Sid Gotama  Dołączył: 10.10.2013
Zastanawiałem się czy by nie wystawić na alledrogo k20 z przebiegiem 7 000 za właśnie ok. 800-900zł ale skoro za tyle można kupić k5 z kitem to cały mój "januszowy" biznes traci sens 8-)
Ja bym tą K5 brał, tak ryzyko jest... ile wcześniejszą puszką robiłeś rocznie zdjęć?
PS
Co to za kit, bo one są też w różnym stanie (wewnętrzne soczewki).

Rafał81  Dołączył: 21.06.2016
Kit zwykły dal 18-55 . W stanie ponoć bardzo dobrym. Ja aparatu jeszcze na oczy nie widziałem,znajomy oglądał i sprawdzał działanie. Już jestem zdecydowany. W przyszłym tygodniu powinien być u mnie to coś napiszę.
A zdjęć robię niestety nie dużo.3 lata kx 10 może 12k zdjęć.

Sid Gotama  Dołączył: 10.10.2013
Rafał81 napisał/a:
Kit zwykły dal 18-55 . W stanie ponoć bardzo dobrym. Ja aparatu jeszcze na oczy nie widziałem,znajomy oglądał i sprawdzał działanie. Już jestem zdecydowany. W przyszłym tygodniu powinien być u mnie to coś napiszę.
A zdjęć robię niestety nie dużo.3 lata kx 10 może 12k zdjęć.

To w teorii powinien Ci na 6 lat wystarczyć.
O kita się pytam, bo one się też sypią. Z zewnątrz jest ok. a w środku już gorzej. Z dostępnych używek bardzo często spotykana wada i nie opisywana na aukcjach. Na zdjęciach wychodzą nieostre rogi, brzegi a później jest tylko gorzej. W WR nigdy tego nie spotkałem.
Test fotelowy kita :mrgreen:
Włączamy lampę sufitową, siadamy w fotelu i patrzymy przez obiektyw.

badur  Dołączył: 21.11.2006
Rafał81, daj sobie spokój z K-5, mówię poważnie. To 80k zdjęć to pewnie nieustanna mikroregulacja AF, który w K-5 jest po prostu beznadziejny i potrafi wyleczyć z tego hobby na parę lat..

krzychu1979  Dołączył: 17.09.2011
badur napisał/a:
Rafał81, daj sobie spokój z K-5, mówię poważnie. To 80k zdjęć to pewnie nieustanna mikroregulacja AF, który w K-5 jest po prostu beznadziejny i potrafi wyleczyć z tego hobby na parę lat..

:shock: - Ty tak poważnie?

powalos  Dołączył: 20.04.2006
Moja K-5 z różnymi obiektywami trafiała praktycznie w punkt. Mikroregulację miałem ustawioną dla - chyba - dwóch obiektywów (jeden S drugi P). Jeżeli nie pstrykasz na lewo i prawo bez opamiętania (ja przez 4 lata wyzwoliłem migawkę ok. 4k razy) to jeszcze Tobie posłuży. To naprawdę dobry korpus z bardzo dobrą matrycą. Pzdr.

Robert  Dołączył: 19.11.2006
K-5 ma mikroregulację? Mam ją od dawna i trochę szkła, nie wiedziałem :mrgreen: .

Jutro albo w piątek będzie u mnie. Jak ma paść to padnie czy przy 80k czy 30k,na nowy brak funduszy więc tak czy siak ryzyko by było. Zresztą pierwsza lustrzanka jaką kupiłem był Canon 550D. Mały przebieg ładny wygląd pojechałem obejrzałem,wszystko ok niby.W domu już wieczorem w słabym oświetleniu okazało się że na zdjęciu poziomie linie. W serwisie okazało się że padnięta matryca. Na szczęście udało się odzyskać kasę. Okazało się że ktoś kręcił dużo filmów i mimo małego przebiegu matryca padła. Zakup używanego sprzętu to zawsze ryzyko.

Rafał81, pentaksami nie da się kręcić filmów ;-) :-D więc chociaż to ma dobra stronę. Pzdr.

Enzo  Dołączył: 20.12.2006
badur napisał/a:
nieustanna mikroregulacja AF, który w K-5 jest po prostu beznadziejny i potrafi wyleczyć z tego hobby na parę lat

K-5 trafia, ale potrafi się pomylić. Jak ktoś nie używa jasnych szkieł, nie kręci go mała GO to jest ok. Mnie jakiś czas temu ten aparat zaskoczył bardzo pozytywnie podczas fotografowania na ciemnej sali. Był suportem K-5II a to z jego karty wybrałem więcej zdjęć. Więc nie taki diabeł straszny.

Grzechotnik  Dołączył: 27.10.2008
Ja bym się zastanowił.
Za około 1000 można mieć korpus z przebiegiem 10 tys.

pszczołowaty  Dołączył: 07.12.2009
Robert napisał/a:
K-5 ma mikroregulację? Mam ją od dawna i trochę szkła, nie wiedziałem :mrgreen: .

Ma... ale pamiętaj, nic już nie będzie tak jak dawniej :mrgreen:

Robert  Dołączył: 19.11.2006
Dobrze rozumiem - moje zdjęcia po użyciu tej cudownej funkcji, będą jeszcze lepsze niż dotąd? Czy to jest możliwe? :->

pszczołowaty  Dołączył: 07.12.2009
Możliwe, że przestaniesz robić zdjęcia a zaczniesz robić testy ;)

RPM  Dołączył: 28.07.2010
Aparaty już niektóre zabytkowe ale daje co nieco pojęcia o temacie: https://www.olegkikin.com/shutterlife/

Apart przyszedł dzisiaj dopiero. Bo musiałem wyjechać. Apart w pełni sprawny,nie ma praktycznie śladów używania. Migawka cichutka,w porównaniu z kx to przepaść. Na razie dużo zdjęć nie robiłem, ale kolory wydają się bardziej naturalne niż w kx,być może kwestia ustawienia. Na razie wertuje instrukcje i uczę się go używać. Wieksze testy w weekend planuje. Oprócz aparatu dostałem dwie oryginalne baterie,pierścienie makro,filtr uv,obiektyw kit,chyba prawie nie używany oraz torbę na aparat firmy tamron. Jak na razie jestem mega zadowolony.

Rafał81 napisał/a:
Jak na razie jestem mega zadowolony.

I tak trzymaj. Teraz masz fajną kolorową pogodę na testy. Pzdr.

pipeman  Dołączył: 03.06.2010
Kupuj.. w tej cenie warto.
K20 też miał mieć do 60k, a licznik pokazuje 84k i działa dalej

rychu  Dołączył: 08.10.2006
Rafał81, działa jeszcze ? :evilsmile:
Pochwal się jak jest.

wariat133  Dołączył: 29.03.2012
Spr. to tylko 4k klapnięć i cena ok
http://www.ebay.pl/itm/MI...EkAAOSw1JVZ6dVB

Skocz do: