pokrak  Dołączył: 28 Lip 2008
  potrzebna porada: Ricoh 50/1.4 XR czy Auto Revuenon 50mm 1:1
Cześć pentaxsiarze!

To mój pierwszy post. Używam K10D, kitowy obiektyw mi nie wystarcza. Zamierzam dokupić stałkę.
Ricoh 50/1.4 XR
albo
Auto Revuenon 50mm 1 : 1.4

Jakie macie opinie i doświadczenie z tymi szkłami. Gdzie mógłbym znaleźć opisy tych szkieł w sieci. Przekonuje mnie do nich dobre światło. Czy nie lepiej byłoby dołożyć i kupić szkło Pentaxa 50 1.7?
Zdaje się na Wasze doświadczenie.

Pozdrawiam
 
klimecki_  Dołączył: 12 Cze 2007
pokrak napisał/a:
Używam K10D, kitowy obiektyw mi nie wystarcza. Zamierzam dokupić stałkę.
...
pokrak napisał/a:

Jakie macie opinie i doświadczenie z tymi szkłami.

kup w ich miejsce jednego z manualnych smc-a ze stykiem automatyki (50/1.5, lub 1.7 a nawet 2.0), zycie bedzie z nim znacznie prostsze niz tymi z linka. same ricohy xr zle nie sa (mam 50/2 i chyba nie wydam bo wazy nic (plastik plastik), za to trafil sie super ostry egzemplarz. ten jasniejszy z linka przewinal sie za analogowych czasow - fajny, ale brak stykow wiec poszedl 'pod mlotek'), jedyne co moge im zarzucic to slabe mc, przy czym na zdjeciach nie mialem slabego kontrastu tylko slonko potrafilo 'pozamiatac' jesli dostalo sie w kadr. swoja droga cena za xr totalnie przesadzona, za polowe tego mozna kupic wersje ricoha P ktora rozdzielczosciowo jest uznawana za jedna z lepszych 50tek wogole.
co zas do revuenona - marka handlowa, mozesz trafic zarowno na cos fajnego, jak na mydlaste badziewie. budowa raczej ok, gorzej z mc, kontrastem. rozdzielczosciowo roznie.
tak czy owak do cyfry sugeruje szklo z pozycja A, w zasadzie tylko smc
pozdrawiam
kp

[ Dodano: 2008-07-28, 19:53 ]
pokrak napisał/a:
Czy nie lepiej byłoby dołożyć i kupić szkło Pentaxa 50 1.7?

to szklo w wersji A widzialem pare razy za ok 300pln
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
pokrak, zanim kupisz jedno z tych szkieł, poczytaj ten wątek http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=8052

albo od razu zrób, jak radziklimecki_, koniecznie bierz A do k10d
50mm/1.7 smc-a można faktycznie za ok. 300zł dostać
 

pokrak  Dołączył: 28 Lip 2008
Czy wartow dać 386 złociszy za to szkło?
Pentax-A 50 1.7
A co polecacie a czego się wystrzegać ze szkieł z za wschodniej granicy?
Miał ktoś doświadczenie z takim obiektywem:
variozenitar
na oko nowicjusza jest nie najgorsze.
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
pokrak napisał/a:
Czy wartow dać 386 złociszy za to szkło?
Pentax-A 50 1.7


klimecki_ napisał/a:
to szklo w wersji A widzialem pare razy za ok 300pln


Jeśli zależy Ci na bardzo dobrych fotografiach, to dołożysz te 80zł i weźmiesz. Jeśli 80 zł to dla Ciebie bariera i wolisz poczekać, to poczekasz. Teraz to Twoja decyzja. Od siebie powiem: 50mm/1.7 SMC-A to bardzo dobre szkło, nie oddam go, mimo że wyprzedałem prawie wszystko z kolekcji.

Pooglądaj sobie:
http://pl.pixel-peeper.co..._max=none&res=3
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
pokrak napisał/a:
Czy wartow dać 386 złociszy za to szkło?
Pentax-A 50 1.7
Ehh to może lepiej kupic wersję z AF? (ja niedługo wystawiam na giełdzie pentaxa 50mm SMC-F f/1.7 za 500zł)
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
pokrak napisał/a:
Miał ktoś doświadczenie z takim obiektywem:
variozenitar
na oko nowicjusza jest nie najgorsze.

pokrak, kiedyś taki obiektyw był moim marzeniem.Dzisiaj już nie wzbudza moich emocji- jest trochę dobrych szkieł za zbliżone sumy,o większej użyteczności np. soligor/cosina/vivitar/tokina 19-35 /3,5-4,5.Nie wspomnę o wyrównanej jakości - w rosyjskich o wiele częściej trafiasz na żle zmontowane,niż u innych.Nie sa to może "gwiazdki",ale ich jakośc jest akceptowalna dla amatorów.Poza tym nie masz pozycji A na pierścieniu przysłon oraz firmowej osłony p/słonecznej(bez niej szeroki kąt pod światło jest bezużyteczny-mam obiektyw sigmy starszej generacji 18-35 bez osłony . Z bocznym swiatłem "leci" kontrast-pod tym wzgledem ten variozenitar chyba nie jest lepszy-ale tutaj mogę być w błędzie).Ale żeby tylko nie teorytyzować: kiedyś te obiektywy bywały w sklepach (lata 90te) i jeden zapiąłem do mojego ME superka - mało nie wyszedłem z nim ze sklepu :!: - ale nie ze szcześcia.Bagnet był żle spasowany.Na szczęście puścił.

 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
pokrak napisał/a:

albo
Auto Revuenon 50mm 1 : 1.4


Mam identycznego. W porównaniu z kitem, moim zdaniem rewelacja. Bardzo ostry i kontrastowy (ale nie mam doświadczenia z SMC). Ale ta cena trochę wysoka, swojego kupiłem na Allegro za 120 albo 140 zł.
 

Wito76  Dołączył: 10 Kwi 2008
Zaraz zostanę przegoniony do działu Giełda, ale jakby co to mam "pannę na wydaniu" czytaj: Revuenona 55/1.7 do sprzedania. Za dużo mam stałek i nie stać mnie na powielanie ogniskowych. Jakby co to na PW mozemy dokonczyc temat.
 

pokrak  Dołączył: 28 Lip 2008
A jak według Was wypada porównanie
PENTAX SMC-A 28mm f 2,8
z
SMC Pentax-A 50mm f/1.7
SMC PENTAX – A 1,7 / 50 mm
pomijam ogniskową. Chodzi mi o rozdzielczość, kontrast, powłoki i ostrość.
Zdecyduje się na któregoś z nich.
 
allthatshewants  Dołączył: 05 Cze 2017
proszę Was o szybką poradę.
Auto Revuenon 50mm 1:1.4 MC czy (o około 50 zł droższy) SMC Pentax - M 50mm 1:1.4.

Widziałem sample zrobione oferowanym AR i oceniam je na baaardzo ładne. Nie widziałem zdjęć zrobionych SMC.
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Ostrość podobna, rozmycie podobne, kolory z Revuenona bardziej neutralne, czyli chłodniejsze - to tak w skrócie.
 
allthatshewants  Dołączył: 05 Cze 2017
dzięki za odpowiedź.

czyli nie musi mieć zastosowania reguła "nieważne za ile i tak bierz SMC"? ;-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Grzechotnik napisał/a:
kolory z Revuenona bardziej neutralne, czyli chłodniejsze

Dla mnie to był powód szybkiego rozstania z wersją 1,7 (?) i zakupu Pentaksa M. Ale mechanicznie Revuenon - cudo.
 
allthatshewants  Dołączył: 05 Cze 2017
Enzo napisał/a:
Ale mechanicznie Revuenon - cudo.


Pentax może mieć w tym względzie jakieś kompleksy? Jeśli nie to jest remis i decyduje upodobanie (albo tolerancja) do intensywniejszych kolorów, tak?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
allthatshewants napisał/a:
Pentax może mieć w tym względzie jakieś kompleksy?

Nie. Jednak bardziej mi się podobała praca Revuenona - opór pierścienia ostrości na przykład.

allthatshewants napisał/a:
upodobanie (albo tolerancja) do intensywniejszych kolorów

Pentax oddaje je bardziej naturalnie/przyjemnie - kolor skóry jest w porządku. Revuenon jest zimny jak lodówka na biegunie, w sam raz do fotografowania zombie wieczorową porą. Po za tym miałem wrażenie, że jednak obraz z eMki jest bardziej kontrastowy, plastyczny.
 
allthatshewants  Dołączył: 05 Cze 2017
Enzo napisał/a:
. Revuenon jest zimny jak lodówka na biegunie, w sam raz do fotografowania zombie wieczorową porą.


tak! dokładnie to planowałem uwieczniać! Pozamiatane. Dzięki Enzo :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach