Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Kabel EXTENSION CORD F5P
Witam
Jakiś czas temu dostałem w komplecie z innymi zakupami kabelek pisany jako EXTENSION CORD F5P(L) uznając że nie jest mi potrzebny chciałem go sprzedać, ceny okazały się dość wysokie co skłoniło mnie do sprawdzenia czy aby na pewno on mi się nie przyda :evilsmile:

Posiadam lampę AF540FGZ którą podpinam do K5II jak również AF-500 FTZ którą podpinam do *ist
Z lamp korzystam raczej w trybie automatycznym p-ttl lub ttl(*ist) i w sumie za wiele o nich nie wiem.
Chciałbym się dowiedzieć jak taki kabel wykorzystać?
Tak, w sieci coś można znaleźć ale niekoniecznie to czego szukam.

Czy mogę tym kablem podłączyć swoje lampy, czyli dwie różne?
Jeżeli odpowiedz brzmi nie, to to co poniżej można sobie darować.
Jeżeli tak, to co mi to da?
Pytanie może głupie ale zwykły kabel ma dwie żyły a ten nieco więcej.
Zastanawiam się jakie informacje z lampy master idą do slave?
Czy jeżeli master pracuje w A to slave też, co z pttl czy hss
Czy wszystkie lampy systemowe pentaxa mogą z tego korzystać?
By wyzwolić lampę tym kablem potrzebuję chyba kostki wpinanej w gorącą stopkę?
Czy mogę wyzwolić master błyskiem (z body).
Jak rozumiem można podłączyć tylko dwie lampy lub jedną lampę do body czy może są jakieś rozdzielacze?
Diy - czy można kupić wtyczki, gniazda by sobie samemu taki kabel wystrugać?
Proszę bez linków do zagranicznych stron 8-)

 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Tak pokrótce bo nie mam za bardzo czasu. Ten kabel przenosi pełny p-TTL tak jakby były podłączone na sanki ale oczywiście korpus wie o tym że lampa jest na kablu. Można łączyć wiele lamp (więcej niż dwie), jest do tego wiele akcesoriów, można mieć np. jedną lampę na sankach a resztę na kablach. Można łączyć wiele lamp ale jeśli lampa jest stara bez p-TTL to na cyfrowym korpusie będzie działać tak samo jakby była na sankach czyli praktycznie nie będzie działać. Do *ist-a podepniesz obie swoje lampy i będzie działał TTL. Nie jestem pewny ale po podłączeniu lamp kablami nie ma podziału lamp na master/slave. Wszystkie działają tak samo, gdzieś chyba czytałem że da się ustawiać proporcje podobnie jak na WL. HSS nie działa na kablu tak samo jak w WL. Samych wtyczek nie kupisz ale można kupić dość tanio zamienniki kabli z kostkami na sanki.
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
ZbyszekB
:-B
A czy inne lampy nie pentaxa ale dla pentaxa np.Metz czy Yong rownież mają takie gniazda?
 

MixerB  Dołączył: 16 Sty 2010
Tego typu gniazda widziałem tylko w lampach Pentaxa i wątpię by były dostępne w sprzedaży jako osobne elementy (widziałem tylko kabelki i różne przejściówki - wszystko jako całość. Możesz na takie popatrzeć np.: https://www.pentaxforums....ss-flash.html).
Starsze lampy Pentaxa miały kabelki "4P", których nie da się pomylić z F5P.
W Metzach są zupełnie inne gniazda/wtyki.

M.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Sid Gotama, gdy będę miał chwilę czasu to napiszę trochę więcej szczegółów na temat kabelków do lamp - prawdopodobnie tak koło soboty lub niedzieli.
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
System 5P podobnie jak starszy 4P był kompletnym systemem.
Na system składały się kabe, stopki jednostronne czyli z jednym gniazdem, stopki przelotowe, rozdzielacz, kable spiralne i proste długości 5 metrów, itp.
Jakiś czas temu pozbyłem się elementów systemu 5P, zostały mi trochę elementów systemu 4P czyli do LX.
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Może źle szukalem, ale na ebay nie wiele znalazlem, kabelki są ale ceny zabijają, kostkę znalazłem jedną więc chyba się nie pobawię :-( . Pozostaje jeszcze olx i jakaś okazyjna sprzedaż rzeczy ze strychu.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Zgodnie z tym co obiecałem podaję nieco więcej informacji na temat kabelków do błyskania.

Ogólne informacje są zawarte w dokumencie pdf który można ściągnąć ze strony Ricoha. :->

To co obecnie jest dostępne z kabelków i kostek można znaleźć na stronie: http://www.ricoh-imaging....ccessories.html

Co nieco informacji (choć bardzo biednie) można też znaleźć w instrukcji użytkownika do lampy.

Na TEJ stronie znajdziesz dwa PDFy, w tym drugim (suplement) też są opisane kabelki do lamp.

Możliwe że to jeszcze nie wszystko. ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach