Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
iwasherebefore napisał/a:
Nr. 1 - subiektywnie pisząc, to: 7. mr.ra66it
To ja.... obiektywnie ;-) jestem... przeciw :-P
Ponieważ...
mr.ra66it napisał/a:
Obróbkę wykonuję na wiekowym laptopie
Nie, nie z powodu laptopa. Ale dlatego, że w kilku miejscach zamiast zieleni wkradły się niebieskawe odcienie...

No i w końcu postanowiłem sprawdzić, co "wyprawia"... Blesso. Małą wersją wczoraj mnie nie zachęcił, ale dziś obejrzałem dużą. I już jest lepiej... Gdyby nie to nieszczęsne (dla mnie nienaturalne w tym przypadku) ściśnięcie histogramu, to... no ale jest. I nie tylko w tym rc...
Część Twoich ostatnich propozycji w RC z taką właśnie tendencją mi się kojarzy. I powstaje wrażenie, że blade/mgliste te wersje się wydają. Jak dla mnie nie wpływa to korzystnie na odbiór... Widać, że Słońce na zdjęciu świeci w oczy, a gdy spoglądam na Twoją wersję, to mam wrażenie, jakby jakaś potężna blenda odbijała światło w przeciwnym kierunku... Sorry za pytanie, ale to celowe czy jakiś chwilowy (choć dłuższy) eksperyment w rc? A może końcowa zmiana przestrzeni barw do sRGB coś "psuje"?

rychu napisał/a:
tak po prawdzie, to nie mam pojęcia jak to zrobiłem :-D Moja wiedza nt. obróbki sprowadza się do suwaczkowania tak, by mi się podobało.

Kurcze... Pisałem tak o sobie kilka lat temu... I było mi trochę głupio po paru latach na forum.... Nie będę się "chwalić", bo... nic się zmieniło :evilsmile: No może poza jednym, ale to... top secret: czasem w rc zastanawiam się nie tylko nad tym, co spodoba się mnie, ale co może się... spodobać innym :mrgreen:

Pozdrowienia dla wszystkich uczestników :-)
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
Niebieski koloryt powiadasz? Nie widzę tego na swoim laptopie. Może to dlatego potajemnie spodobała mnie się ta praca, - bo i w moich zdjęciach jest niebieska dominata. ;-)
(tak na poważnie 7 wygląda całkiem naturalnie i nie gubi szczegółów, stąd wybór).

Jakoś mi ten "Twój TS" nie poszedł. Wypuściłem zdjęcie do RC, żeby się WAM podobało i wyszła lipa.
Następnym razem robię pod swoje "kopyto" i nie ma zmiłuj. :mrgreen:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Najbardziej odpowiada mi wersja, którą przygotował Mirek. Pozostałe są dla mnie za ciepłe, za zimne lub za jasne.
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
mr.ra66it napisał/a:
Obróbkę wykonuję na wiekowym laptopie. Używam profilu przygotowanego darmowym DisplayCAL - 88% sRGB i tylko 62% Adobe RGB.
Gdy nie mam specjalnego pomysłu staram się uzyskać coś zbliżonego do naturalnego wyglądu a raczej mojego wyobrażenia o nim.


Zainstalowałem DisplayCal i nie wykrywa mi monitora... . :roll:
Zakładka DISPLAY jest pusta i nic nie mogę wybrać.
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
iwasherebefore napisał/a:
Zainstalowałem DisplayCal i nie wykrywa mi monitora... . :roll:
Zakładka DISPLAY jest pusta i nic nie mogę wybrać.


Mea culpa. :oops: Nie napisałem, że do utworzenia profilu dla monitora DisplayCAL wymaga kolorymetru. Na stronie domowej programu jest wymieniona lista urządzeń, z którymi współpracuje. Używam bodaj najprostszego czyli Huey. Zajrzyj do PW.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach