wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
jorge.martinez napisał/a:
Zapraszam do wzięcia udziału w trzeciej edycji zabawy Jeden Aparat
To która to w końcu edycja ? ;-)

[ Dodano: 2017-12-29, 12:40 ]
waham się
 

Rrrodrigo  Dołączył: 07 Lis 2006
karmazyniello napisał/a:
Ktoś się na średniaka pisze żeby odpalić taki wątek?

Ja bym się pisał, ale nie mogę znaleźć stosownego wątku.
Dlatego póki co ...
1. jorge.martinez | Pentax MX | Pentax FA 43/1.9 Ltd. | Kodak TRI*X | Kodak Xtol
2. Fenol | Pentaz Z-1p | Tamron AF 90/2.8 Macro | Adox CMS 20 II | Adotech III
3. pokorak l <zdecyduję do 01.01.18> ale albo MZ-6 albo Leicaflex l jak wyżej: Summicron 50/2 lub FA43 lub Yashinon 50/1.2 l TRI-X 400 l wywoływacz: mam resztki Ilfosolu ale może kupię XTOL, zdecyduję do 01.01.18
4. kojut | Pentax ME Super | SMC-M 50/1.7 | Rollei RPX 400 | HC-110
5. powalos l *ist (?) l SMC F 50/1.7 l Kodak TMax 400 l HC-110 1:63
6. Karmazyniello | Nikon F3 | Nikkor 50/1.4 AiS | Ilford Delta 400 | Kodak D76
7. irek83 | Pentax MZ-3 | Pentax FA 43/1.9 Ltd. | Kodak TMax 400 | Kodak Professional TMax
8. Generic | Pentax MX | Pentax M 50/1.7 | Fomapan 100 | R09
9. Rrrodrigo | Voigtländer Bessa R3M | Voigtländer Nokton 40/1.4 | Ilford HP5+ | HC-110
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Rrrodrigo, Stresujesz mnie, to robi wrażenie :-D ale... używając przenośni... na mojej wsi i tak nie ma takiej drogi na której Ferrari mógłby jechać na innym biegu niż pierwszy i wsteczny. :lol: więc się odstresowałem


Tak więc będzie... pozostanę przy starym obiektywie, ale zmienię puszkę na szybszą z automatyką czasu i taki dziwny filmek do tego.

1. jorge.martinez | Pentax MX | Pentax FA 43/1.9 Ltd. | Kodak TRI*X | Kodak Xtol
2. Fenol | Pentaz Z-1p | Tamron AF 90/2.8 Macro | Adox CMS 20 II | Adotech III
3. pokorak l <zdecyduję do 01.01.18> ale albo MZ-6 albo Leicaflex l jak wyżej: Summicron 50/2 lub FA43 lub Yashinon 50/1.2 l TRI-X 400 l wywoływacz: mam resztki Ilfosolu ale może kupię XTOL, zdecyduję do 01.01.18
4. kojut | Pentax ME Super | SMC-M 50/1.7 | Rollei RPX 400 | HC-110
5. powalos l *ist (?) l SMC F 50/1.7 l Kodak TMax 400 l HC-110 1:63
6. Karmazyniello | Nikon F3 | Nikkor 50/1.4 AiS | Ilford Delta 400 | Kodak D76
7. irek83 | Pentax MZ-3 | Pentax FA 43/1.9 Ltd. | Kodak TMax 400 | Kodak Professional TMax
8. Generic | Pentax MX | Pentax M 50/1.7 | Fomapan 100 | R09
9. Rrrodrigo | Voigtländer Bessa R3M | Voigtländer Nokton 40/1.4 | Ilford HP5+ | HC-110
10. JacekK | Minolta X-300 | MD Rokkor 45/2| Rollei Superpan 200 | R09
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Niby ME super jest, ale jeszcze przemyślę sprawę.

Ale z innej beczki, jako oglądacz śledzę Wasze "zmagania", jedyna rzecz która mi przeszkadza w śledzeniu publikacji nowych miesięcy to brak zdjęcia w nowy poście z opisem danego miesiąca.
Taką maiłbym uwagę by wraz z publikacją rozprawki wstawić zdjęcie z danego miesiąca.
Nie było by potrzeby cofania się do pierwszego postu.
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
dybon :-B
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
dybon napisał/a:
jedyna rzecz która mi przeszkadza w śledzeniu publikacji nowych miesięcy to brak zdjęcia w nowy poście z opisem danego miesiąca

Też mi to przeszkadza.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Jestem przeciw. Nie tylko dlatego że mi się nie chce tworzyć nowej formuły w Excelu ale też dlatego że moim zdaniem kolejne zdjęcia powinny być oglądane w odniesieniu do całości. Może ktoś z uczestników się wypowie :)
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Też tak uważam jak Ty. Tekst jest w bloku i jeszcze powtórzony. Dobre jest to, że zdjęcia i teksty są w jakimś kontekście do siebie. Jak dla mnie to dobrze jest. Nie trzeba nic zmieniać.
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
To że zdjęcia są jedno za drugim dla mnie jest bardzo OK. Czasem oglądając nowe, zwracam uwagę na jakieś starsze, które wcześniej mi umkło lub już o nim zapomniałem.
Ale nie wiem czy nie chodzi o to, by do opisów w postach dodać dodatkowo zdjęcia - czyli żeby i opisy i zdjęcia były powtórzone (w tej chwili są dublowane tylko opisy).
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mirek napisał/a:
Ale nie wiem czy nie chodzi o to, by do opisów w postach dodać dodatkowo zdjęcia - czyli żeby i opisy i zdjęcia były powtórzone (w tej chwili są dublowane tylko opisy).

Dokładnie o to mi chodzi.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Mirek, tak byłoby najlepiej. Tylko nie wiem czy to nie doda pracy Jorgenowi. I tak należą mu się podziękowania za to co robi przez te kilka lat. Pzdr.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
1. jorge.martinez | Pentax MX | Pentax FA 43/1.9 Ltd. | Kodak TRI*X | Kodak Xtol
2. Fenol | Pentaz Z-1p | Tamron AF 90/2.8 Macro | Adox CMS 20 II | Adotech III
3. pokorak l <zdecyduję do 01.01.18> ale albo MZ-6 albo Leicaflex l jak wyżej: Summicron 50/2 lub FA43 lub Yashinon 50/1.2 l TRI-X 400 l wywoływacz: mam resztki Ilfosolu ale może kupię XTOL, zdecyduję do 01.01.18
4. kojut | Pentax ME Super | SMC-M 50/1.7 | Rollei RPX 400 | HC-110
5. powalos l Pentax SuperA l Macro-Elamarit-R 60/2.8 l Kodak TMax 400 l HC-110 1:63
6. Karmazyniello | Nikon F3 | Nikkor 50/1.4 AiS | Ilford Delta 400 | Kodak D76
7. irek83 | Pentax MZ-3 | Pentax FA 43/1.9 Ltd. | Kodak TMax 400 | Kodak Professional TMax
8. Generic | Pentax MX | Pentax M 50/1.7 | Fomapan 100 | R09
9. Rrrodrigo | Voigtländer Bessa R3M | Voigtländer Nokton 40/1.4 | Ilford HP5+ | HC-110
10. JacekK | Minolta X-300 | MD Rokkor 45/2| Rollei Superpan 200 | R09

Zmieniłem swój wpis i tak chyba pozostanie. Miałem obawy czy *ist wytrzyma trudy zabawy. Szczególnie po wpisach plwk o tym,że *ist ma kłopoty z uciągnięciem dłuższych klisz a moje są nawijane z dużej szpuli i mają ok. 40 klatek. Dodatkowo w czasie świątecznych porządków "znalazłem" obiektyw o którym trochę zapomniałem i który nigdy nie był używany (przeze mnie). Ten obiektyw to kawałek klocka i z korpusem swoje waży. :-) A chciałem mieć mały i lekki zestaw ;-) . Do Siego Roku wszystkim.

P.S.
A miałem nawet pomysł aby używać Laice III z 1936 r. Tylko fotografowanie nią jest raczej "powolniakowe" a tu trzeba czasem szybko reagować.

 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
plwk napisał/a:
Mirek napisał/a:
Ale nie wiem czy nie chodzi o to, by do opisów w postach dodać dodatkowo zdjęcia - czyli żeby i opisy i zdjęcia były powtórzone (w tej chwili są dublowane tylko opisy).

Dokładnie o to mi chodzi.

Podpisuje się pod tym. Tak to muszę czytać opis, już mnie ciągnie do komentarzy ale muszę jeszcze wrócić na pierwszą stronę zobaczyć zdjęcie.
Fajnie jak by było i na początku, żeby oglądać wszystkie naraz i w poscie z publikacją.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Ja też jestem za tym.
 

Rrrodrigo  Dołączył: 07 Lis 2006
Mirek napisał/a:
... chodzi o to, by do opisów w postach dodać dodatkowo zdjęcia - czyli żeby i opisy i zdjęcia były powtórzone (w tej chwili są dublowane tylko opisy).


Zgadzam się z przedmówcą
 

Krzysiek K.  Dołączył: 11 Paź 2006
Koledzy i Koleżanki :-)
Od czasu do czasu bawię się trochę analogiem i chętnie może wezmę też udział w tej zabawie - może mnie to zdopinguje do bardziej systematycznego fotografowania "starodawną" metodą. Zastanawiam się nad wyborem filmu, bo mam jeszcze jakiś zapas Rodinalu - który z filmów w nim będzie lepszy Fomapan 100 czy Ilford PAN 100? Jak widzę ceny tych dwóch są raczej zbliżone.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Krzysiek K., nie ma czegoś takiego jak lepszy/ gorszy film. Wszystko zależy od osobistych preferencji. Ludzie cuda robią na Fomapanie, a gnioty na Trix -ie.
Przerobiłem Pan-a i mi nie podszedł. Z Fomą 100 startowałem w zeszłym roku w JA. Czasami potrafił zaskoczyć na plus, ale już go nie kupię.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
U mnie już w aparacie siedzi ADOX CMS 20 II i podpięty jest Tamron 90 makro, a to oznacza, że zakończyłem ostatnią rolkę JA3.0 i wkroczyłem na nowy poziom absurdu fotograficznego, czyli rok z ISO 20 ;-)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Też zakończyłem grudniową rolkę JA3. Czas zabrać się do roboty nad styczniową w JA4 :-)
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Korzystając z jakiegoś filmu/wywoływacza wiele się nauczyłem właśnie dzięki długiej pracy na nim. W moim przypadku to ponad 750 - 800 zdjęć na jednym materiale. Nie da się tego uczynić na jednej czy nawet kilku rolkach. Właśnie dlatego wybrałem sobie specyficzny i znacząco inny materiał na JA40 i ciekawy jestem tego co da się osiągnąć w szerszej skali i różnorodnej tematyce i warunkach.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach