PrzemoW  Dołączył: 01 Lut 2017
  Filtr polaryzacyjny na KITa
Czesc mam pytanie bo chciałbym się zaopatrzyć w filtr polaryzacyjny na KITa 18-55 w k-50. Pierwsze pytanie to czy filtr ten musi być konkretnie dedykowany pod pentax 52mm czy przymocuje niezależnie jakikolwiek 52mm ? Z gory pisze ze nie stac mnie na jakieś Cokin za 200 zl :-D chyba ze to jedyna rozsądną opcja. Chcialbym troche polepszyć jakos zdjęć :-) za jefo pomocą.
A wiec czy warto brac taki z allegro za 29 zl czy to kasa z błoto ?
Widzialem tez na aliexpress takie zomei pro za jakieś 14$ czy warto ? http://s.aliexpress.com/mEbAzMrM
Chyba ze polecacie calkiem inna droge ?
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
PrzemoW, jest tu zapewne tylu samo zwolenników co i przeciwników stosowania "polara". Pamiętaj: żaden filtr nie poprawi jakości zdjęć. Jest to dodatkowy element w torze optycznym, który nie był brany pod uwagę przy projektowaniu obiektywu. Co się tyczy ceny, to: zawsze kupuj najdroższy filtr na jaki Cię stać lub nie kupuj go wcale. Skontaktuj się na PW z Grzechotnikiem, to z pewnością Cię czymś poratuje w dobrej cenie. Pzdr.
 

miromatys  Dołączył: 22 Lis 2010
Jak chcesz kupić filtr za 29 zł to od razu wyrzuć te pieniądze do kosza. Efekt będzie ten sam. Jeżeli chcesz, aby dało to właściwy rezultat to nie jakieś wynalazki o dziwnych nazwach, ale coś markowego. Najpopularniejsze marki to Hoya i Marumi. Najtańsze filtry Hoya 52 mm to ok. 80 zł. Marumi jest droższe. Kupuje się do średnicy obiektywu, a nie do marki aparatu.
 

Sent  Dołączył: 06 Lip 2010
Obecnie Marumi ma promocję -30%, więc cena to 62 zł. http://www.cyfrowe.pl/apa...ar-pl-52mm.html
 
jarkar  Dołączył: 23 Sty 2013
PrzemoW, z własnego doświadczenia powiem Ci, że jeśli lubisz landscape i robisz często to warto. Ja mam polara B&W - jak koledzy radzą - nie kupuj taniochy.
Musisz być świadomy, że taki filtr obniży Ci ekspozycję o 1EV a może i trochę więcej, poza tym musisz nauczyć się umiejętnie operować takim filtrem.

Domyślam się, że o efektach, które można uzyskać tym kawałkiem szkła już doczytałeś?

Trochę mojego materiału z zastosowaniem wspomnianego filtra możesz pooglądać TUTU i TU i jeszcze TU

Powodzenia!
 

Lenin  Dołączył: 08 Lut 2007
Obniży o około 1 i 1/3 EV.
Z taniego filtra wyleczyłem się w następującej sytuacji: noc, statyw, Księżyc w pełni, Pentax i Da50-200 ED na 200mm. I na ekranie pentaksowym zobaczyłem drugą tarczę Księżyca - odbicie od kiepskiego szkła ze sloganem UV w nazwie.

Jeśli chcesz używać CPL z kitem 18-55/3.5-5.6 to wiedz, że kit najlepiej pracuje na przesłonach ok. 5.6-8. Jeśli chcesz utrzymać wartości przesłony i czas, podnieś czułośc matrycy.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach