powalos  Dołączył: 20.04.2006
Też żałuję. :-(

plwk  Dołączył: 21.04.2006
2,5 godziny jazdy ;-)

Widzę, że muszę po prostu stanąć gdziekolwiek, możliwie blisko i zapłacić za te kilkanaście minut, które pozostaną do 18-tej. Gdybym stanął w Galerii, musiałbym przed 21-szą z niej wyjechać.

deepee  Dołączył: 28.06.2011
Będziesz jechał do centrum od A1, czyli Rokicińską i Piłsudskiego?

Tak jak mnie nawigacja poprowadzi. Zerknąłem, biegnie takimi ulicami jak napisałeś.

Na Piłsudskiego tuż przed Sienkiewicza masz zjazd na duży miejski parking ciągnący się wzdłuż ulicy:
goo.gl/9d15wT

Jeśli nie będzie miejsca, wracasz na Piłsudskiego, skręcasz w prawo na Sienkiewicza, tu zaraz za kościołem będziesz miał po swojej stronie miejsca parkingowe na ulicy: goo.gl/GEY33U (zdjęcie z google'a zrobione jeszcze przed wyznaczeniem strefy do parkowania).

Gdyby tam nic wolnego nie było, z Sienkiewicza skręć w prawo w Nawrot, tam też są odcinki do parkowania.

Dziękuję, muszę zerknąć na mapę. Jeśli dobrze widzę to gdzieś w miejscu gdzie rośnie ilość pasów ruchu.

0bleblak  Dołączyła: 15.06.2011
A nie będzie jakichś miejsc wolnych na Manhattanie ? Czy raczej mieszkańcy wszystko zajmują ?

Nic mi ta nazwa nie mówi.

Manhattan to pobliskie osiedle wieżowców. Nie liczyłbym tam na miejsca parkingowe.
Jeszcze mi przyszło do głowy, że gdybyś nie znalazł parkingu przy Piłsudskiego czy zaraz po zjeździe w Sienkiewicza, a nie będziesz miał czasu na dalsze szukanie, możesz wjechać na dość tani parking strzeżony przy Sienkiewicza 54. Ciut wcześniej jest też tani parking na Sienkiewicza 58, ale ten jest otwarty bodajże tylko do godz. 20.

Penteusz  Dołączył: 28.03.2012
plwk, zabrałem głos w tym wątku nieco wyżej, tak też pozwolę sobie na kontynuację tego, co zacząłem.
Wróciłem właśnie ze Szkieletczyzny, a w miejscu gdzie byłem oderwałem się całkowicie od Internetu, telewizji, a nawet radia, o prasie już nawet nie wspomnę. Całkowity, pełny oddech. Stąd moja absencja na forum.
Czytam teraz ten wątek i czytam, widząc jakieś problemy z parkowaniem, dojazdem, etc.
Widzę proste wyjście i całkowicie darmowe. Otóż możecie przyjechać i zaparkować samochód wprost u mnie na podwórku. Jest i ogrodzenie i brama na pilota, tak też nikt niepowołany wozu nie porwie, a nawet śmiem twierdzić, że kół i lusterek nie zabierze. Ponieważ mieszkam w miejscu, gdzie jest jeszcze Śródmieście, tak też dojazd do zdjęcia Obleblaka nie będzie zbyt trudny, możemy to zrobić moim staroświeckim wozem, lub tramwajem, a przy okazji zwiedzić po drodze cokolwiek - np. Dworzec Fabryczny, gdzie mógłbym zaparkować. Wiem gdzie to jest ;-)
Jeśli Ci taka opcja odpowiada, to daj znać na PW, a ja wtedy opiszę Ci dokładny dojazd (najlepiej z autostrady) i wypełznę otworzyć pilotem bramę. Może nawet się spotkamy :evilsmile:

Dziękuję bardzo, ale zbyt późno będziemy żebyśmy mieli czas na jakieś kombinacje i jeszcze zwiedzanie. Jeśli wyjadę o 16-tej to mapy google prorokują dojazd w okolice Galerii Łódzkiej około 17:50. Na zwiedzanie Łodzi będziemy się musieli umówić na inny termin. ;-)

Penteusz  Dołączył: 28.03.2012
Ok ;-)

Na wszelki wypadek Lista stref parkowania w Łodzi . Koleżanki w pracy powiedziały mi również, że parkowanie w strefach jest płatne tylko w godz. 8.00-18.00.

Wiem, znalazłem te informacje w internecie. Pooglądałem też w street view ten teren.

plwk napisał/a:
Wiem, znalazłem te informacje w internecie. Pooglądałem też w street view ten teren.
Po zmianie organizacji ruchu w centrum nie zawsze można polegać na street view.
Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdybyś z Piłsudskiego chciał dotrzeć do Galerii Łódzkiej. Nowy układ jest na tyle nieczytelny, że nawet jadąc z nawigacją można się pogubić. W razie czego wytłumaczę, co i jak.

Galeria Łódzka jest czynna do 21-ej więc ją raczej wykluczam, aby się nie ograniczać. Podobno się ją objeżdża a wjazd jest od tyłu.

rafb  Dołączył: 01.06.2015
Wjazd do galerii jest z dwóch stron, od Piłsudskiego i Orlej.
Jeśli nie chcesz szukać miejsca przy ulicy to na Piotrkowskiej 129 i Nawrot 5 są płatne parkingi (raczej nie strzeżone).

A parking wzdłuż Piłsudskiego naprzeciwko Galerii ?

Tam planuję zacząć szukanie miejsca.

Skocz do: