Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
O dziwno licznik dzisiaj wybił 36 klatek. Ale tylko ostatnie 11 było zgodnych z zamiarem i w dodatku widziałem po nich, że nie mam pojęcia co ze sobą zrobię przez kolejne 11 miesięcy. I jeszcze pewnie będą nieostre... Fotodół.
 

Krzysiek K.  Dołączył: 11 Paź 2006
Tada! Skończyłem rolkę rzutem na taśmę, a liczyłem, że spokojnie zrobię dwie :-)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Moja rolka też już czeka na wywojkę. :-)
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
U mnie druga prawie skończona ;)
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Ja też się pochwalę: już od tygodnia mam gotową odbitkę :-P
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Gdybym nie był organizatorem, to bym odpuścił :-) Zrobiłem cały film w 2 ostatnie dni. Masakra.
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
jorge.martinez napisał/a:
Zrobiłem cały film w 2 ostatnie dni. Masakra.


Jaka masakra? Ja jeszcze nie wiem czym robić i na czym. Jak to było? Osiołkowi w żłoby dano .....
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Ja też skończyłem film. Mam przed sobą nowe wyzwanie - utrzymać 1/2s przy ogniskowej 90mm ;-) ciekawe czy choć jeden mały sukces będzie ;-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Mirek, co masz na myśli?
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
jorge.martinez napisał/a:
Mirek, co masz na myśli?


Nie wybrałem jeszcze aparatu, obiektywu i filmu. Zrobiłem trzy różne filmy w dwóch różnych aparatach i dwoma różnymi obiektywami. I teraz myślę, myślę, myślę ......,
który z nich będzie J.A. :mrgreen:
 

Rrrodrigo  Dołączył: 07 Lis 2006
W styczniu zrobiłem 2 filmy i 12 klatek z trzeciego, teraz muszę go szybko dokończyć żeby załadować pierwszą lutową rolkę. Wołanie i skanowanie mam już za sobą, pozostaje coś wybrać. Tegoroczny zestaw wygląda tak:
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Już nie pamiętam kiedy ostatnio tak źle mi się nawijało klisze o Krokusa o-\ z 10 minut się mordowałem.
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
W krokusach szpule bardzo nie lubią filmów wyjętych wprost z aparatów w których następuje nawijanie filmu na "lewą stronę". Może to taki plastik, czy profil rowków. W innych problemu nie ma. Jest trudniej ale nic się nie blokuje. Jedyny sposób to poczekać z dobę żeby naprężenie filmu w kasecie przywróciło "łatwiejsze" dla koreksu skręcenie.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Leżał dobę lub dwie. Szpule suche, bo koreks dawno w użyciu nie był. Nie wiem... Może Fomapan dużo sztywniejszy od Trix'a którego ostatnimi czasy używałem? Tak czy inaczej, jakoś weszło i dzisiaj pewnie się wymoczy i w weekend przeskanuje i zobaczymy jak wygląda Fomapan100@400 w R09
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Generic, już kilka razy o tym pisałem. Przed wsuwaniem filmu warto "przejechać" zaostrzonym ołówkiem rowki spiral. Pomaga bardzo skutecznie. Sposób o którym powiedział mi w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku jeden ze znanych poznańskich artystów foto, pan Maksymilian Myszkowski. Mój używany od czterdziestu lat Krokus już raczej tego nie wymaga, ale od czau do czasu i tak stosuję tę metodę. Pzdr.
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Grafit ma właściwości zmniejszające tarcie.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
To prawda. Parę razy smarowałem tak rolki w kasetach magnetofonowych :lol:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
JacekK napisał/a:
Grafit ma właściwości zmniejszające tarcie.
rzeczywiście, w Czarnobylu nie było oporu przy wyciąganiu prętów ;-)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
No to się pochwalę. A co mi tam. Wysłałem już fotkę styczniową. :lol:
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Tylko nie użyjcie smaru grafitowego :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach