Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
KATEN...
Pojawiło się nowe firmware które wprowadza ten profil kolorystyczny.

Niestety ale nowa opcja tylko dla nowych korpusów i aktywna w połączeniu wyłącznie z określonymi rodzajami szkieł Pentaxa.

Ciekawa forma przywiązywania użytkowników do marki i wymuszania określonych zakupów? ;-)

https://www.ricoh-imaging...-pentax-k-3iii/

W planach kolejne profile kolorystyczne...
 
krzyc sur  Dołączył: 10 Paź 2018
Re: KATEN...
Markus napisał/a:
Pojawiło się nowe firmware które wprowadza ten profil kolorystyczny.

Niestety ale nowa opcja tylko dla nowych korpusów i aktywna w połączeniu wyłącznie z określonymi rodzajami szkieł Pentaxa.

Ciekawa forma przywiązywania użytkowników do marki i wymuszania określonych zakupów? ;-)

https://www.ricoh-imaging...-pentax-k-3iii/

W planach kolejne profile kolorystyczne...


Heh czyli jak nie mam 21 2.4 LTD za 6.5k +K-1 lub 15 HD LTD za 2.7k + K-3 III to nici z KATEN....chyba ich zdrowo pogrzało...
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Kto nie ma miedzi , ten bez KATEN-a siedzi ;-)

A tak na poważnie to wystarczy ustawić w DCU takie parametry jakie wprowadza ten profil i uzyskać identyczny efekt?
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Takie coś to raczej w każdej wywoływarce każdy sobie zrobi.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Ja się im dziwię , że stosują takie półśrodki aby zachęcić użytkowników do pozostania w systemie...Wystarczy przecież obniżyć cenę korpusu i szkieł limited oraz zrobić jakiś GR z wymiennymi szkłami...Ten profil znacząco się nie różni od profilu SATOBI i mógłby śmiało być udostępniony w DCU dla wszystkich bez konieczności modyfikacji firmware....
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
KaTen.

Myślałem, że pojawił się nowy firmware do Kadyszki...

Tymczasem SĄ:TOBI i Kunta Kinte. I syndrom sztokholmski... wróć, syndrom pentokijski :evilsmile:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Soft na rodzimy rynek.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
White napisał/a:
Takie coś to raczej w każdej wywoływarce każdy sobie zrobi.
No właśnie... O co ten szum? :lol:
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Biorąc pod uwagę to, że Nikon pozwala użytkownikom wgrywać swoje profile do puszek od dawna to trochę smutne, że tak bardzo każą za to płacić.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
jestem przekonany, że znajdzie się użytkownik, który zrobi to co trzeba żeby mieć ten profil w puszce, a potem jako całkowity profesjonalista będzie fotografował w PEF i wywoływał w LR. :)
To jest absurd taki sam, jak to że 99,9% posiadaczy Nikona kompletnie nie wie o tym dobrodziejstwie. I też wywołują NEF w LR. I jest ok.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach