powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jakaranda, te analogowe aparaty - wbrew pozorom - nie psują się tak często. Zwłaszcza te całkowicie manualne. Ja chciałbym w J.A.4 używać analogowego *ist, choć trochę niedomaga (ale można z tym żyć). Muszę mu tylko usprawnić klapkę zamykającą baterię bo to nawaliło. Jeżeli nie, to mam kilka innych do wyboru zarówno z AF jak i MF. Zawsze można poprosić też o zmianę korpusu. Jakby co to służę też uniwersalnym koreksem o niedużej pojemności (stary Paterson), który mam na zbyciu i chętnie oddam w "dobre" ręce a nie na handel. ;-) Tak więc "do dzieła" !!!
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Barmiska, powalos - w tym roku z pewnością na JA się nie deklaruję, ponieważ nawet nie zaczęłam. Nawet nie mam aparatu.
powalos - bardzo dziękuję za propozycję ale do koreksu mogę mieć dostęp w każdej chwili. Zastanawiam się nad aparatem. Zaproponowano mi Liubitiela ale nie spodobał mi się z wyglądu i jest na jakieś duże klisze. Nie mam rozeznania i dopiero zdobywam pierwsze wiadomości. Wiem, że chcę aparat ze światłomierzem, AF nie jest potrzebny. I chcę taki, żeby pasowały do niego obiektywy, które posiadam, tzn z bagnetem K.
Na razie muszę choć trochę przyswoić sobie podstawowe wiadomości. Jak kupię aparat i już cokolwiek zrobię, to na pewno się pochwalę. :-)
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
powalos napisał/a:
Chciałoby się napisać: mało nas do pieczenia chleba. Czyżby coraz mniej braci miało ochotę bawić w fotografię na "filmach" ?


Nieeee... zapisy dopiero ruszyły. Rok temu też szło niemrawo, a później było nas całkiem sporo ;-)

Ja osobiście czekam, aż zapisze się SlicaR, wszak już oficjalnie zapowiedział, że się zapisze :evilsmile:
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jakaranda, odpuść sobie ten produkt z "bratniego" kraju. Chyba, ze chcesz bawić się w tzw. łomografię.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Jakaranda, Liubitel to doskonałe lekarstwo na wyleczenie się ze średniego formatu.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jakaranda napisał/a:
Wiem, że chcę aparat ze światłomierzem, AF nie jest potrzebny.

Szukaj P30, lekkie, tanie i przyjemne.
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
powalos, rychu - nie skorzystałam z propozycji - aparat mi się nie podobał. Ponadto, jak pisałam, chcę aparat do posiadanych obiektywów.
"Łomografia" - fajne :lol:
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jakaranda, zrób tez tak jak radzi plwk. Chociaż ja polecałbym bardziej wersję 30n lub 30t. A może P50 ?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Polecałem hasłowo, bez literki na końcu nie miałem nigdy w rękach. Też lepiej n lub t a najlepiej P50, ale tego najtrudniej spotkać.
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Jest też cała gama całkiem dobrych i tanich Ricohów, Cosin, Chinonów z bagnetem K.
Właśnie zastanawiam się nad Ricohem KR-10X. Trochę kopie, ale jeszcze nie wiem czym. Jeśli pierwszą lamelką lub/i zamykanym lustrem to problem, jeśli otwieranym lustrem i drugą lamelką to drgnięcie jest poza czasem otwarcia migawki. Właśnie testuję.

 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
Tak naprawdę to zdjęcia można robić byle czym, pod warunkiem wszakże, że jest to jakiś korpus. ;-) Aby uznać, że uzyskany efekt finalny to "dobre zdjęcie" potrzeba czegoś więcej :-P
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Penteusz, Aparat, wiadomo to narządzie. Ma pomagać, a nie wkurzać np. poruszonymi zdjęciami. Minolta SRT nie kopie, ale jest wielka i ciężka. A właśnie, jeszcze mam drugą X-300 mniejszą, lżejszą i nie kopie :lol: Dla mnie to ma znaczenie, bo większość zdjęć ,jak się okazało, powstaje po niewłaściwej stronie granicy ryzyka poruszenia.

 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
JacekK, jak Cię aparat kopie, to mu oddaj. Też kopniakiem :-D
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
rychu napisał/a:
Liubitel to doskonałe lekarstwo na wyleczenie się ze średniego formatu.


Poza tym średni format nie jest chyba dozwolony w J.A.
Ale rzeczywiście jak pisali przedpiscy, aparatów z jedynie słusznym bagnetem jest moc i w cenach "umiarkowanych". Spokojnie można podjąć wyzwanie :mrgreen: .
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Penteusz, Szkoda, on taki ładny, "japoncki". :-D
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
JacekK, w takim razie musisz wybierać między urodą a podłym charakterem. Ten wybór zawsze jest trudny, niestety.. :roll:
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Ktoś się na średniaka pisze żeby odpalić taki wątek?
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
karmazyniello, straszysz? :-P
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Uważaj co piszesz :)
Ze względu na mój chroniczny brak czasu i trochę strachu ;), to zrobienie 10 zdjęć jest łatwiejsze niż 36 :D
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
1. jorge.martinez | Pentax MX | Pentax FA 43/1.9 Ltd. | Kodak TRI*X | Kodak Xtol
2. Fenol | Pentaz Z-1p | Tamron AF 90/2.8 Macro | Adox CMS 20 II | Adotech III
3. pokorak l <zdecyduję do 01.01.18> ale albo MZ-6 albo Leicaflex l jak wyżej: Summicron 50/2 lub FA43 lub Yashinon 50/1.2 l TRI-X 400 l wywoływacz: mam resztki Ilfosolu ale może kupię XTOL, zdecyduję do 01.01.18
4. kojut | Pentax ME Super | SMC-M 50/1.7 | Rollei RPX 400 | HC-110
5. powalos l *ist (?) l SMC F 50/1.7 l Kodak TMax 400 l HC-110 1:63
6. Karmazyniello | Nikon F3 | Nikkor 50/1.4 AiS | Ilford Delta 400 | Kodak D76
7. irek83 | Pentax MZ-3 | Pentax FA 43/1.9 Ltd. | Kodak TMax 400 | Kodak Professional TMax
8. Generic | Pentax MX | Pentax M 50/1.7 | Fomapan 100 | R09

Żona mi kazała...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach