emdek  Dołączył: 28 Sty 2007
Photoshop - kolejkowanie?
Może ktoś mi pomoże zwalczyć poranne zamotanie.

Jak zrobić następujące kolejkowanie plików w Photoshopie (CS3):

- załóżmy że mam katalog z 50 zdjęciami (już w JPG/Tiff) i nad każdym chcę popracować w Photoshopie (różniście w zależności od zdjęcia)

jak stworzyć akcyjkę, która po otwarciu zdjęcia pozwoliłaby mi na dowolną ingerencję w zdjęcie, natomiast po jego zapisaniu i zamknięciu otwierała następne zdjęcie z katalogu?
 

cadar  Dołączył: 20 Lut 2010
o ile mi wiadomo, takich cudów to ni ma. Actions w PS działają tylko wewnątrz programu. polecam otworzyć wszystkie foty na raz i modlić się, żeby komp nie dostał zadyszki.
 

emdek  Dołączył: 28 Sty 2007
Dostaje zadyszki po kilkudziesięciu :)

Patent na chwile obecną -> FastStone Image Viewer -> pod jednym klawiszem otwieranie w Photoshopie -> i jazda po kolei: Do photoshopa, edycja, ctrl + w, a potem nastepne.... :)
 

polon  Dołączył: 01 Maj 2009
nie rozumiem jakby problemu....
otwierasz zdjecie ctrl+o
..edytujesz i robisz ctrl+s
wciskasz ctrl+o i otwierasz nastepne zdjecie
po co tu kombinacje?

chyba że wlasnie o cos innego Tobie chodzi
 

papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
polon napisał/a:
nie rozumiem jakby problemu....


A ja rozumiem, to jest kwestia wygody. Robiąc serię zdjęć w pewnym momencie przestajesz kojarzyć, które zdjęcie było przed chwilą (zwłaszcza na miniaturze) i albo otwierasz kolejny raz to samo, albo pomijasz któreś. Patent z automatycznym otwieraniem kolejnego byłby rewelacyjny. Sam używam Bridga otwieram do PS i taguję zdjęcia po kilka.

[ Dodano: 2010-08-07, 10:34 ]
cadar napisał/a:
otworzyć wszystkie foty na raz i modlić się, żeby komp nie dostał zadyszki.


Niestety potrafi dostać...
 

emdek  Dołączył: 28 Sty 2007
papcio napisał/a:
polon napisał/a:
nie rozumiem jakby problemu....


A ja rozumiem, to jest kwestia wygody. Robiąc serię zdjęć w pewnym momencie przestajesz kojarzyć, które zdjęcie było przed chwilą (zwłaszcza na miniaturze) i albo otwierasz kolejny raz to samo, albo pomijasz któreś. Patent z automatycznym otwieraniem kolejnego byłby rewelacyjny. Sam używam Bridga otwieram do PS i taguję zdjęcia po kilka.



Dokładnie o to chodzi :) FastStone ma większe miniaturki, a poza tym wracając do niego po edycji pliku w Photoshopie widzę chociaż, które zdjęcie było przeze mnie edytowane.

Przy leceniu według schematu Ctrl+O/Ctrl+W niestety przy dłuższej serii trudniej to ogarnąć..

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach