Polluks  Dołączył: 09 Kwi 2014
Także fotografuję grę syna. Też ma 9 lat i gra w piłkę. Boiska to nasze orliki. Zawsze stoję przy liniach boiska, częściej bramkowych niż autowych. Przejrzałem właśnie kilkadziesiąt zdjęć i ogniskowa zawiera się zazwyczaj między 40 a 80. Sporadycznie nieco powyżej 100, a bardzo rzadko 20-40. Większość zdjęć zrobiłem kitowym Pentaxem 18-135. Zdjęcia i tak są późnej jeszcze kadrowane. O ile przy dobrym świetle jest ok, to w pochmurne dni jest słabo. W hali też est słabo. Zwiększenie ISO zawsze kończy się większym lub mniejszym ziarnem. Czas ustawiam na minimum 1/500, jednak w miarę możliwości jeszcze go skracam. W pięknym słońcu fajne foty wychodzą przy 1/1000, 1/1500. Puszka to K-3.
Zastanawiam się nad jakimś jasnym obiektywem. Chcę w ramach testów kupić 50 f1/1.7 (ten tani plastikowiec). Czy możecie polecić jakiś zoom który sprawdzi się moich ogniskowych, oczywiście jasny. (Wiem, że idealna była by Sigma 50-150 2.8, z myślą o przyszłości kiedy syn będzie grał na większych boiskach, ale jest nie do dostania).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach