dr_Fell  Dołączył: 30 Sie 2008
K-3 - regulacja bocznych punktów ostrości - da się?
Witajcie,

Część bocznych punktów AF w moim K-3 wymaga korekty niezależnie od pkt. centralnego (ma swój "własny" ff / bf). Ktoś kiedyś na forum zapewniał mnie, albo tak mi się wydaje, że w debug menu ustawiał korektę dla konkretnych punktów. Właśnie spróbowałem i jedyne co tam widzę to menu "AF Test" w którym są pozycje "Area Test" i "Area Number" (każda od 0 do 10), na dole można ustawiać korektę ale działa ona globalnie, wydaje mi się, że nie jest możliwa korekta dla konkretnego punktu (zresztą, jak powyższe opcje miałyby się przekładać na 27 punktów AF?)

Ktoś, coś? :)
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
dr_Fell masz tak ze wszystkimi szkłami? Słałbym do serwisu...
 
dr_Fell  Dołączył: 30 Sie 2008
x4rd - po dokładnych testach na 17-50 @ 2.8 było ok, więc możliwe że to problem peryferyjnych punktów z 30/1,4. Gdyby udało mi się jeszcze raz zaobserwować problem, dam znać.
 

pazuzu88  Dołączył: 14 Kwi 2011
Jakiś czas temu też pisałem o tym że S 30/1.4 ma problem z poprawnym ostrzeniem na skrajnych pkt. Problem dotyczył K-30, więc bardziej w obiektywie bym upatrywał problemu,
 

parmezan  Dołączył: 01 Sie 2016
Mam taki sam problem z K-3II i HD DA 21. Stawiam raczej na obiektyw (używka z allegro), centralny trafia w punkt, boczne mają wyraźny i powtarzalny front focus. Podobnie mam z DA35, ale tutaj nie dam głowy, bo po przesiadce na K-3II ten obiektyw mi wariuje i połowa zdjęć nie trafiona (na K-50 działał idealnie) choć mam wrażenie że częściej na bocznych punktach niż na centralnym. Z DA50 i HD DA70 tego problemu nie ma.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach