bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
RAW Challenge 502
Proszę o przyklejenie przez kolorowych.
===============================

Zasady zabawy są tu: http://my.pentax.org.pl/RC/
W tymże wątku proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://my.pentax.org.pl/RC/raw/rc502.dng (19.84 MB)

Wyniki obróbki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge3 <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 19.11.2017 r., do godziny 20:00 czasu urzędowego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Obydwa jpegi proszę zapakować razem w jedno archiwum.
Pliki proszę nazywać:
– rc502_nick.jpg – duży jpg (max. wielkość 7 MB),
– rc502_nick_900.jpg – mały jpg (900 px na dłuższym boku, max. wielkość 500 kB),
– rc502_nick.zip – załączone archiwum.
Maile proszę tytułować podobnie – rc502_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili. Zgłoszenia niespełniające tego wymogu nie będą przyjmowane.

Miłej zabawy.

-----------------------------
Bardzo proszę o rawy do obróbki. Można je wysyłać mailem na podany wyżej adres lub wrzucać przez ftp:
serwer: ftp.pentax.org.pl
juzernejm: RCuser
pasłord: wo2Gaish (ważna wielkość liter)
Proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki.
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji, a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Po kliknieciu na male zdjecie, otworzy sie ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjecia dostepne równiez pod adresem
http://my.pentax.org.pl/RC/rc502.html

Tak wyglada ten plik bez obróbki, czyli jpg wyciagniety z rawa.


Link do spakowanych wszystkich malych plików:
http://my.pentax.org.pl/RC/zip/rc502.zip

1. jakaranda


2. mh2012
RawTherapee + Zoner
w poszukiwaniu właściwego koloru wody i ... oka kaczki.


3. mr.ra66it


4. powalos
Tym razem ponownie pobawiłem się w DxO PhotoLab. Trial się kończy więc trzeba go wykorzystać.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ptak na wodzie - trudny temat. Zawsze mam z tym kłopot, jeśli coś takiego zrobię.

Najlepiej, moim zdaniem, wywołał mr.ra66it, choć kaczka troszkę za ciemna. U Jakarandy jaśniejsza, ale w 1:1 strasznie zmasakrowana obróbką.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
To był plik ode mnie. Uważam, ze ogólnie najlepiej poradził sobie mr.ra66it chociaż kaczor rzeczywiście powinien być jaśniejszy. Niestety przy zwiększaniu czystości pojawiały się artefakty, szczególnie na upierzeniu. U mnie też to widać w pewnym stopniu, na powiększeniu 100%. U jakarandy najbardziej, chociaż fotka "900" sprawia IHMO najlepsze wrażenie. Byłbym ciekaw czy na dużej odbitce byłoby to widoczne. Sądzę, że raczej nie. Praca mh2012 odbiega od pozostałych i nie udało się z tym okiem. Trzeba było trochę więcej "wyciągnąć" z cieni. Pzdr.
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Obejrzałam powiększenia wszystkich zdjęć i znów nie wiem jakimi operacjami tak zmasakrowałam zdjęcie. Żałuję, że tak późno zaczęłam wysyłać moje obróbki-niedoróbki. W powiększeniu najlepiej mz wygląda kaczor mr.ra66it'a. Chyba wyciąganie z cieni pogarsza jakość obrazka.
Coraz bardziej mi się ta zabawa podoba :-D
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Podejrzewam wyostrzanie.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jakaranda napisał/a:
Coraz bardziej mi się ta zabawa podoba :-D


Ale też coraz lepiej Tobie wychodzi obróbka. Sztuka polega na tym aby nie przekombinować.
Nie zawsze się to jednak udaje. Też, tak jak plwk uważam, że nie należy nadużywać wyostrzania oraz clarity. Trzeba też dobrze opanować wywoływarkę na której pracujemy, nieważne jaką. Na każdej można uzyskać w miarę zbliżone efekty. Pzdr.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dla zdjęć z K-5 IIs i K-1 zazwyczaj nie używam wyostrzania podczas obróbki a jedynie przy eksporcie.
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
plwk - mam k5 II, bez "s"; wyostrzać muszę. Przez jakiś czas miałam równolegle Ks 2 i zdjęcia były wyraźnie ostrzejsze. Brak filtra antyaliasowego a IS też działał lepiej i nie musiałam wyostrzać.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tu masz obce pliki, wyostrzanie powinnaś dostosowywać do tego co jest na obrazku.
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Pewnie już mi weszło w nawyk. W czasie obróbki wydają mi się mało ostre, a potem w konfrontacji z innymi widzę różnicę.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jakaranda, kroczek po kroczku i zaczniesz nas tu zaginać w obróbce. :-D Pzdr.
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Powalos - dzięki za miłe słowa :-D . Akurat mam takiego doła przy obróbce :-( , że chyba bakulika RAW-ami zasypię, żeby zobaczyć jak inni sobie poradzą.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach