Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Pentax ME Super D
Myślisz, że D to Digital? Otóż nie...

Nie dawno obchodziliśmy dzień majsterkowania. Uznałem wtedy, że pora coś zmajstrować. Coś co zacząłem jakiś czas wcześniej i utknęło.

Proces zaczął się od zabawki którą zrobiłem dla swoich dzieci już dawno temu. Usłyszałem kilka głosów, że to fajne jest i żeby zrobić więcej. Ba, nawet żeby sprzedawać. No cóż, musiał bym dopracować produkt, ale może, kiedyś...
W końcu stwierdziłem, że pomysł trzeba rozwinąć i zrobić coś ciut ambitniejszego.

Po długim procesie tentegowania w głowie.

I nie tylko.

Powstawał powoli.

W wersji cyfrowej, tzn. elektronicznej, tzn. w postaci pliku na komputerze.

Trzeba było jeszcze go przystosować do materializacji.

I opracować pliki produkcyjne.


I dzisiaj przyszedł dzień, kiedy było trochę wolnego czasu i trochę materiału pod ręką. Niestety tylko w jednej grubości a projekt zakładał kilka elementów z cieńszego i trzeba było improwizować i dopasowywać. Nie obyło się bez pomyłek. Odpuściłem też na razie nie dokończone jeszcze grawery.

I tak oto powstał prototyp Pentaxa ME Super w wersji D.
D jak drewniany o-)






Klej jeszcze nie wysechł, krawędzie nie są oszlifowane, nie mam jeszcze elementów mocowania paska i wspomnianych wyżej grawerów.
Ale mając go wreszcie fizycznie w ręce nie mogłem się powstrzymać i pokazuję w jedynym słusznym do tego celu miejscu o-)
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
Super!!! :-D
To jaką matrycę tam wsadzasz?
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
ale świetne
Generic, a nie chciałbyś sprzedać samego planu? do wycinania?
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Szacun!

Ricoh sie "wysilil" i zmajstrował okolicznosciowa zaślepkę na sanki, nie stać ich nawet na cos takiego ;P
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Generic, super Lego w wersji 3D. Może sprzedaj to jakiejś wytwórni puzzli 3D. Jestem pełen podziwu i szacunku dla Twojego "chciejstwa".
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Generic, wygląda to przecudnie. Jak tylko będzie taka opcja, to zapisuję się na egzemplarz. Umiem docenić wkład pracy własnej, ale mam nadzieję, że będzie mnie stać. Gratulacje :-D
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Wspaniale! Można wrzucić info do news-ów, że Pentax is not dead i nareszcie ukazał się nowy korpus na rynku :-)
Generic, gratuluję świetnej pracy.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Oh jakie poruszenie o-) Dziękuję za miłe słowa.
Rivelv, kiedyś może udostępnię...
powalos, nie wiem czy to takie proste i czy ktokolwiek by był zainteresowany takim czymś. Chyba nie, mała rozpoznawalność produktu, małe grono odbiorców dla jakiejś grubszej firmy i produkcji.
Iza, no to jesteś pierwsza w kolejce jakby co o-)

W sumie jak by byli jacyś chętni to może faktycznie to dopracuję i małą serię kolekcjonerską wyprodukuję... Jeszcze mam MX'a którego bym mógł zwymiarować i rozrysować o-P Ale to robota od nowa, akurat MES był pod ręką jak zacząłem.

Największym wyzwaniem było wypracowanie kompromisów pomiędzy założeniem prostej obróbki dwuwymiarowej a bardziej złożonymi kształtami.
Bo jak by to frezować a nie ciąć laserem to ojejku jejku ale by było.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
No to lista !!!
1. Iza
2. powalos
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Generic napisał/a:
Chyba nie, mała rozpoznawalność produktu, małe grono odbiorców dla jakiejś grubszej firmy i produkcji.

Oj tam, oj tam. Ostatnio składałem z wnukiem jakiś model samolotu zrobiony podobnie. Nawet mocowania boków kadłuba były podobne. Przecież mogliby to sprzedawać jako "model aparatu fotograficznego", bez określania marki. No, najwyżej w instrukcji można by wspomnieć na czym jest wzorowany.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Pamiętajcie, że giełdy już nie ma o-)

I nawet nie wiem jaka mogła by być sensowna cena...
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Koniecznie zrób drewniany grip :evilsmile: wówczas będzie totalny odlot i nawiązanie do dobrej pentaksowej tradycji.

Jak to nie ma giełdy? Od kiedy? Znów mi o czymś nie powiedzieli w dziale moderatorskim ;-)

 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Generic, chylę czoła! Doskonała robota!
 

Smoczysko  Dołączył: 23 Kwi 2008
Super jest ten ME Super :) Gratulacje, kawał świetnej roboty.
Rozumiem, że filmy do wyboru, w zależności od oczekiwanych efektów? Jesionowe, bukowe, dębowe... ;) przy miększym drewnie będą lepsze przejścia tonalne :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach