bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
RAW Challenge 506
Proszę o przyklejenie przez kolorowych.
===============================

Zasady zabawy są tu: http://my.pentax.org.pl/RC/
W tymże wątku proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://my.pentax.org.pl/RC/raw/rc506.dng (17.7 MB)

Wyniki obróbki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge3 <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 17.12.2017 r., do godziny 20:00 czasu urzędowego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Obydwa jpegi proszę zapakować razem w jedno archiwum.
Pliki proszę nazywać:
– rc506_nick.jpg – duży jpg (max. wielkość 7 MB),
– rc506_nick_900.jpg – mały jpg (900 px na dłuższym boku, max. wielkość 500 kB),
– rc506_nick.zip – załączone archiwum.
Maile proszę tytułować podobnie – rc506_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili. Zgłoszenia niespełniające tego wymogu nie będą przyjmowane.

Miłej zabawy.

-----------------------------
Bardzo proszę o rawy do obróbki. Można je wysyłać mailem na podany wyżej adres lub wrzucać przez ftp:
serwer: ftp.pentax.org.pl
juzernejm: RCuser
pasłord: wo2Gaish (ważna wielkość liter)
Proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki.
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji, a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Publikacja będzie z opóźnieniem, tak więc spóźnialscy mają jeden dodatkowy dzień.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Po kliknieciu na male zdjecie, otworzy sie ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjecia dostepne równiez pod adresem
http://my.pentax.org.pl/RC/rc506.html

Tak wyglada ten plik bez obróbki, czyli jpg wyciagniety z rawa.


Link do spakowanych wszystkich malych plików:
http://my.pentax.org.pl/RC/zip/rc506.zip

1. jakaranda


2. martinis


3. mh2012
RT+Zoner
Kiedyś aktor Czechowicz badał zawartość cukru w cukrze. W tym przypadku zadałem sobie pytanie ile zieleni chciałbym zobaczyć w tej zieleni, ale tak, żeby niebo pozostało niebieskie.
I zdecydowałem, że zieleń powinna być zielona troszkę bardziej...


4. mr.ra66it


5. powalos


6. rafi
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Ja jakoś w grudniu się nie mogę przemóc do roboty.
Dla mnie chyba wersja powalosa jest najbliżej "prawdy", choć wersja rafi, też nie jest zła. U jakaranda niebo za mało błękitne, ale dół też ok.
W sumie teraz podejrzałem i nawet coś w tym zdjęciu dłubałem, czemu go nie wysłałem? Jest podobne, do jakarandy ale trawy z tyłu bardziej żółte i niebo ciut błękitne.
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Jak zwykle najlepiej ogląda się wersję powalosa. Natomiast w pełnym rozmiarze bardziej podoba mi się wersja rafi'ego , ponieważ na granicy lasu i nieba ma najmniejszą obwódkę. Mr ra66it też się dobrze ogląda, bo kolory są wyważone; nasycenie nieba i dołu jest podobne, natomiast obwódka na granicy lasu jest widoczna nawet na miniaturze.
Kolorystycznie podoba mi się dół z wersji martinisa, natomiast niebo wydaje mi się jak z innej bajki. Kolory u martinisa są jak w czasie bardzo suchego lata - realistyczne.
mh2012 - chyba trochę za dużo cukru w cukrze, tzn zielonego w zielonym. Kwitnące zboże nie jest już tak intensywnie zielone. To zwykle ja tak wyskakuję z obróbką, tym razem nie miałam czasu, bo korzystałam z okazji przedłużenia terminu.
To są spostrzeżenia laika, więc może nie mam racji albo patrzę nie na to trzeba :-/
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jakaranda, szczerze ? Zapomniałem o usunięciu tej "obwódki" czyli aberacji.. Dziękuję wszystkim za docenianie moich obróbek. Pzdr.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
U mnie też zwyciężył powalos, i to o kilka długości kłosa.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
powalos napisał/a:
Zapomniałem o usunięciu tej "obwódki" czyli aberacji.

Z aberacjami jest ten problem, że większych nie da się często skutecznie usunąć bez zastosowania obróbki lokalnej.
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Kytutr napisał/a:
U mnie też zwyciężył powalos, i to o kilka długości kłosa.

Można napisać, sięgając pamięcią do poprzednich edycji, że wręcz deklasuje powalos innych...
Założeniem i celem obróbki jest, aby uzyskać efekt lepszy niż RAW, i aby się zwyczajnie końcowy efekt podobał (najpierw obrabiającemu, potem innym). Powalosowi wychodzi to znakomicie! :-B
Ale... Ja często wybrałbym jednak swoje wersje po porównaniu. Nie, że mi się jego nie podobają - bo tak nie jest. To chyba kwestia podejścia. W tej edycji np. exif: 12 czerwca, godz. 14. Słońce niemal w zenicie i powinno wręcz razić w oczy, nawet kosztem utraty szczegółów w jasnych partiach. Dobór zieleni wg własnych odczuć - nie wiem jak faktycznie wyglądało. Generalnie, może nie do końca słusznie, staram się trzymać "naturalności" (wyjątki rzadko się pojawiają). Może źle podchodzę, ale chyba już się z takim moim podejściem do niektórych spraw nie przestawię. Osobną kwestią jest czy w ogóle bym tak jak powalos potrfił, gdybym nawet chciał (bo nie próbowałem i nie wiem co by ewentualnie trzeba zrobić).

plwk napisał/a:
Z aberacjami jest ten problem, że większych nie da się często skutecznie usunąć bez zastosowania obróbki lokalnej.

Ja jeszcze dodam, że przy usuwaniu CA dużo zależy też od używanego oprogramowania.

Jakaranda, - jak to zrobiłaś, że się w szukaniu "efektów"... zatrzymałaś ? ;-) Jakość techniczna IMHO bez zarzutów tym razem. W ogóle wersja podobna do mojej, więc jestem na tak :-) Zielenie może nawet lepiej dobrane, choć niebo/chmurki pozostawiają pewien niedosyt (kolorystyczny).
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
rafi - nie zatrzymałam się. Po prostu nie skończyłam. Nie miałam czasu i jak bakulik ogłosił opóźnienie i możliwość wysyłki po terminie, to szybko zrobiłam co się dało i może dlatego nie przesadziłam jak zwykle. :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach