jaity  Dołączył: 05 Lut 2016
Wężyk spustowy z Pentax K-50 do K-70
Witam
Mam następujący problem. Być może dla nie których banalnie śmieszny :) Ale utworzyłem poniższy wpis, bo po prostu brak mi wiedzy.

Po Pentaxie K-50 pozostał mi wężyk spustowy. Próbowałem go podłączyć do Pantaxa K-70 i okazało się, że nie pasuje. Różni się wtyczka/gniazdo. A konkretnie Pentax K-50 wymaga wtyczki Micro-Jack 2.5mm. Natomiast K-70 potrzebuje wtyczki Mini-Jack 3.5mm.

Zupełnie nie znam się na elektronice. A chciałbym się dowiedzieć, czy - jeśli do wtyczki wężyka spustowego Pantaxa K-50 dołożę adapter/redukcję (gniazdo Micro-Jack 2.5mm - wtyk Mini-Jack 3.5mm) to wężyk spustowy będzie działać z Pentaxem K-70?

Czy nie będzie gdzieś jakiegoś zwarcia itp? Wiem już, że wężyk spustowy który posiadam jest tzw "mechaniczny" kupiony kiedyś w Allegro za kilka złotych.

Proszę o poradę. Pozdrawiam;

Jurek
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Tam własnie chodzi o zwarcie;) Więc wszystko będzie działać. Tu http://pentax.org.pl/view...der=asc&start=0 wszystko pokazane na obrazku.
 
jaity  Dołączył: 05 Lut 2016
Pięknie dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :)

pozdrawiam
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
o ja gupi prawie wywaliłem stary wężyk :) bo mi wtyczka nie pasowała :evilsmile:
 
jaity  Dołączył: 05 Lut 2016
No. Ja prawie też.

Przejściówka, kupiona w Allegro, przyszła wczoraj pocztą. Zamontowałem. Na bank działa z Pentax K-70 :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach