tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Oftop nawet w wątku keczupowym! Wielbiciele musztardy - pomieszajcie w innym słoiku :evilsmile:
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
tref napisał/a:
Oftop nawet w wątku keczupowym!

inaczej to forum przestałoby istnieć. :-B :-P
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
No ale keczup miesza się z musztardą żeby zrobić sos
No i jak już mamy dobry keczup wybrany to jeszcze trzeba wybrać musztardę

Ale to akurat jest proste - sarepska albo piekielna od Pegaza ;-)

A jak ma być ekskluzywnie to Dijon.
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Kontynuując temat, czy możecie powiedzieć do czego albo co polewacie keczupem , jakie dana najlepiej smakują z keczupem?
Od dawna przestałam kupować keczup, bo był moment, że były same ostre i niedobre, więc przerzuciłam się na majonez, najlepiej Winiary i tak zostało. W dodatku ktoś mi powiedział, że keczupem polewa się, to co nie smakuje i niemożna zjeść i wtedy jest dobre.
Pod wpływem wątku zdecyduję się kupić keczup ale do jakich dań najlepiej go używać ? :-)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
KasiaMagda, kilka postów wyżej napisałem dlaczego ja rzadko używam keczupu. Ale to moje prywatne odczucie, a o tym, że
KasiaMagda napisał/a:
że keczupem polewa się, to co nie smakuje i niemożna zjeść i wtedy jest dobre.

to słyszałem już wieki temu. Pzdr.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Można też doprawiac to co smakuje

Od tego są przyprawy i sosy...
Nie tylko keczup

Choć zdecydowanie daleki jestem od przesady polewania wszystkiego 2cm warstwą keczupu - łącznie z pierogami, schabowym lub naleśnikiem :roll:
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Pierogi? Schabowy? Eee... Taki temat, a nie padło jeszcze słowo-klucz: p a r ó w k i !
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Bo parówki to z musztardą.
 

marfalc  Dołączył: 08 Sty 2010
Ja jadam z keczupem.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Grzanki z katchupem to podstawa porannego śniadania.
Dla osób delektujących się subtelnością: "Pudliszek" z Pudliszek.
Ketchup dla dzieci zrobiony ze 185gramów owoców na 100 gramów produktu.
Naprawdę dobry.

Dla wielbicieli "wrażliwej ostrości" - Kotlin Czosnek-Bazylia.
Wyjątkowy i ciekawy posmak wart spróbowania.
 

marfalc  Dołączył: 08 Sty 2010
Cytat
Kotlin Czosnek-Bazylia

Jadłem , też mi smakował.
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
szybkiparowoz napisał/a:
p a r ó w k i !
Tak, i z musztardą i z keczupem. Kiedyś jednym ze smaczniejszych dań kolacyjnych były dla mnie kanapki z masłem i musztardą/keczupem.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
szybkiparowoz napisał/a:
p a r ó w k i

Z musztardą albo chrzanem. Keczupu rzadko używam, nawet jak przypadkiem muszę zjeść pizzę to wolę z sosem czosnkowym.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Iza napisał/a:
Kiedyś jednym ze smaczniejszych dań kolacyjnych były dla mnie kanapki z masłem i musztardą/keczupem.
Przebijam (i zapraszam na degustację do Pragi) moimi sezonowymi kanapkami z masłem (lub majonezem zamiast), sałatą, pomidorami malinowymi, ogórkami kiszonymi własnej produkcji, cebulą i marynowanymi papryczkami jalapeño. Jako przyprawy sól i pieprz. W tym przypadku keczup byłby tylko kwiatkiem do kożucha.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dziś na obiad jarzynowa i knedle ze śliwkami, keczupu nie przewiduję :mrgreen:
 
KasiaMagda
[Usunięty]
powalos, wolisz musztardę po prostu ;-)

szybkiparowoz napisał/a:
p a r ó w k i !

Tak !!! Przypominam sobie, że jadłam parówki z keczupem i tylko ten sos mi pasował ale parówki też spadły na jakości, więc przestałam je kupować.

Iza napisał/a:
Kiedyś jednym ze smaczniejszych dań kolacyjnych były dla mnie kanapki z masłem i musztardą/keczupem.


Fajny odlot kulinarny, ja kiedyś jadłam chleb z masłem posypany cukrem.

[ Dodano: 2017-08-11, 10:57 ]
plwk, keczup na podwieczorek ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na drugie śniadanie zjadłem banana z jogurtem naturalnym, keczup by tu nie pasował. :-D
 
KasiaMagda
[Usunięty]
To właściwie jaki sens ma keczup ?
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Kytutr napisał/a:
Przebijam (i zapraszam na degustację do Pragi) moimi sezonowymi kanapkami z masłem (lub majonezem zamiast), sałatą, pomidorami malinowymi, ogórkami kiszonymi własnej produkcji, cebulą i marynowanymi papryczkami jalapeño. Jako przyprawy sól i pieprz. W tym przypadku keczup byłby tylko kwiatkiem do kożucha.
Marku, wyskakujesz z pysznościami w wersji maxi. To oczywiście swoją drogą. Ja pisałam o kuchennym minimalizmie, który również jest pyszny :-P
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Iza napisał/a:
Marku, wyskakujesz z pysznościami w wersji maxi.
Wersja maxi to byłby jeszcze do tego własny chleb lub zakupiony w zaufanej piekarni. Akurat nie mam takiego pod ręką (więc idę nastawić zakwas).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach