bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
RAW Challenge 493
Proszę o przyklejenie przez kolorowych.
==========================
Zasady zabawy są tu: http://my.pentax.org.pl/RC/
W tymże wątku tam proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://my.pentax.org.pl/RC/raw/rc493.pef (15.0 MB)

Wyniki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge3 <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 17.09.2017 r., do godziny 20:00 czasu urzędowego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Obydwa jpegi proszę zapakować razem w jednego zipzipa.
Pliki proszę nazywać:
- rc493_nick.jpg - duży jpg (max. wielkość 5 MB),
- rc493_nick_900.jpg - mały jpg (900px na dłuższym boku, max. wielkość 500 kB),
- rc493_nick.zip - załączony zip
Maile proszę tytułować podobnie - rc493_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili.

Miłej zabawy.

-----------------------------
Bardzo proszę o rawy do obróbki. Można je wysyłać mailem na podany wyżej adres lub wrzucać przez ftp:
serwer: ftp.pentax.org.pl
juzernejm: RCuser
pasłord: wo2Gaish (ważna wielkość liter)
Proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki.
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji, a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Po kliknieciu na male zdjecie, otworzy sie ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjecia dostepne równiez pod adresem
http://my.pentax.org.pl/RC/rc493.html

Tak wyglada ten plik bez obróbki, czyli jpg wyciagniety z rawa.


Link do spakowanych wszystkich malych plików:
http://my.pentax.org.pl/RC/zip/rc493.zip

1. errorbypixel


2. germario


3. iwasherebefore


4. jakaranda


5. Mirek


6. mr.ra66it


7. powalos
Jak zwykle wołane w LR 6. Trochę czasu zajęło usuwanie aberracji chromatycznych na krawędziach elementów konstrukcji i krawędziach dachów. Ale ogólnie poszło to szybciej niż w poprzednim etapie (rc492). Miałem zrobione dwie wersje. Ta druga była nieco jaśniejsza i moim zdaniem gorzej to wyglądało.


8. rafi
Albo mi coraz gorzej idzie z obróbką, albo te RAW-y coraz trudniejsze. A może jedno i drugie? ;-)
Próbowałem w kierunku "naturalnych" kolorów iść, ale to co uzyskiwałem, wcale do mnie nie przemawiało. Zresztą w ogóle nie bardzo wiedziałem/wiem co mam z tym RAW-em zrobić. W pierwszej edycji po przerwie udało mi się zgodnie z zamierzeniem (inną sprawą jest odbiór tego mojego "zamierzenia" przez innych), w drugiej nie dałem rady obrobić tak, jak bym chciał efekt końcowy widzieć, a teraz zupełnie nie miałem pomysłu na obróbkę po podglądzie zawartości. To co otrzymywałem przez "suwakowanie" w pobliżu raczej naturalnych kolorów jakoś mi nie pasowało, więc w efekcie wysłałem taki mały "eksperymencik".
Z tego też powodu, tak jak w poprzedniej edycji, napiszę (zapytam): ciekawe czy ktoś mnie obróbką zaskoczy?


9. unbreakable
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Przy okazji taka informacja. Jedna osoba w nazwie małego pliku wpisała „500” zamiast „900”, jedna użyła tamże kropki zamiast podkreślnika, a jedna zamieniła nazwy dla małego i dużego pliku. Ponawiam więc apel:

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili.
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
O, przepraszam. To ja wpisałam "500" :oops: ale nie miałam na myśli 500+.
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Miałam też taką wersję jak rafi, bo chciałam budynki mieć bardziej czerwone, więc woda wpadała w złoto. Teraz żałuję, że nie wysłałam.
Bakulik - masz jakieś zdjęcia przedstawiające ludzi? Byłaby mniejsza możliwość interpretacji kolorystycznej, byłoby jeszcze trudniej.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Jakaranda napisał/a:
masz jakieś zdjęcia przedstawiające ludzi?

Mało. A dokładnie pięć. Widać niewiele osób chce udostępniać swoją twarz do obróbki. Ale postaram się za tydzień coś wybrać.

Przy okazji ponownie proszę o nadsyłanie ciekawych/trudnych RAWów do obróbki.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
1 unbreakambre
2 mr.ra66it
Zimne, a jednak wyraziste z cieplejszą poświatą.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mi najbardziej naturalna wydaje się wersja powalosa.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
powalos mister natura :mrgreen:
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
plwk, rychu. Dziękuję. Widocznie takie klimaty jak w dwóch ostatnich RC najbardziej mi leżą. Poza tym chyba coraz lepiej dogaduję się z LR. ;-)
 
barmiska  Dołączył: 27 Sie 2014
Wersja powalosa tak, ale też wersje errorbypixel i mr.ra66it mi się podobają.
Widać dachówki i kolory są dobre.

A swoją drogą - ładnie to tak łazić po dachu? I do tego opery!? Tylko po to żeby zrobić zdjęcie? ;-)

Pzdr.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Wszyscy po tym krzywym dachu chodzą :-P Nawet gdzieś tu na forum wrzucałem stamtąd foto.
 

martinis  Dołączył: 01 Mar 2016
Marooned napisał/a:
Wszyscy po tym krzywym dachu chodzą :-P Nawet gdzieś tu na forum wrzucałem stamtąd foto.

Czyżby Oslo?
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Z "naturalnych" postawiłbym chyba na wersję 5. Mirek Podoba mi się odbiór całości - mało "clarity" (lub podobne do) powoduje, że wzrok skupia na właściwie dwóch głównych elementach zdjęcia, naturalnie omijając powierzchnię wody w dolnej części jak i chmury w oddali. Ponadto poszczególne, pojedyncze kolory (jak znaki drogowe, sygnalizacja, "srebrne" auta, szarości) wydają mi się najbliższe rzeczywistości. No i przy tym wszystkim nie przesadził z wyostrzaniem, przez co uniknął artefaktów obecnych w innych wersjach...
A w ogóle to bardzo trudno mi ocenić/wybrać to co mi się podoba w tej edycji "kolorystycznie" i ogólnie, dlatego też swój wybór dodatkowo podparłem argumentami "technicznymi".
 
barmiska  Dołączył: 27 Sie 2014
Marooned napisał/a:
Wszyscy po tym krzywym dachu chodzą :-P

Widziałem :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach