tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Ketchup, keczup, sos pomidorowy
Dziesięć lat temu, a może nawet lat temu jedenaście rozmawialiśmy o preferencjach majonezowych.

Siedem lat temu gadaliśmy o musztardzie.

Ketchup - jaki lubicie i dlaczego? Gdzieś się to już co prawda przewijało, ale...


Ja niezmiennie Krzepki Radek i Słodka Ania.
Czasami Pikantny Pudliszki, rzadziej Włocławek w słoiczku.

Pewnie są jakieś małe lokalne wytwórnie, które warto poznać ze względu na dobry i smaczny produkt.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
U mnie ostatnio króluje Dawtona z Habanero. Całkiem inna niż typowe Dawtony ;-)

A jak chcę poczuć smak pomidorów to Pegaz- to taki keczup o konsystencji i smaku koncentratu - kojarzy mi się z keczupem robionymi w domu z koncentratu w latach słusznie minionych ;-)
Ale smaczny
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
tref napisał/a:
Ketchup - jaki lubicie i dlaczego? Gdzieś się to już co prawda przewijało, ale...
Ja keczupu od kilku lat nie muszę. Za słodki. Lepiej i taniej kupić koncentrat pomidorowy, jeszcze lepiej pomidory z puszki lub kartonika, a najlepiej to w sezonie iść na targ i kupić pyszne malinówki.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Czy mialem przyjemność jeść Pegaza w Poznaniu? Przypomnijcie mi.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
tref napisał/a:
rzadziej Włocławek w słoiczku

W firmie były zmiany właścicielskie i dawny Włocławski nazywa się obecnie Dworski a obecny Włocławski jest wg receptury nowego właściciela. Obecnie z tych dwóch polecam zdecydowanie Dworski.

 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
tref, nie wiem, być może ale pewnie nie ;-)

Zdecydowanie nie jest to lalusiowaty keczup - smak zbliżony do koncentratu więc móglby podpisywać Kytutrowi ;-)

No i rządzi ceną za litrowy słoik.

A doceniam go za dostępność. Z racji tego że produkują go jakieś 3km od mojej miejscówki to jest dostępny po prostu wszędzie (oprócz dyskontow) a po inne niekoncernowe keczupy trzeba jechać do jakichś dużych ogólnopolskich marketów ;-)
Po Pegaza mogę pójść po prostu do rzeźnika po drugiej stronie ulicy osiedlowej :-P
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
Ja jeśli już to tylko ten. Przypomina smakiem dawne ketchupy Kotlin ale te są tylko wspomnieniem. Jest jeszcze czosnkowy równie dobry. Udaje mi się je kupić na zapas od pewnego Czecha ;-)

 

marfalc  Dołączył: 08 Sty 2010
Ja ostatnio odkryłem ketchup z Folwarku
http://folwark.com.pl/produkty/ketchup-premium/
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Keczup? Jak to można jeść. Spróbujcie http://gotujmy.pl/czym-je...ykul,18748.html , można kupić w sklepach arabskich, najlepszą mają w Katosach na Katowickiej.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Robert, to że ktoś je keczup nie oznacza że nie zna innych przypraw

Harissa jest dla przedszkolaków.
O, taki Sos Jimma, to jest porządna przyprawa.
A Harissę to Lady Vader stosuje do kanapek ;-)
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
opiszon napisał/a:
Robert, to że ktoś je keczup nie oznacza że nie zna innych przypraw



Opiszon , tego nie napisałem, wprost przeciwnie ;). Chcesz się spróbować na porządne habanero zapijane tequilą? :evilsmile:
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
A Harissę to Lady Vader stosuje do kanapek dla dzidzi :-P
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Toż pisałem, że harissa musi być dobra, wtedy daje popalić.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja ogólnie nie przepadam za keczupem. Uważam, za sam ma zbyt specyficzny smak i to powoduje, ze wszystko z nim podane smakuje podobnie, co nie oznacza, że czasami z niego nie korzystam. Też wolę zwykły przecier pomidorowy, ale popróbuję tych keczupów o których piszecie. Szczególnie tego z Pegaza. ;-) Pzdr.
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
Harrisa jest niejadalna :evilsmile: Najlepszy na świecie jest kczup ;-) Niektórzy mówią "keczap" ale ten rodzaj nie wiem czy dobry. :mrgreen:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Cytat
Chcesz się spróbować na porządne habanero zapijane tequilą?

Nie zamierzam się pojedynkować, ale myślę że niejeden na tym forum może potwierdzić stalowość żołądka Jimma i mojego.
W końcu legenda sosów Jima w 3 wersjach nie wzięła się z niczego ;-)

A Habanero to takie małe miki w porównaniu do papryki z której tenże sos powstaje.


No dobra. Ale wróćmy do tematu. Keczup rządzi a Harissę Lady Vader zjada przed karmieniem ;-)

Żartuje - odkąd karmi to nie je super ostrych rzeczy (no dobra, czasami jej się zapomni) ale w ciąży jej się zdarzało nie raz ;-)
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Oby tylko kichać ;-)
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
W sumie nie do konca ketchup, ale ja jakos tak zaprzyjaznilem sie z Naga Jolka. Ciekawe dlaczego :D
https://www.facebook.com/popapryczniony/

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach