Ytr  Dołączył: 24 Wrz 2009
D-BG6 i zasilanie AA
Można używać też akumulatorów AA 1,2V czy tylko baterii alkalicznych 1,5V?
Na ile zdjęć wystarcza komplet baterii, ewentualnie eneloopów ?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Ytr napisał/a:
Można używać też akumulatorów AA 1,2V czy tylko baterii alkalicznych 1,5V?

Nie widziałem jeszcze żeby ktoś do gripa baterie alkaliczne wsadzał.
 
Ytr  Dołączył: 24 Wrz 2009
Dzięki, rozumiem że zasilanie aa akumulatorami ciała działa.
Zasilanie alkalicznymi wyobrażam sobie jak zasilanie flesza, ale
masz rację jeśli coś miałoby źle działać to raczej bateryjki. Kłapanie lustrem itp
:-B
A widziałeś żeby ktoś zasilał k-1 "eneloopami" ?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Ytr napisał/a:
A widziałeś żeby ktoś zasilał k-1 "eneloopami" ?

Nie zaglądałem w ich gripy, ale dlaczego w tym przypadku miałoby być inaczej? On jakiegoś "rzadszego" prądu potrzebuje?
 
Ytr  Dołączył: 24 Wrz 2009
Są Pentaxy z niezbadaną przypadłością, opisane w necie hasłem "flopping mirror", "kłapiące lustro" tudzież "dziwne zachowanie się aparatu" itp. Można znaleźć o tym na YT, FB czy choćby tu. Trafił mi się kiedyś taki, znajomemu też. Ś.P. Apollo nie był pomocny, oficjalnie sprzęt był cacy. Jeżeli takie coś się powtarza w K-r, k-5, k-5II, k-3 i nie wiadomo skąd się bierze, to można pomyśleć o k-1 nie?
Z doświadczenia i info w necie wynika, że ta usterka najczęściej się pojawia przy naładowanym do pełna akumulatorze. Inne informacje - w wadliwych k-r problem znika przy zasilaniu z paluszków. Stąd pomysł, że niektóre puszki mogą być wrażliwe na napięcie większe o 0,35V.
D-Li90 według opisu ma 7,2V. Naładowany do pełna pokazuje 7,55.
6 eneloopów szeregowo teoretycznie (nie wiem jak w gripie) ma 7,2V a 6 alkalicznych 9V.
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Problemem mogą być te "dobrze naładowane" eneloopy.
Znajomy nikoniarz również na nie psioczył, że coś mu tam nie bangla w nikusiu.
Wziąłem je do sprawdzenia na procesorowej i się okazało że dwie sztuki były zbyt mocno zjechane, jego ładowarka (zwykły badziew za 5zl) twierdziła że naładowane w rzeczywistości były raczej podładowane a te dwa wadliwe to ładowała w dwie minuty :mrgreen:
Odświeżyłem je i naładowałem u siebie i żadnych problemów nie było, oczywiście pojemność już nieco spadła ale to raczej normalne.
Ja zresztą też żadnych nie mam (ale z *ist, k50, lampy).
 
Ytr  Dołączył: 24 Wrz 2009
Te telepania lustrem to na pentaxowych aku były.
Nie znam się na ładowarkach, ale kupiłem kiedyś 4 eneloopy z ładowarką Sanyo w blistrze, komplet chyba 80- kosztował. Ładuje ze 20 godzin albo i więcej, a trzymają bardzo długo i po 7 latach jak nowe są.
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Jeżeli często używamy aku AA lub AAA to zdecydowanie polecam zakup ładowarki procesorowej a unikniemy naprawdę masy kłopotów a jak zaśpimy z ładowaniem to można awaryjnie naładować dużym prądem. Ja mam MH-C9000 i jest ok.
Z zalet:
Mozliwość ładowania prądem 100mA -2000mA (0,1A - 2A)
Zabezpieczenie termiczne ogniw
Możliwość odświeżenie ogniw
Informacja o wadliwym ogniwie
Test pojemności

20godzin :shock:
Ja spokojnie mogę ładować prądem C/1 i po godzinie używać, z lenistwa jednak ładuję C/2 i po dwoch godzinach mam full.

http://www.baterie.batteries.pl/faq.html
* ładowarki sterowane zegarowo - do niedawna praktycznie jedyny dostępny rodzaj ładowarek; po określonym czasie ładowania (przewidzianym przez producenta) po prostu odłączają prąd lub przełączają się w tryb ładowania podtrzymującego;
* ładowarki "procesorowe" - przebiegiem ładowania steruje tutaj procesor, odpowiednio dostosowujący prąd ładowania tak, aby ani nie przeładować, ani nie naładować tylko częściowo umieszczonych w ładowarce akumulatorków; procesor procesorowi nierówny, tak więc i poprawność wyników jego działania może się różnić w zależności od modelu ładowarki

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach