plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Musiałby mieć w dziobie duże cygaro, żeby skala się zgadzała. :mrgreen:
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Kuba Nowak napisał/a:

Ja w zasiadkę się nie bawię, a jeśli rzeczywiście nie potrzebujesz statywu do 600 mm na cropie, to tylko zazdroszczę :-B

Łapę mam stabilną, fakt, choć 600mm na cropie z ręki nie próbowałem. 500 jednak dawałem radę :-) (z podpórką odrzewo, ale zawsze...)
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
idzi napisał/a:
Color napisał/a:
est milion powodów, żeby zagrać w Lotto. Jednym z nich jest DA300 + TC :mrgreen:

TC już mam :-D ale wolałbym Tamrona 150-600 jak parę DA*300+TC1,4 nawet jeśli ta para generuje śliczne obrazki to teleobiektyw jest bardziej uniwersalny.

Kolega używał na Canonie 7D Mk II Tamrona 150-600 pierwszej generacji. Narzekał na jakość optyki w górnym zakresie zooma i AF. Nie mógł się nadziwić, że z mojego zestawu DA*300 z TC 1,4x wychodzą ostrzejsze zdjęcia. W końcu wymienił to na Canona 100-400 IS II. Mówi, że uzyskuje teraz lepsze efekty po wycropowaniu z 400 mm aniżeli przedtem z 600 mm. Nowy Tamron 150-600 jest ponoć lepszy, zwłaszcza pod względem AF.

Zapomnij, że w fotografii przyrodniczej będzie Ci często brakowało krótszych ogniskowych niż ta dostępna w stałce 300 mm z TC 1.4x. I to nawet na cropie. :mrgreen:

Kiedyś tu już wrzucałem: https://goo.gl/photos/3JYrHJa1xhc71zK76
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To zależy od podejścia. Kolega fotografuje ptaki z ukrycia i jego podstawowy obiektyw to Tamron 70-200.
 

kazio  Dołączył: 31 Paź 2011
Apas napisał/a:
do P podpiąć można wszystko, włacznie ze stanikiem sąsiadki


A działa wówczas potwierdzenie ostrości, bo coś nie mogę sobie przypomnieć? :lol:
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
plwk napisał/a:
To zależy od podejścia. Kolega fotografuje ptaki z ukrycia i jego podstawowy obiektyw to Tamron 70-200.

Z czatowni fotografowałem ptaki (głównie myszołowy) używając ogniskowej 200 mm. Ale kiedy jest się poza czatownią tak łatwo już nie jest. :-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ze stałej czatowni fotografował głównie Bieliki. Ma też pływającą na ptaki wodne.
 

zidam  Dołączył: 04 Wrz 2014
Ryszard napisał/a:
Teraz mamy nowe, w pełni elektroniczne sterowanie i osobiście obstawiam, że niezależni producenci wrócą niedługo po ten kawałeczek tortu, który teraz jest zupełnie niezagospodarowany.

Też tak myślałem, ale od premiery KAF4 minęło już trochę czasu i cisza jak makiem zasiał. Poza tym Sigma i Tamron mają teraz do nadrobienia braki w bagnecie E, Sony jest dla nich o wiele tłustszym kąskiem niż Pentax. A Sony jest chyba jeszcze bardziej dziurawy w kwestii systemowych szkieł niż nasz (w sumie nic dziwnego, bo bagnet powstał kilka lat temu) i z tego co wiem, własne szkła mają w kosmicznych cenach. Idealny target dla firm trzecich. Nie zapominajmy, że jest jeszcze bagnet Fujifilm X w kolejce, a rynek bezlusterkowców rozwija się jak królicze rodziny w Australii... Pewnie prędzej uzbieram pieniądze na DA 300 + TC 1.4x, niż doczekam się nowych szkieł Tamrona i Sigmy na nasz bagnet :-P Przynajmniej jest o czym marzyć ;-)
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
System fuja jest zamknięty, sigma czy tamron orki tam nie zrobią.
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
kazio napisał/a:
Apas napisał/a:
do P podpiąć można wszystko, włacznie ze stanikiem sąsiadki


A działa wówczas potwierdzenie ostrości, bo coś nie mogę sobie przypomnieć? :lol:

To zależy od rozmiaru.
Pewne jest, że stabilizacja dobrze stabilizuje :)
 

zidam  Dołączył: 04 Wrz 2014
fuen napisał/a:
System fuja jest zamknięty, sigma czy tamron orki tam nie zrobią.

Patrz, nie wiedziałem. No to o jeden system mniej w kolejce ;-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
zidam napisał/a:
Też tak myślałem, ale od premiery KAF4 minęło już trochę czasu i cisza jak makiem zasiał. Poza tym Sigma i Tamron mają teraz do nadrobienia braki w bagnecie E, Sony jest dla nich o wiele tłustszym kąskiem niż Pentax.
Za wiele to nie minęło, raptem jeden obiektyw mamy z elektroniczną przysłoną ;-) Sony może i lepiej rokuje ilościowo jako rynek zbytu, ale do Soniaczy APS Sigma już ma zacne stałeczki DN 19, 30 i 60 (?) milimetrów. A z FF jest taki problem, że trzeba wszystko zaprojektować od nowa, bo nie trzeba komplikować układu optycznego w celu ominięcia komory lustra. Gdyby Sigma miała szkła do Leiki, to przeróbka na FuFu Sony z "krótkim rejestrem" byłaby dość prosta (napisałem sobie, fachowiec :lol: ). Tymczasem przeskoczenie na Pentaksa z obecnych szkieł do Canona i Nikona jest technicznie prostsze.
A zatem moje przypuszczenia przeciwko Twoim :-P
;-) ;-) ;-)

[ Dodano: 2017-11-21, 16:46 ]
Kurde... starałem się krótko i treściwie, no i trzy razy musiałem edytować :oops:
 

zidam  Dołączył: 04 Wrz 2014
Ryszard napisał/a:
A zatem moje przypuszczenia przeciwko Twoim :-P

Nie tylko przypuszczenia, swego czasu czytałem trochę o systemie Sony. W przeciwieństwie do Fuji ;-) Nad szkłami do FF Sony już pracują, o szkłach do Pentaxa milczą.

Sigma ma w planach produkcję szkieł z mocowaniem Sony E
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Cyt.
Sytuacja już niedługo ma szansę się mocno zmienić, z produkcją szkieł do systemu Sony E planuje bowiem wystartować znana i ceniona w lustrzankowym świecie Sigma. - Naszym celem jest produkcja pełnoklatkowych szkieł do systemu Sony i stałe poszerzanie oferty w tym segmencie. Ale to wymaga czasu… Zazwyczaj cały proces powstawania obiektywu, od pierwszego szkicu do finalnego produktu, zajmuje dwa, a nawet trzy lata. Więc nawet jeśli rozpoczęlibyśmy pracę dzisiaj, obiektywy mogą ujrzeć światło dzienne dopiero za dwa lata. - mówił prezes firmy Kazuto Yamaki w wywiadzie przeprowadzonym przez serwis DPReview przy okazji targów CP+ 2017.

Jak dla mnie, to bez szału ;-)

[ Dodano: 2017-11-21, 17:07 ]
zidam napisał/a:
Nad szkłami do FF Sony już pracują, o szkłach do Pentaxa milczą.
A bo z tymi pierwszymi jest dużo roboty. Te drugie dopasują pilnikiem. Po cichu, w jakimś garażu. Przecież Pentax garażami stoi, nie od dziś wiadomo ;-)

[ Dodano: 2017-11-21, 17:09 ]
Dobra, fajnie się gada, ale nie chciałbym wyjść na kpiarza :roll:
 

zidam  Dołączył: 04 Wrz 2014
Ryszard, po angielsku można więcej znaleźć na ten temat, pierwsze obiektywy mają wypuścić już w 2018.

przykładowe źródło

No ale mniejsza z tym, czekam na takie informacje o naszym bagnecie :-P
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Pożyjemy, zobaczymy, o! :idea:
 

zidam  Dołączył: 04 Wrz 2014
Słusznie :-B
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
zidam napisał/a:
A Sony jest chyba jeszcze bardziej dziurawy w kwestii systemowych szkieł niż nasz

Chyba raczej nie, fotografuje w grupie w której jako jedyny mam Pentaxe. Jest też Sony m.in A99II. Porównałem koszty szkieł starając się wybrać niezależnych producentów gdyż systemowe szkła są drogie, droższe od naszych. Jest jednak wybór i : mega max zestaw T 70-200 w wersji najnowszej+ T 24-70+t 15-30+Sigma 30 1,4 +T 150-600+T 85 1,8+T 902,8 macro w wersji II to koszt ok 27384 PLN+ A99II=42284PLN
Wybierając zestaw pod K-1 to : P15-30mm+T 70-200(śrubokręt)+P 24-70mm+P150-450mm+P77mm 1,8 +P 31mm=37844PLN+K-1=47843
Do sony pod bagnet A jest tak samo dużo starych szkieł jak do naszego systemu. Nie widzę przewagi Pentaxy nad Sony z bagnetem A jeśli chodzi o dostęp do szklarni
 

zidam  Dołączył: 04 Wrz 2014
idzi - Pisałem o bezlusterkowcach z bagnetem E, a nie lustrzankach z bagnetem A. Umknął Ci ten szczegół ;-)
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
zidam napisał/a:

Nieczytany post
idzi - Pisałem o bezlusterkowcach z bagnetem E, a nie lustrzankach z bagnetem A. Umknął Ci ten szczegół ;-)

Umknął faktycznie-zwiodła mnie literka A na początku zdania :-D Przepraszam ,fakt bagnet E jest dość specyficzny choć nadrabia różnymi przejściówkami z A na E. No to się napracowałem niepotrzebnie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach