0bleblak  Dołączyła: 15.06.2011
Spotkanie Pentaksjan w Łodzi- zapraszam nie tylko Łodzian Cytuj
21.10.2017 zapraszam do Łodzi ;-)
Tak wyszło :mrgreen: Bez okazji. Po prostu spotkajmy się, pogadajmy, pooglądajmy łódzkie podwórka i bezdroża, zdjęcia też robić możemy. Tzw. "plan" przedstawię nieco później.
Na razie jest nas troje:
1, 2. Ela, plwk
3. 0bleblak

Piotrze, spróbuj jeszcze określić jakąś orientacyjną godzinę- o której możecie być w Łodzi ?

plwk  Dołączył: 21.04.2006
W sobotę dojazd w to miejsce co poprzednio, zajmie mi około 1:20, więc możemy być nawet o 9-tej.

rafb  Dołączył: 01.06.2015
Uzupełnię ekipę, która spotkała się ostatnio na wernisażu :-)

1, 2. Ela, plwk
3. 0bleblak
4. rafb

Ok, czyli od 9.00 będziemy mieć bardzo dużo czasu. Postaram się tak zaplanować wszystko, żebyśmy mogli swobodnie rezygnować z czegoś, czego nie chcemy, na rzecz tych przyjemniejszych :mrgreen:

Na ile godzin planujesz ten "spacer"?

A nie wiem, kilka godzin ? ;) Zależy jakim tempem będziemy spacerować i jak długie przystanki sobie robić. Od waszego czasu, to również zależy, albo przede wszystkim. Obiadek i kawka też by się zdały.

Mamy czas do niedzielnego wieczoru :mrgreen:

A to wy z noclegiem ? To podam więcej propozycji, jak zostajecie, żebyście mieli co w niedzielę robić. Ja niestety nie mogę dwóch dni obiecać, mam swoje zobowiązania. Ale zobaczymy. A może tylko skład się nieco wymieni i komuś będzie bardziej pasowało, żeby dołączyć do was w niedzielę.

Napisałem jedynie ile mamy czasu 8-)

No to się streszczę. Do niedzieli napiszę co i jak.

Spacer po Łodzi

Łódź fabrykancko-filmowa
1. Księży Młyn - obowiązkowy punkt naszej wizyty. Zespół fabryk, budynki mieszkalne, zabytkowa remiza strażacka i część odnowiona, z loftami- miejsce bardzo urokliwe i chodź w pełni zamieszkane i użytkowane, czas tutaj stanął w miejscu. Zanim tam dojdziemy, jeśli będą chętni, możemy wejść do łódzkiej palmiarni (ul. Piłsudskiego 61, park źródliska, zaraz za bramą pomnik wróbla ćwirka z bajkowego szlaku turystycznego).
Zdjęcia Księżego Młyna
Informacje o palmiarni
2. Muzeum Kinematografii w pięknym pałacu Karola Scheiblera (Plac Zwycięstwa 1) i Łódzka Szkoła Filmowa w pałacyku Oskara Kona (ul Targowa, tuż obok)- również przy parku źródliska, rzut beretem od Księżego Młyna, kolejna obowiązkowa pozycja.
Strona muzeum i cennik
Zwiedzanie szkoły tak oficjalnie, bo nieoficjalnie też tam chodziłam i nikt nie kazał mi kupować biletów ;-)
Pomyślałam jednak, że może jak nas się uzbiera więcej, możemy pomyśleć nad opcją z przewodnikiem, czy tutaj, czy w muzeum. Myślę, że warto to rozważyć. Jednak trzeba dokonać wcześniejszej rezerwacji.

Pomiędzy punktem 1 i 2 możemy poruszać się piechotką, wszystkie obiekty blisko siebie. Dalej może być jakiś odpoczynek, może kawka, może obiadek.
Do kolejnych punktów trzeba będzie już dojechać.

3. Pałac Poznańskich w muzeum miasta Łodzi - róg ulicy Zachodniej i Ogrodowej, dalej budynki fabryczne Izraela Poznańskiego, gdzie dzisiaj znajduje sie hotel Andels i Łódzka Manufaktura. Właściwie ten obiad możemy zjeść gdzieś na terenie Manufaktury ;-)
Zdjęcia z Pałacu Poznańskiego

Łódź wielokulturowa
1. Stary cmentarz przy Ogrodowej - przy zbiegu ulicy Ogrodowej i Srebrzyńskiej, nieopodal Manufaktury- oczywiście punkt obowiązkowy; przepiękne miejsce.

No i to tyle, albo aż tyle, bo nie wiem czy czasu i siły starczy. Ciekawych miejsc jest znacznie więcej, ale wydaje mi się, że te są najbardziej "łódzkie" i jakoś tak w miarę sprawnie i logicznie będziemy mogli się przemieszczać pomiędzy.

jarkar  Dołączył: 23.01.2013
Gruba wycieczka się szykuje... jeśli praca nie pokrzyżuje terminów, pisałbym się na takiego mini spota.

Mówisz i masz :mrgreen:
1, 2. Ela, plwk
3. 0bleblak
4. rafb
5. jarkar

deepee  Dołączył: 28.06.2011
O, na razie melduję się tylko wstępnie, bo jeszcze nie wiem, czy będę wtedy w Łodzi.
BTW: Nie wychwyciłbym tego wątku, gdyby nie był pokazany na głównej jako "świeży". Może przenieść całość do wątku łódzkiego, czyli tego, gdzie dawno nic nie było?

deepee napisał/a:
O, na razie melduję się tylko wstępnie, bo jeszcze nie wiem, czy będę wtedy w Łodzi.
BTW: Nie wychwyciłbym tego wątku, gdyby nie był pokazany na głównej jako "świeży". Może przenieść całość do wątku łódzkiego, czyli tego, gdzie dawno nic nie było?

Ale tamten też jest widoczny tylko dla tych, którzy go śledzą, albo coś w nim napisali. Ten jest dodatkowo podpięty jako ważny. Opcja, którą proponujesz, chyba nie zwiększy jego widoczności, a ludzie spoza Łodzi i okolic na pewno się nie zainteresują.

0bleblak napisał/a:
Ale tamten też jest widoczny tylko dla tych, którzy go śledzą, albo coś w nim napisali. Ten jest dodatkowo podpięty jako ważny. Opcja, którą proponujesz, chyba nie zwiększy jego widoczności, a ludzie spoza Łodzi i okolic na pewno się nie zainteresują.
Nie piszę tego z perspektywy zainteresowanego łódzkim wątkiem. Po prostu nie mam nawyku sprawdzania, co jest w "ważnych tematach", bo w większości działów forum nie ma tam specjalnego ruchu. ;-) Za to sprawdzam zwykłe tematy.

Tamten wątek widoczny jest dla każdego zalogowanego, ale ostatnia aktywność w nim była 25-go maja.

deepee napisał/a:
Po prostu nie mam nawyku sprawdzania, co jest w "ważnych tematach", bo w większości działów forum nie ma tam specjalnego ruchu. ;-) Za to sprawdzam zwykłe tematy.

Ale masz np. "Zobacz posty nieczytane", nie trzeba skakać od działu do działu ;-)

[ Dodano: 2017-09-08, 13:54 ]
plwk napisał/a:
Tamten wątek widoczny jest dla każdego zalogowanego, ale ostatnia aktywność w nim była 25-go maja.

Dla każdego, kto wejdzie w ten dział. Ja np. nie biegam od działu do działu, tylko sprawdzam posty nieczytane. Zresztą, jeśli moderator uważa, że to ma sens, to proszę przenieść. Ale wtedy też nie ma sugestii w temacie, że coś dzieje się aktualnie w Łodzi, tylko jest wielostronicowy, stary wątek łódzki, który najprędzej zainteresuje jego mieszkańców. A jest szansa, że będzie to jednak spotkanie w trochę większym gronie. Że w ogóle będzie :evilsmile:

0bleblak napisał/a:
Ale masz np. "Zobacz posty nieczytane", nie trzeba skakać od działu do działu ;-)
Gdyby mi się chciało z automatu logować na forum, to zapewne byłaby to zaleta. ;-)

Skocz do: