mondey  Dołączyła: 08 Mar 2013
dickkett, bywam czasem :)

komar, dziekuję za rozjaśnienie, nie mam znajomego modelarza jednak :( ale mam dobrego elektryka, może on mógłby to zmierzyć? Dziś dostałam oryginalny akumulator, będe testować aparat z podpieta Sigmą :)
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
mondey napisał/a:
dickkett, bywam czasem :)
Pytałem bo mam oryginalne, nie bardzo wymęczone akumulatory. Chciałem udostępnić do testu.

Widzę, że sytuacja się zmieniła ;-)
mondey napisał/a:
Dziś dostałam oryginalny akumulator, ...
 
mondey  Dołączyła: 08 Mar 2013
zatem drodzy Koledzy :) testowałam mój aparat K-5 , na oryginalnym akumulatorze i działał bez problemu z Sigmą. :)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dlatego na fb chcesz kupić oryginalny akumulator. ;-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Pytanko - ile K5 /K5II/s wytrzymują na 1 aku?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na Sigmie 17-50/2.8 dużo ponad 1000 zdjęć.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
To jest napęd USM? A śrubokręt więcej? To znaczy że akumulator na cały urlop? K 10 był na góra 2 dni. znów zaczynam zastanawiać się nad cyfrowym lustrem :-/
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
rychu napisał/a:
To jest napęd USM?

Tak, u Sigmy HSM.
Akumulator w K-5 II s wystarczał mi na dwutygodniowy urlop.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
rychu napisał/a:
A śrubokręt więcej?

Znajoma, której pożyczyłem K-5 z Tamronem 17-50 (czyli śrubokręt), była zdziwiona, że po pół roku fotografowania skończyła się bateria :mrgreen: Oczywiście mówimy o oryginalnym akumulatorze. Przy założonej Sigmie 30/1,4 z HSM zużycie prądu jest większe, ale i tak skutkuje to głównie przekłamaniami na pasku stanu akumulatora niż jego faktycznym rozładowaniem.
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
rychu napisał/a:
K 10 był na góra 2 dni


Moja kadycha ma już 10 lat, oryginalny aku i choć używana już tylko czasami, to trzyma długo i pewnie, no ale ja nie robię więcej niż 300 zdjęć na kilkudniowym wypadzie.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
rychu napisał/a:
To jest napęd USM? A śrubokręt więcej? To znaczy że akumulator na cały urlop? K 10 był na góra 2 dni. znów zaczynam zastanawiać się nad cyfrowym lustrem :-/

Zależy: od wieku i sposobu wcześniejszego użytkowania akumulatora, sposobu pracy aparatem podczas wyjazdu etc. Waląc seriami by potem przeglądać całość na ekranie i kasowac każde 9 na 10 zrobionych zdjęć z tysiące dziennie - zajedziesz akku w dzień lub dwa. Jednak przy 'normalnej' pracy, nawet dość intensywnej - ja majac dwa w pełni naładowane accu w puszce i gripie zapominam o ładowarce na naprawdę długi okres (choć w plecaku trzecia bateria, naładowana, zawsze jest, tak na wszelki wypadek...)
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
rychu napisał/a:
Pytanko - ile K5 /K5II/s wytrzymują na 1 aku?


Zależy - przy strzelaniu serią - ponad 1300 fotek na Airshow w 1 dzień i nadal zielone światełko. Przy przymierzaniu się i komponowaniu wyszło 600 fotek i z zielonego zjechało na żółte światełko.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Dziękuję Wam za informację. Coś zaczęło kiełkować. Dobry kompakt jest OK, ale tęsknię za lusterkiem :-D
 
mondey  Dołączyła: 08 Mar 2013
plwk, czy to Ty mi chcesz go sprzedac ;) ??

[ Dodano: 2017-11-07, 20:29 ]
Chciałam zamknąć temat mojego K-5. Mądre głowy doradziły mi jeszcze sformatowac baterie, uczyniłam to, a jakże 2 razy i co :)! Aparat z podpięta sigma, działa bezbłędnie już, odpukać ;)
pozdrawiam :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach