Głosujemy na 5 najlepszych fotografii edycji
01
4% Complete
5 (4%)
02
5% Complete
6 (5%)
03
4% Complete
5 (4%)
04
2% Complete
3 (2%)
05
5% Complete
6 (5%)
06
8% Complete
10 (8%)
07
2% Complete
3 (2%)
08
0% Complete
0 (0%)
09
3% Complete
4 (3%)
10
0% Complete
0 (0%)
11
5% Complete
6 (5%)
12
3% Complete
4 (3%)
13
5% Complete
6 (5%)
14
5% Complete
6 (5%)
15
6% Complete
8 (6%)
16
7% Complete
9 (7%)
17
6% Complete
8 (6%)
18
0% Complete
1 (0%)
19
1% Complete
2 (1%)
20
8% Complete
10 (8%)
21
5% Complete
6 (5%)
22
0% Complete
0 (0%)
23
4% Complete
5 (4%)
24
5% Complete
6 (5%)
25
0% Complete
0 (0%)
 
kishon  Dołączył: 18 Paź 2014
No cóż, ja nie oddałem głosu bo wysłałem zdjęcia do konkursu. Ale żaba (6) to rewelacja, osobiście bardzo podoba mi się również zając(15). Generalnie pojawiło się dużo fajnych zdjęć. Co do foty nr 20, to przyznam się, że ja ją popełniłem. Kobuz to szybki zawodnik, więc nie jest łatwo zrobić mu zdjęcie w takiej pozycji ;-) , ostatecznie sam nie jestem zadowolony z jakości (szumy i ostrość), więc mile mnie zaskoczyło zdobycie tylu głosów. Co do moich zdjęć najbardziej lubię rudzika (14), a trzecie zdjęcie to 5.
Iwasherebefore publikując zdjęcie liczę się z krytyką, więc to że się komuś nie podoba, to jeszcze za mało, aby trafił na moją czarną listę ;-)
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
To ja może w kwestii formalnej.
Parę osób wyznało, że jako uczestnicy nie głosowali... Uważam to za "nieuzasadnioną poprawność polityczną". Dlaczego? Ano dlatego, że nie głosując na obce prace, statystycznie zwiększamy własne szanse na wyższy wynik (oczywiście zakładam, że uczestnik nie głosuje na własne zdjęcia). Z tych względów uważam, że uczestnikowi co najmniej wypada zagłosować i dać szansę konkurentom. No chyba, że szczerze żadne inne niż własne zdjęcia mu się nie podobają. Dlatego zawsze głosuję, choć nie zawsze oddaję 5 głosów.
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Kuba Nowak napisał/a:
To ja może w kwestii formalnej.
Parę osób wyznało, że jako uczestnicy nie głosowali... Uważam to za "nieuzasadnioną poprawność polityczną". Dlaczego? Ano dlatego, że nie głosując na obce prace, statystycznie zwiększamy własne szanse na wyższy wynik (oczywiście zakładam, że uczestnik nie głosuje na własne zdjęcia). Z tych względów uważam, że uczestnikowi co najmniej wypada zagłosować i dać szansę konkurentom. No chyba, że szczerze żadne inne niż własne zdjęcia mu się nie podobają. Dlatego zawsze głosuję, choć nie zawsze oddaję 5 głosów.

Kuba Nowak - podpisuję się rękami i nogami pod powyższym. Też głosuję nawet jak wysłałam zdjęcia, oczywiście nie na swoje. A że tym samym niejako obniżam pozycję swoich zdjęć? To i co z tego? I tak się cieszę z każdego uzyskanego głosu i każdej pochwały. Krytykę przyjmuję. Przyglądam się własnym zdjęciom ponownie i zastanawiam jak na przyszłość zrobić lepiej.
Też nie zawsze oddaję wszystkie głosy jakie mam do dyspozycji. Czasem żałuję, że na jedno zdjęcie można oddać tylko jeden głos.
Co do ostatniej edycji, to żałowałam, że nie ma jakieś dodatkowej kategorii "żart". Oddałabym głos na zdjęcie nr 8 :mrgreen:
 
germario  Dołączył: 08 Cze 2011
Kuba Nowak napisał/a:
To ja może w kwestii formalnej.
Parę osób wyznało, że jako uczestnicy nie głosowali... Uważam to za "nieuzasadnioną poprawność polityczną". Dlaczego? Ano dlatego, że nie głosując na obce prace, statystycznie zwiększamy własne szanse na wyższy wynik (oczywiście zakładam, że uczestnik nie głosuje na własne zdjęcia). Z tych względów uważam, że uczestnikowi co najmniej wypada zagłosować i dać szansę konkurentom. No chyba, że szczerze żadne inne niż własne zdjęcia mu się nie podobają. Dlatego zawsze głosuję, choć nie zawsze oddaję 5 głosów.


Pierwszy raz wysłałem zdjęcie do Oczka i też miałem nie głosować, żeby nie było, że na siebie oddałem głos, ale później doszedłem do wniosku, że jak wszyscy tak zrobią, to głosowanie będzie słabe jakioś tak. To, że na konkuręcję trzeba oddać głos, to bardzo dobrze. Dodam jeszcze, że z niecierpliwością czekałem na wyniki bojąc się zera głosów, byłem nawet na to przygotowany, bo zdjęcie jest lekko poruszone, a tu miła niespodzianka. Dziękuję wszystkim, którzy oddali głos na 2, jest motywacja :)
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Germario - świetnie, że się zdecydowałeś. Brawo :-B . Zdjęcie jest lekko poruszone ale scena jest dynamiczna i każdy, kto już takie zdjęcia robił doceni, że było trudniej niż uchwycenie zwierzątka, które grzecznie odczekało na "klik". Czekamy na dalsze :-) .
 

aparat  Dołączył: 25 Paź 2013
Zgłaszając zdjęcie do konkursu, już jest oznaką że zasługuje ono na głos. Tym bardziej wskazane jest dalej pójść we współzawodnictwie i głosować. Ja pomijam swoje prace i z pozostałych wybieram te które według mnie są zgodne z tematem i przyciągają moją uwagę. Jeżeli dalej jest za dużo prac, wówczas wybieram te trudniejsze do zrobienia, oraz te które wymagają więcej szczęścia przy robieniu. Gratulacje zwycięzcom. :-B :-B :-B
 
kishon  Dołączył: 18 Paź 2014
W sumie, od niedawna wysyłam zdjęcia do "Oczka" i przyjąłem nie głosowanie, gdy zamieszcza się zdjęcia, jako nie pisaną zasadę. Bo generalnie już od dawna były w postach takie deklaracje. I nawet się nie zastanawiałem, czy ma to sens lub nie. Ale powyższe wypowiedzi, mnie osobiście przekonują i będę od teraz głosował. Tym bardziej, że liczba samych głosujących jest dość niska, w tej edycji 28 osób. Myślę, że była to kwestia nie domówienia i dobrze, że Kuba Nowak poruszył ten temat.
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
kishon, Nie twierdzę, że jest żle, ale jakbyś zainwestował w lepsze/dłuższe szkiełko mógłbyś przenieść swoją fotografię na wyższy poziom.
Każdy kto śledzi wątek " Fotografia ptaków." widział pewnie nie jednego "ptaka" (autorstwa np duzyalf Apas fotopentax Aphar ), który porywał wzrok, wzbudzał zachwyt i dodawał nutę zazdrości.
Tutaj jest jak dla mnie przeciętnie, ale masz czas, by zniszczyć konkurencję. :mrgreen:

Jakaranda, Przepraszam, ale to bzdury (apropo np zwierząt domowych). Nie potrafię sobie wyobrazić, by mój pies pozował jakbym JA tego chciał i czekał aż zwolnię migawkę.
Skala trudności zrobienia dobrego zdjęcia psa jest na podobnym trudnym poziomie, co uchwycenie ptaka w locie.
Niejedną sesję z psem wyrzuciłem, bo jak każę mu pozować, to strzela "focha" i wtedy mimika woła o pomstę do nieba. Więc, żeby się ładnie ustawił, muszę poczekać, aż sam tego zechce, w innym przypadku zostaje zmuszony do porzucenia planów i zrobienia zdjęcia jak "on" chce by jego widziano
(...i by to wszystko zgrało/było jak najbardziej naturalne).

W każdym razie - decyzją demokratyczną - gratulacje dla kishon, krzychu1979.
Mam nadzieję, że nie spoczniecie na laurach. :-)
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
iwasherebefore napisał/a:
Skala trudności zrobienia dobrego zdjęcia psa jest na podobnym trudnym poziomie, co uchwycenie ptaka w locie.


Tu się nie zgodzę. Uważam, że zdjęcia zwierząt domowych i dziko żyjących to dwie różne kategorie. Twój pies jest najczęściej przy tobie i możesz mu zrobić kilka sesji dziennie, a takiego np. zimorodka widziałeś pewnie kilka razy w życiu...
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Kuba Nowak - masz 200% racji. Pies, z grubsza ogarnięty, wykona polecenie i zostanie przez chwilę w bezruchu. Wystarczająco długo, żeby złapać ostrość i wyzwolić migawkę. Fotografowanie zwierząt dziko żyjących to zupełnie inna sprawa. Nawet fotografowanie szczeniąt czy kociąt, które jeszcze nic nie potrafią też jest łatwiejsze, bo można wyzwolić pożądane zachowania stosując odpowiednie tricki. To się nie uda w przypadku zimorodka.
 

Mamikur  Dołączyła: 24 Sie 2017
Żabka... też na nią głosowałam... To był mój numer 1. Gratuluję...
Oprócz żabki podobały mi się:
myszka, bocian, zając i kawka na ławce.
 

pinkman  Dołączył: 31 Paź 2013
Oficjalne wyniki:

I - praca nr 6 i 20 - autorzy krzychu1979 i Kishon
II - prace nr 16 - autor majtek
III - prace nr 15 i 17 - autorzy Kuba Nowak i piorunka

Gratulacje!
 

natalii910  Dołączyła: 07 Kwi 2015
A ja jestem troszkę rozczarowana, że zdjęcie 17 jest na lll miejscu :-| bo był on na równi z żabą.
Co do 16 zdjęcia, urocze, kot wkur** ten czerwony rower i tu szkoda ze całego nie było widać, tylko mały skrawek, ja bym widziała cały i kwietnik mega.
20 nic dodać nic ująć. Super, minimalistyczne ale mega.
Ja osobiście głosowałam na surykatke, pawia, żabę i na bociana.
Zwycięzcom gratulacje! Duuze :-B oraz wszystkim uczestnikom również :-B bo z ręką na sercu było naprawdę ciężko wybrać.
No i chyba już skończyłam przemowe :mrgreen:
 
germario  Dołączył: 08 Cze 2011
Gratuluję zwycięzcom i proszę o więcej
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
Obiecuje, że jak kiedyś wysupłam kasę na dobre szkło, to przypomnę swoją tezę, że dzikie zwierzęta VS domowe to taka sama skala trudności.
Zimorodek nie skrzywi dzioba i wystarczy jedno zdjęcie, zamiast sesji, by uzyskać efekt WOW na zdjęciu.

Dobra, teraz trzeba szykować zdjęcia na kolejny temat. :-)
Oby i tam dopisała frekwencja.
 

majtek  Dołączył: 16 Cze 2011
Dziękuję za głosy oddane na #16. Wracałem do kwatery, zmęczony, głodny, aparat już schowany. Gdy zobaczyłem scenę, nie mogłem darować okazji na sweet focię.
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
16 była jednym z moich faworytów. Myślałam, że scena jest zaaranżowana.
 

majtek  Dołączył: 16 Cze 2011
Zaaranżowaną scenę miałem z wypchaną mewą ;-) .

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach