lordmk  Dołączył: 22 Kwi 2011
Nowa "puszka".......co wybrać?
Witam,
Od września 2009 jest posiadaczem Pentax K20D. Do tego mam obiektywy: Tamron 17-50 f2,8; Tamron 70-200 f2,8 i Pentax 55-300.
Chciałbym wymienić na nową puszę, tylko nie mogę się zdecydować co wybrać. Kusi mnie pełna klatka (wreście się pojawiła) ale to duży wydatek.
Może coś innego, chętnie poznam zdanie innych. Dzięki za wszystkie rady:)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ile chciałbyś stracić, tfu, wydać?
 
lordmk  Dołączył: 22 Kwi 2011
Jak pisałem kusi mnie K1 ale drogi, myślę tak moze 5-6tys
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Cenowo pasuje akurat Pentax KP :evilsmile:
 
lordmk  Dołączył: 22 Kwi 2011
Właśnie tak nad nim się zastanawiam. Masz jakieś doświadczenie z nim? Puszka godna polecenia?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie zastanawiałem się, mam K-1 :mrgreen:
Piszą tutaj, nawet dzisiaj to czytałem, że w tej chwili jest to aparat APS-C dający najlepszy obrazek.
 
lordmk  Dołączył: 22 Kwi 2011
Rozumiem. To juz zazdroszczę że masz K1. Przy okazji , jak się sprawuje? Jak jakość zdjęć, zadowolony jesteś? Ja pewnie musiałbym do tego K1 dokupić obiektywy.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tamrona 70-200 już masz ;-) , zostaje jakiś standard lub stałki, np. F28/2.8 plus F 50/1.7, albo DA 35/2.4 plus DA 50/1.8.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
lordmk napisał/a:
zadowolony jesteś?

Gdybym potrafił robić zdjęcia, pewnie byłbym ;-)
 
lordmk  Dołączył: 22 Kwi 2011
No tak, ale zostaje kwestia ceny. Ten jeden Tamron to za mało. Właśnie czytałem post podobny do mojego i tez radzą KP. Może warto się zastanaowić chyba, że się porwać na K1.
Kwestia finansów. Pewne jedno, że K20D czas chyba odesłać na emeryturę;)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na razie mógłbyś używać Sigmę 17-50 w trybie crop.
 
lordmk  Dołączył: 22 Kwi 2011
Raczej Tamrona;), właśnie się nad tym zastanawiałem. Jest jakieś wyjście na początek
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Fakt, to ja mam Sigmę :mrgreen:

[ Dodano: 2017-06-05, 22:45 ]
Można też tymczasowo kupić jakiś F 35-105 lub coś podobnego za 2 lub 3 stówki.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
A ja bym najpierw przymierzył K-1 do ręki, bo jest większy i cięższy od K20D (plus odpowiednio większy obiektyw), a używanie K-1 na crop'ie... to już lepiej kupić lepszy obiektyw do K-3, K-3 II, albo nawet K-P, moim zdaniem.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Nieraz już tutaj napisano, że każdy doradza samemu sobie... dorzucę więc swoje 3gr ;-)
Matrycowy przełom nastąpił przy Pentaksie K-5 czyli dwie generacje po K20d. AF wyskoczył do przodu przy K-5 II czyli jeszcze jedną generację później. I w to trzeba celować, żeby cieszyć się porządnym aparatem. Jak używka to K-5 II / IIs albo K-3. Jeśli nówka, to K-3 II. KP ślicznym aparatem jest i niech tam ma pierdylion ISO ale po K20d nie potrzeba aż tyle, żeby podskoczyć z radości.
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
lordmk - w opcji K-1 możesz kupić świetnego tamrona 28-75/2.8 - świetne szkło, jedyne wady (w porównaniu do pentaxowego 24-70/2.8 ale to już zupełnie inna liga cenowa) to lekka przykrótkość na szerokim końcu, gorsza praca pod światło, gorsze rogi. Można kupić za 800, 900 zł używanego, widziałem wczoraj na allegro. I z 70-200/2.8 masz pokrycie :)
Kwestia kasy - K-1 dużo nie daje w obrazku w porównaniu do K3, KP. Mniejsze szumy na pewno, af może ciut lepszy no i ergonomia super i kilka szczegółów. Ale różnica w kasie bardzo duża
Jak bez spiny to wziąłbym KP lub K-3, K-3 jest teoretycznie z wyższej półki niż KP ale ten nowszy i ma chyba kilka przewag
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
FraZa napisał/a:
K-3 jest teoretycznie z wyższej półki niż KP ale ten nowszy i ma chyba kilka przewag


... z naciskiem na chyba ;-)
Jego główną "przewagą" jest to, że jest wyżej (wy)ceniony. Ale z drugiej strony czekam skwapliwie na oceny użytkowników.
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
A ja polecam za 3000zł Pentax K-70 + 50/f1,8. Bardzo dobra oferta:
http://www.euro.com.pl/lu...medium=referral
Nie ma sensu dopłacać do K-3, K-3II, KP.
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
WaldekW po raz kolejny dobrze prawi :-B Pytanie: jaki solenoid jest w K-70?
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
WaldekW napisał/a:
Nie ma sensu dopłacać do K-3, K-3II, KP.
Co do KP, zgoda. Jednak K-3 i K-3II to jednak wyższa półka i będąc przyzwyczajonym do ergonomii K20D można mieć oczekiwania, którym K-70 nie sprosta.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach