ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
  SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited kontra Zeiss Planar 45/2 T*
Miejsce: Nidzica, kościół przy Młynarskiej/XXX Lecia. Zawodnicy: SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited i Zeiss Planar 45/2 T* do Contax G.
Poniżej link do albumu ze zdjęciami z obu obiektywów. Aby móc zrobić te same kadry w tych samych warunkach użyłem FF ze stajni Sony, a konkretnie A7 II. Do K-1 oczywiście nie ma adaptera dla szkieł Contax G.
Po kliku otworzy się album google, a w nim 3 zdjęcia z Planara na przysłonach 2, 5.6 i 8. Następnie 3 zdjęcia tego samego motywu zrobione Limitedem na przysłonach 1.9, 5.6 i 8. Kolejny motyw - 3 fotki z Limiteda, następnie 3 z Planara. I kolejny - 3 z Planara, następnie 3 z Limiteda. Itd. Wszystkie są opisane w prawym, dolnym rogu.
Po kliku można powiększyć lupką do pełnego rozmiaru. I wtedy różnice widoczne są najlepiej.
Dla mnie Planar wygrał o długość nosa. Mniej aberracji, lepiej w centrum. W rogach różnie, ale na krawędziach też na ogół lepiej. Ładniejszy bokeh.
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited kontra Zeiss Planar 45/2 T*
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
Może głupie pytanie ale czy podziałka przysłony opisuje transmisje światła czy otwór przysłony? Nie miałem tego obiektywu w rekach ale literka T wskazuje ,że jest to obiektyw filmowy .
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
T* to nazwa powłok.
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Tak jak fuen pisze tutaj T* to nazwa powlok, ale dla obiektywow firmowych podaje sie faktycznie transmisje swiatla - wtedy jest np. T 3.5.

Swoja droga na porownaniu ladnie widac, ze Planar ma wieksza transmisje swiatla, czyli tak naprawde wszystkie napisy F1.8 to jest chłyt markjetingowy ;)
W sumie oczywista oczywistosc :D

pz
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
skaarj napisał/a:
firmowych

Zwłaszcza na firmowych obiektywach filmowych. ;-)
skaarj napisał/a:
F1.8

W przypadku Limiteda to 1.9. Ale fakt, że kreatywni spece od marketingu mogli iść na całość i wyryć na nim nawet 1.8. ;-)
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Ups, sliczna literowka mi wyszla :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach