powalos  Dołączył: 20.04.2006
Jakaranda napisał/a:
będę liczyła na Waszą wyrozumiałość, bo jestem genetyczną blondynką ;-)

Eee.. tam. Dasz radę. wywołujesz RAW-y z "cyfranki" to i z filmami sobie poradzisz. Przy RAW-ach to mały pryszcz. :-D :-P Pzdr.

pawgra  Dołączył: 29.05.2008
skaarj napisał/a:
pawgra Ty "miły pan", poważnie? Świat się kończy :D

No sam jestem w szoku... ale widocznie tak mnie otoczenie odbiera ;-) burak wychodzi ze mnie dopiero po pierwszym jabolu

Apas  Dołączył: 26.01.2007
Mam kilka puszek z serii MZ i sa naprawdę świetne tylko... w każdej padła mi ta cholerna zębatka, czasem bardzo szybko, czasem po kilkuletnim użytkowaniu. Rzecz naprawialna i warta naprawienia, ale tu gdzie mieszkam to albo trzeba słać do Londynu (drogo) albo do Polski (masa zachodu), wiec puszki leżą w szafce czekajac, aż sie nad nimi zlituję. SFX miałem, bardzo fajny i do tego ma wbudowaną funkcję Boshabora (ożywia zmarłych dźwiękiem migawki o ile procesy rozkładu nie zaszły zbyt daleko :-D ). PZ-1 nie miałem na własność, tylko pożyczony, ale kiedyś bardzo chciałem mieć i zapewne kiedyś będę miał. Rzeczywiście trochę trzeba się przyzwyczaić do obsługi, ale potem to świetna puszka, obiektywnie chyba najlepsza z proponowanych.
Generalnie z doświadczenia polecam wybrać sprzęt w najlepszym stanie techicznym (na ile da się to ocenić, oczywiście) a jeśli wybór padnie na MZ - to od razu przygotować się na akcję zębatka.

manfred  Dołączył: 31.01.2009
Potwierdzam, MZ-tki są świetne, jeśli trafimy na dobry egzemplarz (w moim słabo działał silnik AF).
Poza tym to malutkie, dobrze wyposażone aparaty. O dziwo, fajnie się to trzyma w dłoni. Szkoda, że trafiłem na padnięty (drugiego wtedy sprzedałem).
Obecnie korzystam z Z-1, jest świetny, ale duży, czuć go w torbie.
Bardzo dobrze wspominam SFXn, ale dźwięk migawki przyciągał tyle spojrzeń, że momentami się nie dało. Za to był nie do zdarcia, miał podświetlany ekran, świetny wizjer (duży), super się na nim ostrzyło w manualu.

irek83  Dołączył: 10.10.2014
Gdzieś na pentaxforums czytałem że MZ-3 wpuszczane były z metalową zębatką bo wychodziły w zestawie z FA 43. Ile w tym prawdy to nie wiadomo, przekonam się, mam go dopiero dwa lata. W każdym razie super puszka i bardzo polecam mimo małych braków.

smigacz74  Dołączył: 03.10.2017
Jakaranda napisał/a:
To ja się pochwalę, że od dwóch dni też mam swojego analoga - Z 20 i kompletnie nie mam czasu pobawić się niwą zabawką. Śliczny, ładnie utrzymany, dobrze się go trzyma, wszystko chodzi i za kilka dni będę pewnie zawracać głowę różnymi pytaniami. I będę liczyła na Waszą wyrozumiałość, bo jestem genetyczną blondynką

Jak Twoja niwa zabawka? :-) Coś się nie chwalisz ;-)

Jakaranda  Dołączyła: 28.05.2013
smigacz74 napisał/a:
Jakaranda napisał/a:
To ja się pochwalę, że od dwóch dni też mam swojego analoga - Z 20 i kompletnie nie mam czasu pobawić się niwą zabawką. Śliczny, ładnie utrzymany, dobrze się go trzyma, wszystko chodzi i za kilka dni będę pewnie zawracać głowę różnymi pytaniami. I będę liczyła na Waszą wyrozumiałość, bo jestem genetyczną blondynką

Jak Twoja niwa zabawka? :-) Coś się nie chwalisz ;-)

No, nie chwalę się, bo nawet jeszcze filmu nie założyłam. :-( Wskoczyły inne sprawy; przyjemności musiałam odłożyć. Nawet RC tym razem odpuściłam. Samo życie.

Skocz do: