cytat
ceprostrada z MOka na Szpiglasa to przy tym pikuś

Tego też nie znam, jakoś zawsze śnieg leży jak tamtędy łażę. Za to poznałem Babią G. od Slanej Vody.
Ale tu wątek bieszczadzki. Polecam jak kto będzie miał okazję albo WOP przymknie oko, na połoniny słowackie i ukraińskie. Ciężko bez dobrej mapy ścieżkę znaleźć, a schody :mrgreen:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
rychu napisał/a:
albo WOP przymknie oko

WOP nie przymyka oka a mandat za przekroczenie granicy z Ukrainą to podobno 500 zł. Na Słowację powinno się przechodzić bez żadnych problemów.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
No tak, toż to granica łunii teraz.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Te 500 zł to przy źródłach Sanu podobno "pobierają". Pani z parkingu o tym fakcie informowała, ostrzegając, żeby nie przechodzić na drugą stronę, dla zrobienia zdjęcia przy żółto-niebieskim słupku granicznym.
 
barmiska  Dołączył: 27 Sie 2014
Pilnują na "umownych źródłach Sanu"?
To jestem już 1 000zł do przodu :) Tam 10-15m od źródełka niczego ciekawego chyba nie ma, i turyści z obu stron chodzą wokół obu słupków, tablicy i krzyża.
Za to szwagra zawrócili, jak chciał podjeść na punkt widokowy po ukraińskiej stronie Przełęczy Bukowskiej. Mandatu na szczęście nie zapłacił.
Pzdr.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
potraff napisał/a:
firma obsługująca połączenia autobusowe od wakacji zawiesza kursy

Potwierdzają to też miejscowi. I to z innych części powiatu RBI.

A na miśki trzeba uważać już w całym regionie - niedźwiedzice zaczynają złazić z młodymi do śmietników/kompostowników.
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Kuźw... niedługo zrobią ruchome - chyba czas umierać :mrgreen:
Za moich czasów w 93-94 to wopiści z upadłej krainy potrafili zgarnąć turystę jeszcze z Polskiej strony bo premia za to była. A turysta spędzał dwa dni na kartoflanym wikcie i zwiedzał tunele po ichniejszej stronie zanim go do przejścia odstawili :)
Kolegę tak załatwili jak wędrował na Sianki, tam szlak na pewnym odcinku przy samym Sanie idzie, najpierw było przyjazne ty pan i machanie łapką a potem lufa i wycieczka :lol:
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
rychu napisał/a:
olecam jak kto będzie miał okazję albo WOP przymknie oko, na połoniny słowackie i ukraińskie.

Moja żona jeszcze długo będzie sobie ze mnie pokpiwać - on to zwiedził Bieszczady - cztery razy Mała Rawka, a na Tarnicę była taka kolejka, że zawrócił. No głupia sprawa, zważywszy, że po RBI jeżdżę wszerz i wzdłuż. Ale za to byłem na Pikuju, Równej i gdzieś jeszcze (ojojoj, nie pamiętam).
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Bo tam trzeba być w maju lub październiku.
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Jestem, jestem, jestem! Dzięki Wam wielkie!
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Opowiadaj!
 

unum  Dołączył: 03 Kwi 2012
Zdjęcia, filmy, tekst- w dowolnej kolejności, rozpakujesz się później ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach