miro2778  Dołączył: 03.10.2017
[korpus] Porada w zakupie aparatu Cytuj
Witam

Zacznę od początku chciałbym wymienić aparat z racji tego że mam nowego członka rodziny ( ma niecały miesiąc) obecnie posiadam Olympusa E-520 z kitem. Miałem ochotę dokupić jakieś szkło do portretów typu ZD 14-54mm 2,8-3,5. jednak po doradach na forum Olympusa szkoda inwestować w ten aparat. Więc wybór padł żeby kupić coś innego. Budżet to tak do 2 tyś może być używka, nawet wolałbym coś lepszego a używanego. Bardzo spodobał mi się K-50. Tak jak wspomniałem potrzebuję czegoś do fotografowanie mojego synka jakaś portretów-ka ale też coś żeby wziąć na spacer i coś fajnego pstryknąć. Myślałem np o k-50+ 18-50 Może szukać czegoś z bezstekowców typu Olympus czy Sony? Dodam ze pomimo że posiadam ta e-520 to jakoś nie miałem zapału do robienia zdjęć. mam też Benq G1 i czasem wolę nim coś popstrykać czyli aparat raczej dla amatora który będzie się się uczył. Z góry dziękuje za wszystkie porady

jancewicz  Dołączył: 30.06.2014
Używany Pentax K5II + Pentax DA 35 2.4 (+ ewentualnie DA 50 1.8)

mrnobody1  Dołączył: 04.05.2016
Lepiej będzie jednak kupić KS 2, który jest w stosunku do k 50 unowocześniony i ma lepszy AF. Można za ok 2.000 kupic używkę (widziałem na giełdzie fb Pentaxa)

KasiaMagda  Dołączyła: 08.05.2016
Dla swoich domowych potrzeb amatorskich kupiłam nowy K-50 za niecałe 2000 (częściowo na raty), a do portretów obiektyw Pentax 50 f 1,8. ok. 500 zł. Z tego co pisali Koledzy znawcy, K-50 jest dobrym aparatem. Stałka jest jasnym obiektywem, co daje urozmaiconą głębię ostrości. Dla mnie super.

Zbynio  Dołączył: 07.05.2007
miro2778, zdecydowanie Ks-2. Jest mniejszy a przez to lżejszy, lepszy AF, łączność wi-fi (można podglądać i sterować aparatem ze smartfona), cichy,, ruchomy wyświetlacz dopełnia użyteczności. Jest nowocześniejszy od K-50.
Do niego, na początek, obiektyw np Pentax DA 35 2.4 i któryś z pentaxowych 50mm, nawet manualny, jako krótki obiektyw portretowy. Z czasem wykreujesz swoje potrzeby i dokupisz obiektywy. Może uda Ci się kupić, w ramach budżetu, korpus z obiektywem kitowym, czego życzę.

krzychu1979  Dołączył: 17.09.2011
Jeżeli nie masz dużego parcia na fotografię to idź w kierunku bezlusterkowców. Żona od kiedy używa Samsunga NX to lustrzanki już nie dotyka, a ja jestem pod wrażeniem jego mobilności, łatwości obsługi i jakości obiektywów (za marne pieniądze).
K-50 jest świetnym aparatem, w moim przez 3 lata nie pojawił się problem z solenoidem i mam nadzieję że nowemu właścicielowi też posłuży. Jednak myślę, że bezlusterkowce są dobrym rozwiązaniem dla ludzi którzy chcą wysokiej jakości zdjęć przy jak najmniejszym zaangażowaniu ;-)

Z k 50 jest kłopot tego rodzaju, że jak już mój przedmówca powiedział, ze może być problem z solenoidem.

piwko2  Dołączył: 02.04.2014
Sam miałem NX300. Ogólnie bardzo fajny sprzęt, ale miał jedną zasadniczą wadę. Brak wizjera. Przy robieniu wakacyjnych zdjęć, w pełnym słońcu, niestety kadrował się "na czuja".
Teraz mam K70 z 18-50 i załapałem się na promocję 50 1.8 za 1 zł i nie żałuję przesiadki. NX300 poszedł do ludzi.

skwara  Dołączył: 16.08.2007
piwko2, Sugerujesz że bezlustra są bee?

Ok czyli k-50 odpuszczę
coś takiego znalazłem czy ten obiektyw zda się do takich amatorskich fotografii czy muszę dokupić jakaś portretów-kę?

ewentualnie jeśli bezslusterkowiec to może coś takiego?

skwara napisał/a:
piwko2, Sugerujesz że bezlustra są bee?

Nie. Sugeruję, że brak wizjera jest bee :-D
Ale na pewno nie wszystkim to przeszkadza.
MI przeszkadzało.

ale akurat ten Olympus bezlusterkowiec ma wizjer

Tak, ten ma. Mój wpis odnosił się do Samsungów serii NX.

skwara  Dołączył: 16.08.2007
NX miały też wizjery.

Fakt, mój błąd. Wersje dwucyfrowe i jednocyfrowe miały wizjery.

krzychu1979  Dołączył: 17.09.2011
Podałem przykład NXa bo z nim mam do czynienia. Owszem, nie ma wizjera i dlatego wciąż mam lustrzankę. Jednak dla kogoś przyzwyczajonego do kompaktu i niechętnie zgłębiającego techniczne aspekty fotografii najprostszy bezlusterkowiec będzie dobry. Niekoniecznie Olek, ja osobiście celowałbym w Fuji choćby najprostszy. Wszyscy na siłę wciskają najlepszą możliwą lustrzanke a zdanie z pierwszego postu
miro2778 napisał/a:
Dodam ze pomimo że posiadam ta e-520 to jakoś nie miałem zapału do robienia zdjęć. mam też Benq G1 i czasem wolę nim coś popstrykać czyli aparat raczej dla amatora który będzie się się uczył

Sugeruje raczej, że autor wątku nie wykorzysta jej możliwości.
A może jeszcze raz rozważ odkupienie portretówki do posiadanej lustrzanki zamiast pakowanie kasy w nowy system.

Zbynio  Dołączył: 07.05.2007
miro2778 napisał/a:
Ok czyli k-50 odpuszczę
coś takiego znalazłem czy ten obiektyw zda się do takich amatorskich fotografii czy muszę dokupić jakaś portretów-kę?

Jak najbardziej fajny, uszczelniony zestaw. Świetny do potrzeb początkującego, które opisałeś. Na aledrogo widziałem ten sam zestaw taniej. Rozejrzyj się jeszcze.

kurcze ale wsadzić 800 zł w e-520 i mieć aparat na słabym jednak poziomie. Powiem ze napaliłem się na tego ks-2 teraz pytanie jaki do tego wziąć obiektyw powiedzmy że będę miał kita 18-55 coś do portretów do niego? może kupić body z jakimś innym obiektywem a kitowy odpuścić? np DAL 18-50 f/4-5.6 DC WR RE

da 50 f 1,8

a co z kitem brać czy zamiast niego coś innego od razu? wiem że jedno szkło nie zastąpi wszystkiego ale może to DAL 18-50 f/4-5.6 DC WR RE by się bardziej nadało?

Skocz do: