odin1983  Dołączył: 01 Wrz 2009
Słaby AF w Sigma 35 1.4 z Pentax K1
Kupiłem niedawno K1 i nie potrafię skalibrować body z Sigma 35mm 1.4. Mam jeszcze K3, którą skalibrowałem w body z tym obiektywem i AF był niemal niezawodny w każdych warunkach (bardzo szybki, celny, na każdej odległości). Zestaw z K3 używałem ponad rok.

Jak kalibruję K1 pod niego to na jednym ustawieniu za każdym razem otrzymuję inny efekt: BF, FF, czasem trafi. Zupełnie choćby losowo ustawiał ostrość. Kalibrowałem z K1 siedem innych obiektywów i wszystkie trafiają w punkt.

Czy wiadomo coś nt. problemów ze współpracą pomiędzy tym obiektywem i K1? USB dock nie wiem czy pomoże skoro wygląda to na losowość AF i z K3 było idealnie.

W aparacie soft wcześniej 1.43, obecnie 1.51.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Odin1983, napisz skąd mieszkasz - może znajdzie się w pobliżu ktoś z K-1 i będziesz mógł przetestować z innym egzemplarzem.
 
odin1983  Dołączył: 01 Wrz 2009
Dobry pomysł. Mieszkam w Katowicach, więc jeśli jakiś posiadacz K1 chciałby trochę popstrykać moją Sigmą to zapraszam na priv.
Idealnie by było bezpośrednio porównać z 31mm 1.8: te same tematy w takich samych warunkach. Długo się zastanawiałem pomiędzy tymi dwoma obiektywami na K3, więc chętnie bym zerknął na fotki z obu na K1 (pewnie nie tylko ja) by zweryfikować trafność wyboru.

Pozdrawiam

[ Dodano: 2019-10-26, 11:17 ]
Żadnej chętnej K1 w Katowicach? A chociaż ktoś chętny z FA31 by trochę wspólnie pofocić z innymi obiektywami? Jak coś to mam jeszcze to co w stopce.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach