Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
tomek_j - bardzo cenne uwagi :-B . Na cienie pod brodą i pod nosem nawet nie zwróciłam uwagi.
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Tym razem, źle opisałem zdjęcia ja.
Co do zdjęcia, zobaczyłem ile jeszcze muszę się nauczyć.
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
tomek_j - zgadzam się, ale ostrość pominę, ponieważ tutaj jest dla mnie nieistotna z punktu widzenia obróbki kolorystycznej.
Racja - wiem, że mam "oszukane" światła na drugiej wersji, ale tego nawet dla siebie nie chciało mi się poprawiać. Dokładniej to nie wiem czy w ogóle by mi się jakoś udało, więc nawet nie próbowałem - za słaby w obróbce jestem.
Dwie osoby... Prawdopodobnie w różnym świetle, ale założyłem sobie, że prawdopodobnie też o różnym zabarwieniu cery (zwłaszcza rumieńce, ale nie tylko) - wcale więc do wyrównania nie dążyłem - raczej próbowałem znaleźć równowagę między obiema...
Czy da się w miarę poprawnie obrobić zgodnie z zasadami rc? Sądzę, że dałoby się... Kwestia co dla kogo oznacza w miarę poprawnie...

Jakaranda napisał/a:

Gasiłam tę choinkę, bo jak dla mnie, była jako tło zbyt rzucająca się w oczy.

Moja opinia. Wigilia i... choinka też jest ważnym elementem. Ja w ogóle się choinką nie przejmowałem i... jakoś na mojej wysłanej wersji wcale nie rzuca się w oczy - tak uważam. Ale też kosztem szczegółów na czarnych bluzkach - uznałem, że mogę je pominąć jako nieistotne... Co najwyżej, poza zasadami rc, czerwoną bombkę u siebie może (nie sprawdzałem) bym nieco zneutralizował...

potraff napisał/a:
Co do zdjęcia, zobaczyłem ile jeszcze muszę się nauczyć.

Po to wszyscy wysyłamy, żeby się nauczyć. Oglądanie wysłanych prac to zupełnie co innego - gdy tylko oglądałem, niemal wszystko wydawało się łatwe i proste... Gdy przyszło samemu się zmierzyć, nagle nic nie było oczywiste... Bądź wytrwały, bo po prostu warto :-)

 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Rafi napisał/a:
Bo taka ogólna uwaga, nawet pomimo wielokrotnych powtórzeń, często trafia po prostu do... nikogo. Mnie się wydaje, że wysyłam poprawnie, ale może się mylę i ciągle powielam ten sam błąd, którego ja nie dostrzegam?

Jakaranda napisał/a:
Co do propozycji wywołania po imieniu kto źle nazwał pliki, to jestem za.

Zgodnie z zasadą „chwalić publicznie, ganić na osobności” każdy „winowajca” otrzymuje upomnienie mailem jako odpowiedź do nadesłanego zgłoszenia, więc jeśli niczego do Was nie napisałem, to jesteście czyści. ;-)

Z tymi nazwami plików chodzi o to, że mam programik (napisany przez Jarka Dąbrowskiego), który generuje skrypt do wstawienia na forum na podstawie nadesłanych plików wrzuconych do odpowiednich katalogów. Jeżeli w nazwach jest coś nie tak, to program ich nie widzi i muszę szukać tych plików i poprawiać ręcznie. Każde zgłoszenie to trzy pliki (dwa zdjęcia i zip), więc np. przy dziesięciu pracach (czasem tak się zdarza) oznacza to 30 pozycji do sprawdzenia. Stąd moje prośby o kontrolowanie tego.
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Rafi napisał/a:

Jakaranda napisał/a:

Gasiłam tę choinkę, bo jak dla mnie, była jako tło zbyt rzucająca się w oczy.

Moja opinia. Wigilia i... choinka też jest ważnym elementem. Ja w ogóle się choinką nie przejmowałem i... jakoś na mojej wysłanej wersji wcale nie rzuca się w oczy - tak uważam. Ale też kosztem szczegółów na czarnych bluzkach - uznałem, że mogę je pominąć jako nieistotne...

Umiesz więcej ode mnie. Też się podciągnę jeżeli będzie więcej wypowiedzi punktujących pozytywy i negatywy obrobionych zdjęć a nie tylko lakoniczne: najlepsza jest praca X lub Y, bez uzasadnienia.
Ja akurat starałam się wydobyć szczegóły na bluzkach :-) , patrzyłam też na odcień białej sukienki na lalce. No, i na choinkę, o czym pisałam. Może przyjęłam niewłaściwe kryteria.

Jeszcze chciałabym wiedzieć czym się kierować przy wysyłce RAW-ów do obróbki. Wiem, mają być "trudne" czyli niewłaściwie lub nierównomiernie oświetlone. Czy jeszcze coś? Czy ważne jest, żeby kompozycja i ostrość były prawidłowe? Temat zdjęcia ma znaczenie? Takie mnie naszły wątpliwości ze względu na małą ilość nadesłanych zdjęć w tej edycji.

Bakulik - podziękowania za pracę, którą w to wkładasz :-D
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Jedyne światła to żarówki energooszczędne i światełka choinki :)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Jakaranda napisał/a:
Też się podciągnę jeżeli będzie więcej wypowiedzi punktujących pozytywy i negatywy obrobionych zdjęć a nie tylko lakoniczne: najlepsza jest praca X lub Y, bez uzasadnienia.

Wywołany do tablicy :-D Moja obróbka obecnie polega na zabiegach globalnych, nie mam na lapku narzędzi do sprawnej edycji lokalnej, z resztą, moja wiedza na ten temat jest znikoma. Również z zaciekawieniem czytam opisy Kolegów, apsektów, o których pojęcia nie miałem. Stąd też moje opinie są zerojedynkowe. "Ucz się Jasiu ucz się ucz ..."
Panie i Panowie :-B
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Rafi napisał/a:
Bądź wytrwały, bo po prostu warto

Zaraz siądę do obecnego rawa. Pewnie znów, wyjdzie nie wiadomo co, ale będę wytrwały. :-D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach